Jump to content


Slobodna tema


dude

Recommended Posts

Odlican post Tozo.

Prilika da se stvori nova svest, da se shvati da se od bilo koje velike  vojnicke igracke moze kupiti dosta respiratora,ili neceg drugog bitnog u zdravstvu, od para koje su iz budzeta negde drugo zavrsile,korupcije,namestenih poslova...pa da budemo bar u necemu kao Nemacka koja ih eto po tom doktoru ima oko 35000 respiratora pa moze da priusti slobodno pustanje virusa i stvaranje imuniteta, uz svu disciplinu i svest koju imaju.Da se ne moze dalje ziveti zamazivanjem problema.Da se trebaju promenuti prioriteti.

Sve u svemu,bogate zemlje su stalnim ulaganjem u zdravstveni sistem docekale ovo spremno naucilo se nesto valjda od toga.Proci ce ovo vanredno s.anje,pitanje kakve promene idu posle njega.

Kriza ekonomije je trenutno ljudima van fokusa,ali to nosi dugorocne posledice,koje ne traju 40 dana.Prosao jednu u svom poslu,trajala punih 5g .Vrlo teskih.Nije mi bila namera da potpuno skrenem temu,vec da ukazem i na to.Kom je zasmetalo,sorry.

Link to comment
Share on other sites

Vakcinu ćemo svi morati da primimo. Neke države izgleda već uvode zakon o tome, iako vakcine još nema.
Valjda nećemo morati, ima i onih što ne pristaju na psihologiju stada.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Код нас је бели лук, ракијица, сланниница...углавном витамин Ц.

А, најважнији је здрав и ведар дух.

Неки од “њихових” на овој теми (како сами кажу, а њихови ваљда подржавају :lol:) мраче и смарају. 

Што не значи да нису у праву у “њиховим” ставовима, па није чудо да се подржавају. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Engine said:

Valjda nećemo morati, ima i onih što ne pristaju na psihologiju stada.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Tebe neće sigurno dirati, vakcina protiv gluposti još nije izmišljena...:heat

Link to comment
Share on other sites

Batalite analize, filozofske dileme, copy-paste stvari koje smo svi već videli, mislim da je pametnije da se daju konkretne informacije koje bi mogle svima da pomognu.U kojoj apoteci su u prodaji maske, alkohol, dezinfekciona sredstva, deficitarni lekovi, kolike su gužve ispred prodavnica i slično.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, perodeformero said:

Batalite analize, filozofske dileme, copy-paste stvari koje smo svi već videli, mislim da je pametnije da se daju konkretne informacije koje bi mogle svima da pomognu.U kojoj apoteci su u prodaji maske, alkohol, dezinfekciona sredstva, deficitarni lekovi, kolike su gužve ispred prodavnica i slično.

Дом здравља Вождовац - апотека у оквиру, производи алкохол 70% и продају га у бочицама од 90г. Ако тренутно нема, сачекати 1/2сата. 

Имају и гел за дезинфекцију руку. 

Док, 2 минута одатле у улици паралелно са Устаничком у правцу од дома здравља према пијаци имају заштитне рукавице. 

Маске, мени непознато.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zexx said:

Tebe neće sigurno dirati, vakcina protiv gluposti još nije izmišljena...:heat

Kamo sreće da te poslušaju, pa ostave nas koji je ne želimo na miru.. Pa i tu protiv gluposti ako izmisle ne moramo prihvatiti..

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, ab said:

Дом здравља Вождовац - апотека у оквиру, производи алкохол 70% и продају га у бочицама од 90г. Ако тренутно нема, сачекати 1/2сата. 

Имају и гел за дезинфекцију руку. 

Док, 2 минута одатле у улици паралелно са Устаничком у правцу од дома здравља према пијаци имају заштитне рукавице. 

Маске, мени непознато.

E, to je ono što je trenutno najbitnije.:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, _Naum said:

Vakcinu ćemo svi morati da primimo. Neke države izgleda već uvode zakon o tome, iako vakcine još nema.

Upravo tako, Danska je pre par dana uvela zakon koji omogućava zdrastvenim vlastima da sprovode testiranja, lečenje i karantin uz podršku policije. Zakon, takođe omogućava vlastima da prisiljavaju ljude na vakcinisanje iako, još uvek ne postoji vakcina protiv ovog virusa. Tako će biti u svim zemljama.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, perodeformero said:

E, to je ono što je trenutno najbitnije.:thumbsup2

То ти речем, њихови опалили на интелигенцију, а штекују се јер су се већ снабдели тим ваљда што је најпотребније...јер њихови баш воле ту поделу. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, _Naum said:

Nadam se da će kod nas jos važiti mito! Nisu izmislili vakcinu protiv jedne zelene..

Gledaj da prištediš i neke pare za kazne, kao i za dadilje koje će da ti čuvaju nevakcinisano dete i privatne učitelje koji će da ga uče, pošto u vrtić i školu svakako neće moći...

Link to comment
Share on other sites

Radim posao koji me održava u životu, sasvim pristojnom dok sve funkcioniše. 

A šta mi je uzeo taj posao?

Pa, uzeo mi je život.

Uzeo mi je slobodno vrijeme, socijalni život, fizičku i duhovnu aktivnost... slobodu.

Prva kriza, puče posao, puče sistem...

Ako me ostave dovoljno dugo sa samim sobom, postaću svjestan labavog koncepta u svojoj glavi kog se grčevito držim.

Sistem me drži u toj iluziji da mi je dobro. 

Pukne sistem, eto olakšanja u svjesnosti da mi nije bilo dobro.

Neminovno ću proći kroz tešku krizu i materijalnu i svaku drugu, kroz unutrašnju katarzu, ali ću na kraju postati slobodan. 

Ovo dosad nije život ni za roba i potpuno nedostojan čovjeka....

B)

Ja to malo u prvom licu, valjda je jasno.

 

Link to comment
Share on other sites

Evo prvog pozitivnog civilizacijskog pomaka, možda je@Toza u pravu...
https://www.srbijadanas.com/vip/zadruga/zadruga-se-prekida-zbog-korone-stigla-ekskluzivna-informacija-iz-produkcije-ovo-je-sledeci-korak-2020-03-18
Vakcine se ne tiču samo pojedinaca, tiču se svih nas i to je zakonska obaveza radi stvaranja kolektivnog imuniteta, kako se ovako nešto nebi ponovo desilo.
Deca nisu naše vlasništvo pa da se prema njima u zdravstvenom smislu odnosimo kako mi hoćemo jer za analizu mogućih posledica nismo kompetentni. Mi smo za našu decu do punoletstva odgovorni i treba da se ponašamo u skladu sa zakonskim normama a ne da j...mo g..na i posle navodimo Nemačku kao pozitivan primer a tamo se zakon poštuje u mnoooooogo većoj meri nego kod nas.
Lako je u današnje vreme biti pametan pa pod okriljem kolektivnog imuniteta formiranog vakcinisanjem druge dece i drugih ljudi ne vakcinisati svoju decu i navoditi primere nevakcinisanih kojima nije ništa jer ih zapravo mi vakcinisani čuvamo. Pravo pitanje je kakav trend to nameće i kakva će situacija biti kada vam nevakcinisana deca budu imala 20, 30, 40 godina i kada kolektivni imunitet bude narušen.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

27 minuta ranije, Toza said:

Radim posao koji me održava u životu, sasvim pristojnom dok sve funkcioniše. 

A šta mi je uzeo taj posao?

Pa, uzeo mi je život.

Uzeo mi je slobodno vrijeme, socijalni život, fizičku i duhovnu aktivnost... slobodu.

Prva kriza, puče posao, puče sistem...

Ako me ostave dovoljno dugo sa samim sobom, postaću svjestan labavog koncepta u svojoj glavi kog se grčevito držim.

Sistem me drži u toj iluziji da mi je dobro. 

Pukne sistem, eto olakšanja u svjesnosti da mi nije bilo dobro.

Neminovno ću proći kroz tešku krizu i materijalnu i svaku drugu, kroz unutrašnju katarzu, ali ću na kraju postati slobodan. 

Ovo dosad nije život ni za roba i potpuno nedostojan čovjeka....

B)

Ja to malo u prvom licu, valjda je jasno.

 

Јасно, уколико си сам забележио своје мисли. Овако, ако си само превео у прво лице - време ће ти показати шта си разумео.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Engine said:

Valjda nećemo morati, ima i onih što ne pristaju na psihologiju stada.

Ja se nadam da će svi morati.

Oni koji hoće da je prime, primiće je u domu zdravlja.
Oni koji neće, primiće je nakon kratkog zadržavanja u zatvoru.

Problem viška populacije na Zemlji, rešavaće se na druge načine, nadam se razumne.

U svakom slučaju, naši pogledi na život su danas toliko različiti, da bilo kakav razgovor nema smisla.
Kao uostalom i sa ostalim antivakserima, ravnozemljašima, chemtrailerima, pomračivačima Sunca, Apolo negatorima i sličnim "sve je zlonamerna laž" stručnjacima.

...i da me neko pogrešno ne razume, zaista smatram da su i AV i Trump i Putin iste s*ronje, samo svako iz svog ugla, a na štetu opšteg dobra.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...