Jump to content


Slobodna tema


dude

Recommended Posts

12 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Polako ljudi...koliko sam ukapirao @TurboMaximus je bio ironican, sarkastican...sta vec...pretpostavljam da je neka stilska figura u pitanju...

Pa nije baš za šalu sa ljudskim životima u ovom trenutku. Nama izgleda treba da se desi Italija, pa da sve shvatimo malo ozbiljnije. Eno mi prijateljice u Bergamu, zezala se pre mesec dana, sad ponavlja kao navijena da ostanem kući, prsla k’o sijalica.

Link to comment
Share on other sites

Priroda i prirodna selekcija su jedino ljudima strani i ljudi se stalno bore protiv prirode pa eto nekad ne mogu,nekad im se vrati o glavu. Odbrani se od tornada, zemljotresa ili opasnog virusa..e pa nekad i ne moze.Prolaskom virusa kroz nas stice se prirodni imunitet,a priroda nazalost odradi svoje sa ne bas sretnim ishodom pa stradaju bolesni i stari.To je neka prirodna selekcija...treba zastititi stare bolesne i ugrozene,i potez da se oni izoluju je odlican.Otac mi je u starackom domu,vrlo bolestan i drago mi je sto su izolovani bez poseta.Ja brinem o 4 kuce starih,u smislu nabavke. Roditelji,komsije i jedna klijentkinja bez rodbine.Nisu oni to trazili ponudio sam se sam.

Ali treba misliti i na ostale,radno sposobno stanovnistvo i ekonomske posledice koje ljudi od posejane panike ne vide.Proci ce ovo,ali kad padne ekonomija na noge svi trpe.Zivi bili ,pa preziveli i videli,ali iz svega ovog neko ce da izadje kako punih dzepova.Imam pravo da mi je to odvratno.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, sondek said:

Ali treba misliti i na ostale,radno sposobno stanovnistvo i ekonomske posledice koje ljudi od posejane panike ne vide.Proci ce ovo,ali kad padne ekonomija na noge svi trpe.Zivi bili ,pa preziveli i videli,ali iz svega ovog neko ce da izadje kako punih dzepova.Imam pravo da mi je to odvratno.

Milane, potpuno te razumem i znam na šta misliš, i meni je muka da slušam ove gluposti na medijima. Ali, ne možemo da pustimo da virus proleti kroz stanovništvo, pa ko preživi, preživi.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, srdjan_c said:

Pa nije baš za šalu sa ljudskim životima u ovom trenutku. Nama izgleda treba da se desi Italija, pa da sve shvatimo malo ozbiljnije. Eno mi prijateljice u Bergamu, zezala se pre mesec dana, sad ponavlja kao navijena da ostanem kući, prsla k’o sijalica.

Imam troje zaključanih, smiri se.

Link to comment
Share on other sites

I ovako smo siromašne nacije, posle ovoga ćemo postati potpuno ekonomski a i svakako vazalne države.
Osim obavezne vakcinacije sledeći korak će biti ugrađivanje indetifikacionij čipova pod kožu ili slično.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, TurboMaximus said:

Imam troje zaključanih, smiri se.

Nema potrebe da me smiruješ, samo sam reagovao na tvoj post koji je neumesan shodno situaciji.

Pošto vidim da je ovde većina u fazonu da je sve nameštaljka i preuveličano, nema smisla da kvarim, pa se odjavljujem. Odoh da slušam mjuzu i pogledam neki film.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srdjan_c said:

Suština svih suština je da COVID-19 ima potencijal da, ukoliko se ne bi sprovodile mere prevencije, pobije veći % čovečanstva nego sve bolesti zajedno.

Ko ovo ne kapira neka pogleda trend u Italiji i broj smrtnih slučaja na dnevnom nivou, a država daje sve od sebe da lanac zaraze prekine.

Znaš nešto što mi ne znamo!? 

Suština je, da SARS-coronavirus 2 nema potencijal da "pobije veći % čovečanstva nego sve bolesti zajedno" !  To je, jednostavno fikcija koju čivek projektuje u svojoj glavi, kada mu se svakodnevno plasiraju slike koje želi da vidi. 

Da li će da se zarazi dobar deo ljudi u svetu? Da, hoće. Da li će da umre kataklizmičan broj? Ne, neće. 

Ako govorimo o činjenicama, 0,9% je procenat smrtnosti kod inficiranih ljudi, svih starosnih grupa, a koji nisu pre toga imali osnovnu bolest. 

Ipak, od svega je najvažnije što nam deca nisu ugrožena. Meni je to dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, srdjan_c said:

Virus ima potencijal da zarazi 2/3 stanovništva.

Primer Srbija: 2% od 4 mil. je 80K, a to je projekcija koliko bi moglo da nas poumire ovde u Srbiji kada bi svi digli ruke i ponašali se kao nije ništa.

Rizik je veliki.

E sad, problem je i ekonomija, pitanje je kako će sve ovo na kraju da se završi, meni prvom nije svejedno, i supruga i ja privatno, nismo na državnim jaslama, za sad nisam popio otkaz, ali ako potraje, pitanje je da li će moja firma da preživi sve. Pa ipak, ako biram rizik da ostanem bez posla i da možda popijem zarazu, biram posao. Jbga, draže mi zdravlje od para, ako ga sačuvam naćiću posao.

Од када Србија има 4 милиона становника, то можда Хрватска ако је сматраш својом?

Можда како кажеш си бољи човек али јако ог(о)р(ани)чен. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, srdjan_c said:

Nema potrebe da me smiruješ, samo sam reagovao na tvoj post koji je neumesan shodno situaciji.

Pošto vidim da je ovde većina u fazonu da je sve nameštaljka i preuveličano, nema smisla da kvarim, pa se odjavljujem. Odoh da slušam mjuzu i pogledam neki film.

Valjda je očigledno da nisam u tom fazonu, ali ni u dramskom.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, AlexBgd said:

Znaš nešto što mi ne znamo!? 

Suština je, da SARS-coronavirus 2 nema potencijal da "pobije veći % čovečanstva nego sve bolesti zajedno" !  To je, jednostavno fikcija koju čivek projektuje u svojoj glavi, kada mu se svakodnevno plasiraju slike koje želi da vidi. 

Da li će da se zarazi dobar deo ljudi u svetu? Da, hoće. Da li će da umre kataklizmičan broj? Ne, neće. 

Ako govorimo o činjenicama, 0,9% je procenat smrtnosti kod inficiranih ljudi, svih starosnih grupa, a koji nisu pre toga imali osnovnu bolest. 

Ipak, od svega je najvažnije što nam deca nisu ugrožena. Meni je to dovoljno.

Pažljivo čitaj šta sam napisao i ne izvrći.

Naravno da neće umreti kataklizmičan broj, sve države se bore protiv pandemije, svaka na svoj način Ja sam napisao da virus ima POTENCIJAL da uradi to što sam napisao, ne da će to i uraditi. 0,9% je procenat letalnog ishoda kod lica uz odsustvo nekog od komorbiditeta, što uopšte nije malo, s obzirom na promenu svih mera u cilju prekidanja lanca zaraze.

Ovo nije SARS ili MERS, koji su nestali sami od sebe, ovaj virus je mnogostruko infektivniji i kao takav se brzo širi, u tome je glavni problem.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, srdjan_c said:

Pažljivo čitaj šta sam napisao i ne izvrći.

Naravno da neće umreti kataklizmičan broj, sve države se bore protiv pandemije, svaka na svoj način Ja sam napisao da virus ima POTENCIJAL da uradi to što sam napisao,

Pažljivo sam pročitao i ništa nisam izvrnuo. 

Napisao si da virus ima potencijal da pobije veći % čovečanstva nego sve bolesti zajedno. Ja sam napisao da nema potencijal, i pitao sam odakle ti te tvrdnje, ništa više. Sve ostalo su moje tvrdnje.

Link to comment
Share on other sites

Kad, metaforički, pucaš iz nekog oružja u neki cilj, na neki način si zaštićen. Kad baciš bumerang, isto tako metaforički, ne znaš kako će se stvar završiti. Ova pandemija COVID 19 može da bude samo bumerang. Ne verujem u teoriju zavere apriori, a da je ovo namerno neko izazvao...................

Zašto ne verujem u teoriju zavere. Zato što je za zaveru ovakvih razmera potrebno uključenje jako velikog broja ljudi na različitim nivoima. Zavere sa uključenim jako velikim brojem ljudi, jednostavno ne uspevaju. Procure vrlo brzo informacije iz različitih razloga.............. da ne elaboriram sada.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...