Jump to content


Slobodna tema


dude

Recommended Posts

43 minuta ranije, zflazar said:

jedva čekam da se nađe neki stručnjak koji će povezati osiromašeni uranijum, genom corona virusa i estrogen majke 7 Jugovića.

E ybg, ja sam ovdi dobio po tamburi zbog osiromašenog uranjuma. Mada sam samo preneo mišlenje nekih lekara koji nisu njihovi!

 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Aleksandar75 said:

Odavno nismo imali ovakvu poplavu gluposti, olakog iznošenja ''svoj mišljenja, utiska, os(j)ećaja...'', teorija svakojakih zavera...

jesvala, ovde kada se napomene da se iznosi "svoje mišljenje (utisak)", ljudi se ponašaju kao da ih to automatski amnestira od potencijalno izrečenog bulšita.. i to nezavisno od teme na kojoj se ispoljavaju.

Link to comment
Share on other sites

Британски доктор пролази кроз тренутне званичне статистике из разних држава и објашњава ситуацију и нове информације о самом вирусу. Топла препорука.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, manite se ćorava posla, pustite teorije zavere, zar ne vidite da nam se i predsednik "autentično" sa drhtavom usnom potresao oko baka i deka :heat.

U ovoj temi, nekoliko strana nazad je @Delija postavio link za jedan pribran pogled na temu, pročitajte. Epidemija je u toku, niko ne kaže da treba paničiti samo je ne treba shvatiti olako. Treba se pridržavati preporuka koje po meni nisu nerazumne. Lepo je rečeno da je u pitanju nov virus za koji čovečanstvo nije spremno i koji se nekontrolisano širi iz, u tekstu, objašnjenih razloga. Trenutna statistika je nepouzdana i niko ozbiljan je ne smatra definitivnom jer se radi samo o potvrđenim slučajevima obolelim od COVID-19, stvarni broj obolelih je zasigurno veći, pa je i procenat smrtnosti manji, a toga je stručno osoblje svesno, pustite licitacije.

Na godišnjem nivou se otkriva ko zna koliko novih vrsta biljaka i životinja, ne znam zašto je čudno da se pojavi jedan nezgodan virus u par godina.

Suzdržite se ljudi od međusobnog etiketiranja i širenja neproverenih vesti, oštrija kontrola je u ovim uslovima neophodna jer nisu svi ljudi razumni, stanite ispred prodavnice ili apoteke pa slušajte kakve nebuloze ljudi govore i kako se ponašaju, pa će vam biti jasno zašto je neophodno vanredno stanje. Najveće pitanje je dali će to ovi naši uspeti da sprovedu kako treba ili će se sve svesti na dramsku sekciju na televiziji a sprovesti se neće ništa, pa će ljudi biti prepušteni samima sebi (što neće u zadnje vreme biti prvi put). U tom slučaju, obrazovani i upućeni pojedinci (moje je mišljenje da ih na ovom forumu ima dosta) ne treba da dovode u pitanje ozbiljnost situacije svojim komentarima jer to može da izazove još veću neposlušnost koja će se svima obiti o glavu jer kod nas nema mehanizama za kontrolu situacije.

Kada se završi sve ovo, pišite šta hoćete, tada je vreme za preispitivanje, sada je vreme za delovanje.

Link to comment
Share on other sites

 Pazi na decu!

 Kod nas su prosle nedelje u skoli dobili sapun(sic!) pa su terali decu da RIBAJU ruke. Sad smo bili kod koznog, cerka mi dobila dermatitis od ribanja....

 Ova sredstva za dezinfekciju nisu opste blaga. Ona sluze kad bas ne mozes da operes ruke, ne umesto pranja - i ne svaki dan, vise puta dnevno.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, somilenko said:

Trenutna statistika je nepouzdana i niko ozbiljan je ne smatra definitivnom jer se radi samo o potvrđenim slučajevima obolelim od COVID-19, stvarni broj obolelih je zasigurno veći, pa je i procenat smrtnosti manji, a toga je stručno osoblje svesno, pustite licitacije.

Stvarni broj obolelih (neregistrovanij) slucajeva covid19 je drasticno veci ali to ne mora nuzno da znaci da je smrtnost manja. Mi ne znamo koji uzrok smrti upisuju ljudima koji nisu testirani na covid19.

Jos manje se zna kojiko ljudi je "umrlo od smrtA".

Link to comment
Share on other sites

Broj obolelih je i u Vuhanu ispod 1%,il vec koliko.Sto ne znaci da treba biti opusten,oni su primenjivali bas drasticne mere i izuzetno su disciplinovan i odgovoran narod,slusaju i u krajnjem slucaju boje se od drzave.Kod nas je situacija da su kafici puni,a baba od 80g dosla dan posle preporuke u apoteku pa pita sta od parfema.Ne karikiram,istinit dogadjaj od juce,zena mi je farmaceut,druga baba preko recepture farmaceutkinji pokidala masku...dan nakon preporuke da ne izlaze od kuce.Sa svakom merom ide sprdnja,bilo da je preporuka epidemiologa,ministra ili predsednika vlade ili drzave.Mslm volim ih sve zajedno ko koronu,jesu mozda i zasluzili da ih ne postujes,al mere drzave u vanrednom stanju moraju da se postuju.U ovoj zemlji bas svaka šuša ima pravo da bude pametna na internetu,nauci Novaka tenisu,trenera fudbalu,De Agostina o pojacalima i Kon-a o virusima.

Link to comment
Share on other sites

Stvarni broj obolelih (neregistrovanij) slucajeva covid19 je drasticno veci ali to ne mora nuzno da znaci da je smrtnost manja. Mi ne znamo koji uzrok smrti upisuju ljudima koji nisu testirani na covid19.

Jos manje se zna kojiko ljudi je "umrlo od smrtA".

Sumnjam da postoji značajan broj onih koji su imali simptome i stradali od ovog virusa a da se nisu obratili lekarima (i samim tim bili testirani).

 

Čak i ako ima takvih slučajeva, sigurno su u ogromnoj manjini u odnosu na netestirane kojima se ništa ozbiljno nije desilo. Nisam još čuo da je i kod jedne slične zaraze ikada bilo obrnuto.

 

. . .

 

Devojka, epidemiolog u zavodu za biocide, je zadovoljna reakcijom celog sistema kod nas. Oni u zavodu se inače otkidaju, juče je radila 18h. U kuću nam nije donela ni jednu masku ili sredstvo bilo kakvo jer nemamo potrebe za istim. Najviše je nervira što i unutar same struke ima ložača i senzacionalista. Reče mi da ako neko zna o čemu priča i prati pravila struke kako dolikuje to je Kon.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Broj obolelih je i u Vuhanu ispod 1%,il vec koliko.Sto ne znaci da treba biti opusten,oni su primenjivali bas drasticne mere i izuzetno su disciplinovan i odgovoran narod,slusaju i u krajnjem slucaju boje se od drzave.Kod nas je situacija da su kafici puni,a baba od 80g dosla dan posle preporuke u apoteku pa pita sta od parfema.Ne karikiram,istinit dogadjaj od juce,zena mi je farmaceut,druga baba preko recepture farmaceutkinji pokidala masku...dan nakon preporuke da ne izlaze od kuce.Sa svakom merom ide sprdnja,bilo da je preporuka epidemiologa,ministra ili predsednika vlade ili drzave.Mslm volim ih sve zajedno ko koronu,jesu mozda i zasluzili da ih ne postujes,al mere drzave u vanrednom stanju moraju da se postuju.U ovoj zemlji bas svaka šuša ima pravo da bude pametna na internetu,nauci Novaka tenisu,trenera fudbalu,De Agostina o pojacalima i Kon-a o virusima.

Sve si lepo napisao. Moja je dr. Kaze haos u bolnici. Moraju puske da budu ispred da ih sve zastite. Kakav smo mi narod? Bez komentara.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Aibo said:

Sumnjam da postoji značajan broj onih koji su imali simptome i stradali od ovog virusa a da se nisu obratili lekarima (i samim tim bili testirani).

Kod nas (i u drugim evropskim zemljama) strategija je takva da se priorited daje suzbijanju virusa a ne testiranju (gubi se vreme a verovatno i ne postoje dovoljni resursi). Epidemija je uzela maha pa jasno da ga ne mogu zaustaviti i ograničiti kao u Kini i J. Koreji, pa se trude da ga uspore kako bi bio što manji masovni udar na bolnice.  

Po proceduri, ko god se javi na telefone koje je objavilo ministarstvo dobija uputstvo da ostane u kući. Ne preporučuje se da bilo ko bez preke potrebe (sa blagim simptmima) ide u domove zdravlja. Zamislite šta bi se desilo kada bi svako ko suvo kašlje i ima temperaturu sada otišao kod lekara. U bolnicu se upućuju SAMO slučajevi kod kojih je indikovano bolničko lečenje. Zvaničan karantin (samoizolaciju u kući) preko telefona određuju isključivo ljudima koji su bili u direktnom, neposrednom kontaktu sa osobom koja je registrovana kao zaražena. Ti ljudi se uredno zavode u evidenciju i pismeno rešenje će dobiti naknadno. Ne testiraju se jer je procenjeno da nema potrebe za tim. 

Problem ovog virusa nije to što je ''težak'' već što se rapino širi pa nema dovoljno bolničkih kapaciteta, dakle neki ljudi su npr. u Italiji umrli baš zato što nije bilo dovoljno respiratora...Testiranje je pitanje sekundarnog značaja.

Vesti treba čitati pažljivo, u ovom trenutku testirano je ukupno 335 osoba kod nas.

Nema mesta ni panici niti politizaciji u ovom trenutku. Treba apelovati na ljude da jednostavno u ovakvim situacijama samo budu smireni i DISCIPLINOVANI, neka pametuju kada sve nadamo se srećno prođe. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Suština je da su, na osnovu početnih podataka o virusu (brzine širenje, perioda inkubacije, procenta hospitalizovanih...) epidemiolozi predvideli veliki broj zaraženih u svetu u kratkom roku, što bi narušilo kapacitete svetskog zdravstvenog sistema, kao što je i @Aleksandar75 gore napomenuo. Zbog takve predikcije je SZO je prograsila pandemiju i dala preporuke da se uvedu radikalne mere u mnogim zemljama u svetu (zatvaranje granica, vanredne situacije, samoizolacija...). Takve mere bi trebalo da dovedu do toga da se predviđeni broj obolelih razvuče na duži vremenski period, i time rastereti zdravstveni sistem. Dijagram to najbolje prikazuje.

E sad, šta je pozadina svega, postoji li teorija zavere, i da li je ova situacija veštački izazvana, ostaje nam samo da nagađamo... Znam samo da je danas vrlo lako manipulisati ljudima... Iz mog iskustva, ništa se ne dešava slučajno.

cp-coronavirus-flattening-the-curve.png

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, brijac said:

Ako nesto dobro proizilazi iz izolacije, to je da mogu opet malo vise da se posvetim kulinarstvu :) Jedna od najvecih ljubavi, pravljenje artisan hlebova sa divljim kvascem. 80% tip500, 20% speltino brasno, 78% hidracija. 

Tebra daj detaljan recept da probamo, lepo izgleda...i gde da nađemo divlji kvasac???

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...