Jump to content


Slobodna tema


dude

Recommended Posts

Agenciji treba još jedan dan. Garaža se nalazi sa druge strane grada, morao bih da se cimam više puta.. Kao što rekoh nije mi hitno uopšte, nova kola se ne prodaju kao kroasani. Imam auto i planirao sam da ga menjam pa se skockalo više stvari ...Ipak .... Ko zna zašto je ovo dobro. Možda je znak da ne kupim sada auto...

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, NShappy said:

Ja bio u ovom Maxi-ju 50-ak m od mene, 2x u polednjih 3 sata. Prošli i Dina i Visa.

Meni je kasirka jutros rekla da "imaju poteškoća sa platnim karticama" i da bi eventualno mogla da ode na drugi kraj objekta do kancelarije i tamo proba, ali kad sam pogledao face ljudi iza mene (svi do jednog bez maske...), odustao sam, i jedva nekako navašao gotovine da platim račun. Video sam doduše još troje ljudi koji ih imaju, od čega je jedna maska improvizovana od neke marame i gaze, i sklon sam da mislim da ih ljudi ne nose iz samo dva razloga, zato što ih nemaju, ili zato što su neodgovorni idioti... Inače, u Maxiju niko od zaposlenih ne nosi masku, a rukavice samo oni koji ih i inače nose, na mesu i delikatesu, dobro smo i živi pored tolike neozbiljnosti...

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Srecko said:

Uz dužno postovanje i bez namere da bilo koga uvredim ili povredim, moram da vas pitam, kako možete tako nešto da napišete posle tragedije u kojoj je Italija još uvek a koja bi u nekom obimu mogla da zahvati i našu zemlju.

Само износим моје запажање. Тиме не ниподаштавам нечије губитке и сам се придржавам општих препорука. Али чињеница је да је ова цивилизација болесна и лицемерна на много нивоа. Од светске глади, хуманитарних, еколошких катастрофа итд. Али гаће се пуне само кад проблем покуца на врата политичког запада.

https://www.thelocal.dk/20200313/denmark-passes-far-reaching-emergency-coronavirus-law?fbclid=IwAR2ZyCsFp7TSXtbOwzQJM-MwjMeBtQVeP6A7FSAgSXjPlBazEaGEMJJPHZw

Данска донела закон о овом вирусу, по ком особа може присилно да се затвори, тестира и вакцинише.

Link to comment
Share on other sites

Rekao sam da imam takav osjećaj, žao mi svih žrtvi. Situacija je strašna i napeta.
Italija sa 60 miliona stanovnika, ima oko 1300žrtava od Corone, Crna Gora sa 100puta manje stanovnika ima 6 žrtava od običnog gripa, znači duplo više u Italiji.



Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Engine said:

Rekao sam da imam takav osjećaj, žao mi svih žrtvi. Situacija je strašna i napeta.
Italija sa 60 miliona stanovnika, ima oko 1300žrtava od Corone, Crna Gora sa 100puta manje stanovnika ima 6 žrtava od običnog gripa, znači duplo više u Italiji.



Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Pored logičkih paralela i zaključaka, ni cifre ti baš ne idu, ima 2158 žrtava u Italiji do sada...

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Тодор НС said:

Ako se u bilo kojoj većoj zemlji pojavi obavezna vakcinacija građana u narednih 2 - 3 meseca sve je ovo tačno.  Inače kreatorima ovakvih događaja i ovaj broj žrtava je nedovoljan. (na žalost).

Apsolutno se slažem.

Link to comment
Share on other sites

Ako je išta za sada covid19 pokazao to je da ''moderan'', ''obrazovan'', ''pismen'' čovek:

1. ne ume u moru informacija da pravilno selektuje izvor informacije koji će uzeti za relevantan

2. zatim da razdvoji bitne od nebitnih informacija

3. da izvrši kvalitetnu analizu sadržaja koji je uzeo za relevantan

4. da izvede zaključak

5. da ne govorimo o ''čitanju između redova''

6. i na kraju ali ne manje važno...ogroman broj ljudi ne zna elementarnu matematiku, da ne govorimo o veštini tumačenja statističkih podataka (testirajte ljude oko sebe pitanjem koliko je 5% od 6 miliona)

Odavno nismo imali ovakvu poplavu gluposti, olakog iznošenja ''svoj mišljenja, utiska, os(j)ećaja...'', teorija svakojakih zavera...

Da li je moguće da neko nije u stanju redovno da pere ruke a u stanju je da sazna najveće tajne planove svetskih moćnika?

Bojim se da će ovakva neodgovornost u JAVNOM diskursu, što internet svakako jeste, imati za posledicu redukciju naših prava da normalno iznosimo svoje mišljenje...

I na kraju:

Povodom vesti da su se Američki vojnici pod okriljem epidemije ''iskrcali'' u Nemačku: obaveštavam cenjeni auditorijum da se to zaista i desilo ali još u prošlom veku (pre cca 75 godina).

Zagriženim antivakserima prelažem da pokušaju svoju kampanju da sprovedu u Rusiji i Kini da vide kako zemlje koje se uspešno bore sa covid19 reaguju na istu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aleksandar75 said:

Povodom vesti da su se Američki vojnici pod okriljem epidemije ''iskrcali'' u Nemačku: obaveštavam cenjeni auditorijum da se to zaista i desilo ali još u prošlom veku (pre cca 75 godina).

https://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:852960-Uprkos-pandemiji-vezba-NATO-jedini-neotkazani-dogadjaj-u-Evropi-Tenkovi-i-avioni-jaci-od-virusa

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aleksandar75 said:

Ako je išta za sada covid19 pokazao to je da ''moderan'', ''obrazovan'', ''pismen'' čovek:

1. ne ume u moru informacija da pravilno selektuje izvor informacije koji će uzeti za relevantan

2. zatim da razdvoji bitne od nebitnih informacija

3. da izvrši kvalitetnu analizu sadržaja koji je uzeo za relevantan

4. da izvede zaključak

5. da ne govorimo o ''čitanju između redova''

6. i na kraju ali ne manje važno...ogroman broj ljudi ne zna elementarnu matematiku, da ne govorimo o veštini tumačenja statističkih podataka (testirajte ljude oko sebe pitanjem koliko je 5% od 6 miliona)

Odavno nismo imali ovakvu poplavu gluposti, olakog iznošenja ''svoj mišljenja, utiska, os(j)ećaja...'', teorija svakojakih zavera...

Da li je moguće da neko nije u stanju redovno da pere ruke a u stanju je da sazna najveće tajne planove svetskih moćnika?

Bojim se da će ovakva neodgovornost u JAVNOM diskursu, što internet svakako jeste, imati za posledicu redukciju naših prava da normalno iznosimo svoje mišljenje...

I na kraju:

Povodom vesti da su se Američki vojnici pod okriljem epidemije ''iskrcali'' u Nemačku: obaveštavam cenjeni auditorijum da se to zaista i desilo ali još u prošlom veku (pre cca 75 godina).

Zagriženim antivakserima prelažem da pokušaju svoju kampanju da sprovedu u Rusiji i Kini da vide kako zemlje koje se uspešno bore sa covid19 reaguju na istu.

+1000

Prokomentarisao bih boldovano još, ja se bojim obrnutog, da ćemo skrenuti u društvo totalno retardiranih vrednosti, gde će malobrojni stručni teoretičari svekolikih zavera, zatreti ono malo razuma većine. Jednostavno su glasniji, a princip da pametniji popušta (jer se sa glupavim ne vredi raspravljati), dovešće do polakog izumiranja pameti.

Na sastanku celog vrtića, svih grupa prošle godine, samo jedan bračni par roditelja od tamo bar 200-tinak je imao primedbu na vakcinisanje dece. Svi ostali su vrteli očima na njihova pr*se*avanja, i smoreno čekali da tih dvoje završe. Završilo se sa "daj ne davite više, zakažite sami sastanak sa upravom (imate pravo na to) pa iznosite primedbe na zahteve vrtića (da sva deca budu vakcinisana)"

...e sada mi nije jasno, otkud takvim likovima, toliki prostor u medijima, ako ih je od ovako na gomili, 0.5%?!?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...