Jump to content


Slobodna tema


dude

Recommended Posts

1 sat ranije, somilenko said:

Pravo pitanje je kakav trend to nameće i kakva će situacija biti kada vam nevakcinisana deca budu imala 20, 30, 40 godina i kada kolektivni imunitet bude narušen.


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Јер је познато да су нам сви преци до сада умрли са 20, 30, 40 година од последица невакцинисаности.

Link to comment
Share on other sites

Hoće li biti testa kada ovo prođe koji utvrđuje preležanist kovida19?

Možda je neko na nogama pregurao infekciju. Kako kažu može i neopaženo da prođe kroz zaraženog bez izraženih simptoma?

Da li bi se takvi slučajevi i oni koji su evidentirano izlečeni naknadno vakcinisali?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

 

Јасно, уколико си сам забележио своје мисли. Овако, ако си само превео у прво лице - време ће ти показати шта си разумео.

Ček prvo da se naviknemo na ukućane, da se ne poubijamo za prvih 15 dana. Virus će nam malo biti...

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Father said:

Hoće li biti testa kada ovo prođe koji utvrđuje preležanist kovida19?

Možda je neko na nogama pregurao infekciju. Kako kažu može i neopaženo da prođe kroz zaraženog bez izraženih simptoma?

Da li bi se takvi slučajevi i oni koji su evidentirano izlečeni naknadno vakcinisali?

Da, trebalo bi da bude test na antitela, koji utvrđuje da je neko bio zaražen, čak i ako nije oboleo, ili je oboleo sa neznatnim simptomima.

Ovo će se verovatno vršiti na određenom broju ljudi slučajnog uzorka, da se utvrdi procenat stvarne smrtnost od virusa, da se utvrdi stepen zaraznosti, i procenat imunih. 

Takav test postoji već i sada, ali smisao je da se koristi nakon što pandemija prođe. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.kurir.rs/planeta/3432553/procurela-poverljiva-dokumenta-kineske-vlade-30-odsto-zarazenih-nema-sipmtome-ali-sire-virus-ovo-su-svi-detalji

Mislimmmm, Kurir javlja ali verujem da postoji mnogo ljudi koji imaju virus a nemaju nikakvih simptoma. Ali ako je ovaj tekst tacan, tih 30% uvecava broj ljudi koji ce proci kroz ovu pandemiju a da ce procenat stradalih biti jos manji. Tuzno je kad ljudi koji su preminuli predstavljaju procente ali statistika je neumoljiva. Meni konkretno, mnogo veci problem predstavlja kocenje ekonomskih kretanja jer ce to proizvesti jezive probleme, narocito u jako slabim ekonomijama kakva je nasa. Koliko ce ova zemlja izdrzati u ovakvim uslovima, tesko je reci. 

Link to comment
Share on other sites

Јер је познато да су нам сви преци до сада умрли са 20, 30, 40 година од последица невакцинисаности.

Računao sam na malo više opšteg obrazovanja, izgleda da sam pogrešio...

Kod vakcina ne umire 100% umire određeni procenat, svi su izgleda zaboravili epidemije koje su danas iskorenjene upravo zbog tog famoznog vakcinisanja a osnovna ideja je formiranje kolektivnog imuniteta baš da bi se sprečilo ovakvo nekontrolisano širenje zaraze a to podrazumeva 95% vakcinisanih. Pitanje vremenske distance je pitanje promene strukture stanovništva kada odu (poumiru) vakcinisani i stasaju naraštaji nevakcinisane dece i kada se ovaj procenat od 95% značajno naruši, ko će tada snositi odgovornost za svoje bahato ponašanje i za moguće posledice i za pre svega NEPOŠTOVANJE ZAKONA.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vakcinacija nije individualna stvar, tačka. Neka misli ko šta hoće, pun mi je kufer više antivakcinaša, ravnozemljaša, teoretičara zavere i drugih dokoličara koji misle da uvek imaju pravo na izbor, ali ne i obavezu na odgovornost za ono što kažu ili urade.

Kupiš ostrvo u sred okeana, pa na njemu gaji viruse, i to pod uslovom da nema mrdanja.

Link to comment
Share on other sites

Vakcina je civilizacijska tekovina i nije stvar ličnog izbora nego zakonske obaveze i nije karakteristična samo za ovo vreme i samo za nas. Ko hoće da živi u civilizovanom svetu i koristi sve njegove pogodnosti ima ovu ZAKONSKU obavezu kako bi bio odgovoran prema sredini u kojoj živi. Radi se o kolektivnom imunitetu, ne ličnom. Ako neće to da radi, onda ne treba da bude u civilizovanom društvu nego na ostrvu.
U ostalom, ogroman demant za antivakcinaše je u toku na globalnom nivou, ko hoće da vidi...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Тодор НС said:

Evo recimo da ja ne znam ništa. Hajde sada svi vi koji znate mnogo više od mene, recite mi kolko je stara civilizacija, a od kada se vrši vakcinacija? Mnogo sam radoznao i spreman sam da učim.

Ma kažem ja, nema normalnog razgovora sa antivakserima, i sličnima. Argumenti koje potežu vređaju zdravu logiku.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da se potpuno isključim jer je i meni pun g. Tukson raznih zaveraša i antivaksera.

Samo reko da priupitam. A koliko je star telefon, radio, kompjuter, auto, avion, .....random... internet? Živelo se i pre svega toga, ali........... Niti će oni ubediti mene, niti ja njih.

A sad na neko vreme pauza.

Link to comment
Share on other sites

A ti nama Todore NS reci šta je tebi tu toliko strašno kod vakcine a da nije poteklo sa bloga Jelene Karleuše i mani se onog jednog rada o MMR-u i autizmu koji je demantovan pre nego što je objavljen.

Ako ne znaš ništa onda jednostavno poštuj zakon države u kojoj živiš, taj zakon nije od juče.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, somilenko said:

A ti nama reci šta je tebi tu toliko strašno kod vakcine a da nije poteklo sa bloga Jelene Karleuše i mani se onog jednog rada o MMR-u i autizmu koji je demantovan pre nego što je objavljen.
Ako ne znaš ništa onda jednostavno poštuj zakon države u kojoj živiš, taj zakon nije od juče.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Ispalo je kao da meni nešto kažeš? Nadam se da me ne razumeš pogrešno.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Тодор НС said:

A gde su tvoji argumenti koji su zdravo logični?

Jesu...

Mislim, svaki je logičniji od argumenta da vakcina nije civilizacijska tekovina, jer nije stara koliko i civilizacija.
Čak je i Karlaušin blog logičniji od tog, argumenta.

:D:P

 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Тодор НС said:

Evo recimo da ja ne znam ništa. Hajde sada svi vi koji znate mnogo više od mene, recite mi kolko je stara civilizacija, a od kada se vrši vakcinacija? Mnogo sam radoznao i spreman sam da učim.

 

6 minuta ranije, Тодор НС said:

A gde su tvoji argumenti koji su zdravo logični?

Voleo bih da te vidim da se ne daj Bože pojavi ponovo variola vera...udarali biste se nogama u dupe trčeći da primite vakcinu.

U Beogradu je za samo za par dana dato oko 300.000 vakcina...ljudi u zdravstvu su padali s nogu... Da nije bilo tako nastao bi pomor...i pored primljenih vakcina za variolu (a to nije naivna vakcina) životni vek nam nije tako loš

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...