Jump to content


Slobodna tema


dude

Recommended Posts

12 minuta ranije, NShappy said:

Jesu...

Mislim, svaki je logičniji od argumenta da vakcina nije civilizacijska tekovina, jer nije stara koliko i civilizacija.
Čak je i Karlaušin blog logičniji od tog, argumenta.

Ja nigde nisam rekao da vakcina nije civilizacijska tekovina.

Samo sam pitao da li neko od prisutnih zna koliko je stara civilizacija i od kada se vrši vakcinacija ljudi.

Onaj zaključak je tvoj. I hvala na pitanju ne patim rad Jelene Karleuše.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Тодор НС said:

Ja nigde nisam rekao da vakcina nije civilizacijska tekovina.

Samo sam pitao da li neko od prisutnih zna koliko je stara civilizacija i od kada se vrši vakcinacija ljudi.

Onaj zaključak je tvoj. I hvala na pitanju ne patim rad Jelene Karleuše.

 

Ne znam koje si škole učio, ali bi bilo dobro da preispitaš svoju sliku o drevnim civilizacijama i životu u njima koji je kod ''modernog čoveka'' sumanuto romantizovan pa mu se tekovine civilizacije često čine kao narušavanje harmonije. 

U stvarnosti takav život za većinu nas bi bio ''pakao na zemlji''. Lako je kenjati iz perspektive udobnosti današnjeg života. 

Link to comment
Share on other sites

@Aleksandar75 Lepo si to rekao, al složićeš se da je svako vreme imalo svoju udobnost, koja se naravno menjala ali je bila udobnost.
Ja samo hoću da kažem da mi je ta vakcina sumnjiva, tj. mnogo sumnjivija od onih koje smo primili kao deca. Imajući u vidu kada je nastala i ko je napravio/će je napraviti. Da li si pogledao videa koje smo postavili ja i TodorNS? Veliki BIll je još pre pet godina toliko bio zabrinut što nemamo sistem za praćenje vanredne situaciju izazvane epidemijom! Toliko nas voli i brine o nama. Ovo je sve odličan paravan za uvođenje sistema praćenja kao u Kini. Zar ne, vidimo kako su u Kini brzo smirili pandemiju... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Тодор НС said:

Ja nigde nisam rekao da vakcina nije civilizacijska tekovina.

Samo sam pitao da li neko od prisutnih zna koliko je stara civilizacija i od kada se vrši vakcinacija ljudi.

Onaj zaključak je tvoj. I hvala na pitanju ne patim rad Jelene Karleuše.

 

Najraniji slucajevi manipulacije bioloskim materijalom u cilju zastite od malih boginja zabelezeni su u Kini u desetom veku.

Najstarije kontinualne civilizacije koje su sacuvale drzavna, jezicka i kulturna obelezja su kineska i sudanska.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Nixie said:

Samo se pitam da li su normalni, da svi koriste istu kašiku. I bez korone nije preporučljivo.

Pa kad onomad umre patrijarh, beše isto neka zaraza. Ogromna masa ljudi ( i decu malu dovodili) pravila procesiju i ljubili krst svi, jedan za drugim.:screwy

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, srdjan_c said:

Na temu teorije zavere nema smisla polemisati, svodi se na religiju, ili veruješ ili ne.

Evo ja na primer, verujem do pola. Zato što mi se može, jer sam čovek, a ne mašina. Postoji nešto između nule i jedan (neki smo to i u ovam našem zajedničkom hobiju osetili). A ne zaboravite da i virus nije mašina. Šta će biti sa imunim sistemom naših pra, pra x 4 unuka? kada poprimaju po jedno 40, 50 vakcina u prvim godinama života, šta ako se neki naučnik zbuni kod neke nule, neke jedinice?
Nebitno, ova priča nema smisla, samo ako je posmatramo kao ubijanje dosade. Boje da se prešaltamo na temu "šta se sluša". Ljubim vas :-)

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, siroma said:

Pa kad onomad umre patrijarh, beše isto neka zaraza. Ogromna masa ljudi ( i decu malu dovodili) pravila procesiju i ljubili krst svi, jedan za drugim.:screwy

U Serbestanu je i inače mozak deficitarna stvar. A i oko nas nije puno bolje. Nego realno, virus je odavno ovde, tako da je puno nas verovatno već bilo u kontaktu. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...