Jump to content


Slobodna tema


dude

Recommended Posts

13 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Bolje postavi link nego prt sc. pošto ne može sa sigurnošću da se vidi šta se i kako meri i kako su iskazane brojke.

Ako dobro vidim iz ovog što si postavio u Italiji je 2017. godine od svih respiratornih bolesti umrlo 53.372 ljudi (ako je broj iskazan u apsolutnom smislu).

Ako se nastavi trend koji je u toku od covid19 ta brojka će za samo par meseci biti prevazđena.

Tako je.

Treba porediti stvari koje su za poređenje, a ne ofrlje.

Link to comment
Share on other sites

bila žurka 8.3.

Svi prisutni (mladi ispod 30) u samoizolaciji od tada je su neki od prisutnih bili neposredno se vratili iz Italije.

Nikom ništa do juče.

Juče šestoro od njih primljeno u bolnicu sa izrazitim simptomima. Jedan (inače aktivni sportista) kritično

 

Ljudi, nije za zezanje

Rasprava o hifi ludorijama mi deluje kao Mrešćenje šarana

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Aleksandar75 said:

Bolje postavi link nego prt sc. pošto ne može sa sigurnošću da se vidi šta se i kako meri i kako su iskazane brojke.

Ako dobro vidim iz ovog što si postavio u Italiji je 2017. godine od svih respiratornih bolesti umrlo 53.372 ljudi (ako je broj iskazan u apsolutnom smislu).

Ako se nastavi trend koji je u toku od covid19 ta brojka će za samo par meseci biti prevazđena.

Nisam postavljao link zato što nije moguće da se uđe u datu direktno preko linka. Mora prvo na stranicu, pa onda na datu. 

https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/-/DDN-20190716-1

Ispod prvog dijagrama postoji source of dataset 

Link to comment
Share on other sites

Ja ti rekao Ljubo, pre neki dan.. Da zatvoris ovu temu. Kakve se ovde stvari pisu. Strasno.  Ako je ovo slobodna tema da svako pise sta hoce, onda sto je i Sondek napisao. Mani te se ljudi.

Nacija nam je ugrozena, a ovde se vecina njih sprdaju!!!

Izvinite svi  na izrazu.

II i Vi moderatori flitrirajte temu, ili je brisite!

Pozdrav svima.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, AlexBgd said:

Nisam postavljao link zato što nije moguće da se uđe u datu direktno preko linka. Mora prvo na stranicu, pa onda na datu. 

https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/-/DDN-20190716-1

Ispod dijagrama postoji source of dataset 

Ok. Ovaj link je kvalitetan izvor informacije, e sad...treba sve to pametno analizirati.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, nesone said:

Ja ti rekao Ljubo, pre neki dan.. Da zatvoris ovu temu. Kakve se ovde stvari pisu. Strasno.  Ako je ovo slovodna tema da svako pise sta hoce, onda sto je i Sondek napisao. Mani te se ljudi.

Nacija nam je ugrozena, a ovde se vecina njih sprdaju!!!

Izvini na izrazu.

Ili Vi moderatori flitrirajte temu, ili je brisite!

Podzrav svima.

Druže, bez ljutnje, ali ne vidim razlog da bilo ko cenzuriše ili zatvara temu.

Ok, ima nekih neprimerenih postova (kao i uvek) ali može da se nađe i neka kvalitetna informacija i dobar komentar.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je jedina tema koja treba da ostane a sve ostale deplasirane o hifi suspendovati do daljnjeg.

Licemerno raspravljati o rodijumskom sloju na šuko utikaču u vreme kad narod umire.

Ko božeme prosti 93.će :

Izveštaj sa ratišta u raznim Krajinama, izlistan broj mrtvih i ranjenih za taj dan, a odmah zatim turbe folk i "OPA Đurđo", udri muziku.

Link to comment
Share on other sites

https://www.danas.rs/svet/riciardi-korona-je-stvarni-uzrok-smrti-kod-malog-broja-ljudi-u-italiji/?fbclid=IwAR3NoeQ85LQisbxNMqqvx4XG1NINMW6vkfp31MLbowXoLziSWIBh5QL_0GQ

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1201971219303285?fbclid=IwAR0MdEmbJnZoObCOcd0CCveLHeDhX23UcQcfmyqZjbi_3sUc7GvGh3DvAII

Ne rade testiranja na prisustvo i drugih virusa, poput influence A, B, H1N1, samo na koronu, jer nema se vremena.. Ne mogu da znaju pouzdano da li su imali i neki drugi virus u organizmu, koji je mogao napraviti gore posledice od korone..

Imas koronu = umro si od korone.. Ne rade se ni u jednom slucaju seroloske pretrage na druge viruse, baktterije, ostale patogene koji takodje mogu dovesti do respiratornog distres sindroma.. 

Nacija nam nije u problemu... Al bice. Ne zbog virusa direktno!

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, _Naum said:

https://www.danas.rs/svet/riciardi-korona-je-stvarni-uzrok-smrti-kod-malog-broja-ljudi-u-italiji/?fbclid=IwAR3NoeQ85LQisbxNMqqvx4XG1NINMW6vkfp31MLbowXoLziSWIBh5QL_0GQ

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1201971219303285?fbclid=IwAR0MdEmbJnZoObCOcd0CCveLHeDhX23UcQcfmyqZjbi_3sUc7GvGh3DvAII

Ne rade testiranja na prisustvo i drugih virusa, poput influence A, B, H1N1, samo na koronu, jer nema se vremena.. Ne mogu da znaju pouzdano da li su imali i neki drugi virus u organizmu, koji je mogao napraviti gore posledice od korone..

Imas koronu = umro si od korone.. Ne rade se ni u jednom slucaju seroloske pretrage na druge viruse, baktterije, ostale patogene koji takodje mogu dovesti do respiratornog distres sindroma.. 

Nacija nam nije u problemu... Al bice. Ne zbog virusa direktno!

 

 

Nacija nam je u velikom problemu, a biće isto tako u velikom problemu kad sve ovo prođe, što zbog objektivnih posledica pandemije na psihu pojedinca, što zbog dolivanja ulja na vatru od onih koji to ne bi smeli da rade, a još su i plaćeni.

A ti kolega nisi pozvan da tumačiš ono za šta nemaš znanja. Ovo nije HiFi gde su svi znalci bez ikakvih posledica, ovo što ti promovišeš kao ispravno je jako opasno.

Ovo je stvarno dobronameran savet, radim u zdravstvu, medicinskih biohemičar sam, imam kontakta sa kolegama lekarima, znam ih dosta pošto sam radio u marketingu prethodne 2 decenije sa njima, ozbiljna je situacija, čak i ozbiljnija nego što možeš da pretpostaviš. 
Meni kad nešto treba da se napravi/popravi za HiFi ne petljam se tamo gde mi nije mesto, već odem kod prijatelja koji je za to učen.

I da dodam....ne treba vam da se zarazite ovim virusom, stvarno vam to ne treba u životu da možda fasujete pneumoniju...ovo je info iz prve ruke od doktora koji je u situaciji da leči pacijente sa upalom pluća od Covid-19.

Link to comment
Share on other sites

1. Komšija iz ulice dobio koronu, u teškom je stanju na respiratorima. Ima oko 55 godina. Ženu su mu odveli u onim astronautskim odelima u Klinički centar.

2. Drugar iz srednje škole bio 6-7 dana na Infektivnoj, ima 40 godina kao ja, visoka temparatura i upala pluća. Dobio rezultat da je pozitivan i prebačen je na gerentološki u Zemunskoj.

Meni samo nije jasno, u čemu je problem izaći pred ljude i reći... Imamo xxxx respiratora, xxx je neispravno, xxx je već zauzeto, epidemiolozi kažu da nam nedostaje xxx respiratora i da se pozivaju sve društveno odgovorne firme i pojedinci da doniraju. Bez drame.

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, srdjan_c said:

Nacija nam je u velikom problemu, a biće isto tako u velikom problemu kad sve ovo prođe, što zbog objektivnih posledica pandemije na psihu pojedinca, što zbog dolivanja ulja na vatru od onih koji to ne bi smeli da rade, a još su i plaćeni.

A ti kolega nisi pozvan da tumačiš ono za šta nemaš znanja. Ovo nije HiFi gde su svi znalci bez ikakvih posledica, ovo što ti promovišeš kao ispravno je jako opasno.

Ovo je stvarno dobronameran savet, radim u zdravstvu, medicinskih biohemičar sam, imam kontakta sa kolegama lekarima, znam ih dosta pošto sam radio u marketingu prethodne 2 decenije sa njima, ozbiljna je situacija, čak i ozbiljnija nego što možeš da pretpostaviš. 
Meni kad nešto treba da se napravi/popravi za HiFi ne petljam se tamo gde mi nije mesto, već odem kod prijatelja koji je za to učen.

I da dodam....ne treba vam da se zarazite ovim virusom, stvarno vam to ne treba u životu da možda fasujete pneumoniju...ovo je info iz prve ruke od doktora koji je u situaciji da leči pacijente sa upalom pluća od Covid-19.

Sve si ispravno napisao. Samo ovo da nas prodje. I da ide nabolje svima nama.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, _Naum said:

@srdjan_c Ni ti kolega nisi pozvan da širiš strah! Mislim da je sasvim dovoljno upozoravajućih vesti. I vrapci već znaju da je situacija ozbiljna i da nam svima preti "scenario Italije"..

Nema mesta strahu, njega šire oni za koje sam rekao da su još i plaćeni, a dolivaju ulje na vatru. 
Eto....čemu ovo da nam svima preti scenario Italije???? Mislim, stvarno nemam više živaca da pišem.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...