Jump to content


Slobodna tema


dude

Recommended Posts

Теоретичати спонтаног развоја догађаја и верници хуманости великог капитала су у овој теми поштено изетикетирали своје неистомишљенике (које заправо сматрају идиотима) читавом палетом етикета, у пратњи неизбежних ад-хоминема, са примесама снисходљивости, наравно убеђени у сопствену супремацију. Пошто се модерација налази на истој линији, све је OK.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, NShappy said:

Ja mislim da bi Hilari bila čak i gori izbor.

Nisam siguran. Bez obzira na naše opštenarodno loše mišljenje o njojzi. Da se ne razumemo pogrešno ni ja o njoj ne mislim ništa lepo, ali Tramp................ Samo gledajte grimase dok govori. Možete da potpuno zanemarite ono šta govori. Ono su grimase ooooppppaaasnog ludaka!!! Slon u porcelanskoj radnji pa to na kub!!! Dobio ludak opasne igračke, pa sad.......................Bez obzira što povlači vojsku i slična trenutna zamagljivanja.
Kao i mnogi Ameri nadam se u postojanje i moći duboke države.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, somilenko said:

Da je Hilari radila svoj posao kada je trebala, nebi se desila Monika Levinski...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

:D:D

Možda se mnoge stvari ne bi desile. Dokazano je da muškarci postaju agresivni kad ne...........

Link to comment
Share on other sites

Sa verdrije strane, cela ova situacija i još vreme napolju su idealni da se sedi i sluša muzika (ionako se pola foruma u redovnom stanju žali kako im fali vremena da lepo zasednu). A i Netflix još uvek lepo fercera u 1080p (EU i US su oboreni na 480p koliko sam čitao ovih dana). Tako da uz pravi steš, nema zime... :banana 

49693396753_7583e1da24_z.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, sondek said:

Uopste mi nije jasno sta ljude toliko fascinira kod politicara da se prica toliko o njima.Gomila tupadžija.

Готово је искључиво случај о особама који су били или су укључени у политику и уживали благодати неког од система који је на власти. 

Дакле, исључиво је бављење политиком из чистог интереса, па уколико су имали па немали сада испољавају жал и глад за новцем. а и моћи.

Жалим такве људе тада и сада.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ivanp said:

Kao i mnogi Ameri nadam se u postojanje i moći duboke države.

Ne bih se složio.

Upravo je postojanje te i drugih ''dubokih država'' razlog ukidanja ljudskih sloboda, izazivanja nesreća širom sveta...

''Duboka država'' je zapravo eufemizam za ono što se u istoriji i društvu nazivalo ''oligarhija'', ''klika na vlasti'', ''neizabrani uzurpatori vlasti''.

Tužno je da danas neko pokušava da ''duboku državu'' predstavi kao poslednju odbanu od vidljive vlasti koja je u krajnjoj liniji legalno i legitimno izabrana, a generacije su stradale u borbi za slobode građana.

Iste takve ''duboke države'' su podržavale Hitlera, Musolinija, Mozlija i njima slične, proizvodili su i proizvode revolucije, izazivaju ratove...

Slobodouman čovek treba da se bori za transparentnost, odgovornost, kontrolu i smenjivost državne vlasti a ne da se nada u nekakvu ''duboku državu'' za koju niti znamo ko je čini, niti možemo da je smenimo ili pozovemo na odgovornost, niti da je bilo kako kontrolišemo.

Izvinjavam se, ako sam smorio, profesionalna dužnost progovorila iz mene :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Filipescu said:

Теоретичати спонтаног развоја догађаја и верници хуманости великог капитала су у овој теми поштено изетикетирали своје неистомишљенике (које заправо сматрају идиотима) читавом палетом етикета, у пратњи неизбежних ад-хоминема, са примесама снисходљивости, наравно убеђени у сопствену супремацију. Пошто се модерација налази на истој линији, све је OK.

Bravo, Filipescu... samo bih dodao da su takvi vrlo ponosni na svoje (ne)znanje, diveći se sebi i svojom količinom stečenog opšteg obrazovanja, kao i novoom informisanosti o svemu. Pozivaju se na činjenice i naučne dokaze, a glavni adut im je, tuđa empirija. Greške, skoro nikada ne priznaju i kada se to desi, uvek imaju opravdanje. 

Pitam se, samo kako se tu uklapa vera u Boga, bez empirijskih dokaza o njegovom postojanju. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li ste skapirali, ali nema više samoizolacije za obolele. Drugar iz srednje škole dobio upalu pluća i temperaturu, odveli ga na infektivnu i tamo čeka rezultate... Kad se skupi gomila njih sa simptomima, idu na sajam i druga mesta... Gotovo sa zezanjem. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Filipescu said:

Теоретичати спонтаног развоја догађаја и верници хуманости великог капитала су у овој теми поштено изетикетирали своје неистомишљенике (које заправо сматрају идиотима) читавом палетом етикета, у пратњи неизбежних ад-хоминема, са примесама снисходљивости, наравно убеђени у сопствену супремацију. Пошто се модерација налази на истој линији, све је OK.

Filipe, ne treba da gledaš stvari na tako isključiv način. To što ne mogu da prihvatim kao izvor informacija, a kamo li da usvojim ''analizu'' i ''zaključke'' (koji su doduše po pravilu u ''prećutnim naznakama'', tzv. natuknicama) raznih anonimusa, ludaka, besposličara...koji su preplavili YT, ne znači da verujem u ''spontani razvoj događaja'' a još manje u ''humanost velikog kapitala''.

Zavere postoje, oduvek kroz istoriju (''tu quoque Brute mi fili'') i na svim nivoima. Zavere kuju tri čistačice u firmi u nameri da mobinguju četvrtu, takođe zavere kuju i najviše rangirani političari, vlasnici kapitala, kriminalci...čistačicama pomaže portir, ovim drugima eksperti različitih struka...

Ono što meni ide na živce je ta sumanuta mistifikacija jedne istorijske pojave, nenaučni pristup koji teži da svoju impotenciju i neznanje (čak i elementarnih) pojmova i pojva pokrije raznim teorijama zavere.

Tu vlada potpuna neodgovornost, možeš da pričaš šta god ti padne na pamet, što si sumanutiji u nebulozama to uverljivije deluješ...da bi sve bilo uverljivo caruju poluinformacije i zaključci van logičkih okvira.

Inače, svaka država poznaje pojam zavere i u svojoj zakonskoj regulativi. Nema tu nikakve misterije. Svaki dan u vestima možete da gledate informacije iz Višeg suda-posebno odeljenje za organizovani kriminal. 

Iz ličnog iskustva mogu da ti kažem, nema tu nikakve mistike (daleko je sve to od nekakvog pečata ezoterije), krajnje je prozaično, čak banalno kao i svako drugo zlo.

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Ljuba said:

Ne znam da li ste skapirali, ali nema više samoizolacije za obolele. Drugar iz srednje škole dobio upalu pluća i temperaturu, odveli ga na infektivnu i tamo čeka rezultate... Kad se skupi gomila njih sa simptomima, idu na sajam i druga mesta... Gotovo sa zezanjem. 

Prijateljicu (43) su, pre 10-ak dana primili na Infektuvnoj sa akutnom upalom pluća i temperaturom, držali je 2 dana, snimili, testirali i pustili kući nakod negativnog rezultata testa. Na pitanje, kako će sad, i da li je ugrožena, jer je bila u kontaktu sa zaraženima u bolnici, rekli su joj "Ma, ne... ne prenosi se tako lako"!?

O čemu se tu radi i ko je tu lud ne znam. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...