Jump to content


Slobodna tema


dude

Recommended Posts

13 sati ranije, Father said:

Ja danas rezervisao auto za kupovinu tokom sledeće nedelje. Ako mi zavuku vanrednu situaciju pre srede registrovaću ga u avgustu. Možda odložim kupovinu. -_-

 

Kakve veze ima vanredno stanje sa registracijom auta?

Link to comment
Share on other sites

Да ли је ово одговорно понашање у складу са мерама спречавања ширења вируса у јавности, само што Ужичко коло нису заиграли - могли су и да се изљубе:

503CD26C-EB9F-4510-B3A0-249E26DDC084.jpeg.56d0b2ebd25d8ad53c0f48f6a374d471.jpeg

Сва срећа нико није кинуо, осим госпођице из другог реда која је пустила голуба.

Link to comment
Share on other sites

Nemaju oni blage veze sa pojmom odgovornosti, jer da imaju ne bi se onako sramno sprdali pre 2 nedelje preko medija.

Potpuno nekompetentni za ono što može da nam se desi, počev od nazovi stručnjaka koji su političko slepilo stavili ispred svoje struke, pa do političara koji misle samo na izbore, zabole ih za građane.

Što se mene tiče, hohštapleri koji zaslužuju šlajmaru po sred lica.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Father said:

Ja danas rezervisao auto za kupovinu tokom sledeće nedelje. Ako mi zavuku vanrednu situaciju pre srede registrovaću ga u avgustu. Možda odložim kupovinu. -_-

 

Xaxax mene ceka auto na placu od drugara ali koliko vidim uzecu ga u maju ili junu posto je iz italije.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, zeljko1974 said:

Pa, minimum neku elektranu:wub:, mozda neka d klasa mozda.... 

imao Ice power 1200 AS2 odlicno se pokazao ali hocu da uprostim sistem maksimalno.Neko integralno pojacalo me interesuje.

Verovatno ce pasti neki luxman samo da vidim kako ce proci ova situacija sa virusom.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, srdjan_c said:

Ne bih se složio, pogledaj Nemačku....skoro 3K zaraženih, a jednocifren broj preminulih.

Zato što su ozbiljna zemlja, i zato što je za starije od 60 godina odavno propisana obavezna anti-pneumokok i vakcina protiv sezonskog gripa, pa samim tim imaju manji broj komplikovanih slučajeva upale pluća.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Willi Studer said:

Nije to tako samo kod nas. Norveška je prekjuče zatvorila sve aerodrome i luke a sinoć ih je ponovo otvorila. Blago rečeno, niko više nema pojma šta treba činiti - worldwide.

Danska zatvorile sve granice. Ni napred ni nazad.  Kljuc.  Pametni.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, srdjan_c said:

Ne bih se složio, pogledaj Nemačku....skoro 3K zaraženih, a jednocifren broj preminulih.

U Nemačkoj se testira svako ko kine ili šmrkne. Zato imaju veliki broj registrovano zaraženih, prema broju preminulih.

Kod nas (i u Italiji), testiraju se samo slučajevi sa kritičnim simptomima. Kod nas jer smo  bedna sirotinja, kod Italijana jer sada više ne mogu sve da postignu.

:(

Stvaran broj zaraženih sada se može samo aproksimirati matematičkim metodama. A realno, pronađe se kasnije kada virus prođe, testiranjem na antitela (virus imali), dovoljnog broja pojedinaca slučajnog uzorka.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Willi Studer said:

Nije to tako samo kod nas. Norveška je prekjuče zatvorila sve aerodrome i luke a sinoć ih je ponovo otvorila. Blago rečeno, niko više nema pojma šta treba činiti - worldwide.

Auuuuu... a ja treba da platim Hegel u ponedeljak...

’Oce neko Hegel sa popustom? :cool:

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, NShappy said:

U Nemačkoj se testira svako ko kine ili šmrkne. Zato imaju veliki broj registrovano zaraženih, prema broju preminulih.

Kod nas (i u Italiji), testiraju se samo slučajevi sa kritičnim simptomima. Kod nas jer smo  bedna sirtotinja, kod Italijana jer sada više ne mogu sve da postignu.

:(

Stvaran broj zaraženih sada se može samo aproksimirati matematičkim metodama. A realno, pronađe se kasnije kada virus prođe, testiranjem na antitela (virus imali), dovoljnog broja pojedinaca slučajnog uzorka.

Ček ček, sinoć rekoše na tv da mi imamo dovoljno testova, za razliku od USA B)

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, jager said:

Jbt gledam auto pijace , nema auta od pet god ispod 150000 km :huh:

Ne gledaj vozila iz uvoza. Pokušaj na KP kroz one filtere, da gledaš samo vozila "...kupljen nov u Srbiji". Sa njima je verovatnoća lažne kilometraže mnogo manja. Ima je, ali niko ti neće uvesti pa preprodavati vozilo <5god, <100000km, jer su takva vozila i tamo skupa za naša shvatanja. Ovi uveženi što kao imaju 150kkm, verovatno imaju mnogo više.

Vozilo <5god i <75kkm, tamo napolju, i dalje ima cenu od minimum 60% cene novog. Kada se dodaju naše dadžbine, dođeš na >70% cene novog. To se jako loše može prodati.

Ako napolju nađaš auto koji je cenom ispod tih kriterijuma, onda je i tamo to sumnjivo. Tipa, prodaje Turčin preprodavac, ima 12 komada...

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, SUROKVL said:

Ček ček, sinoć rekoše na tv da mi imamo dovoljno testova, za razliku od USA B)

Aha, a od sinoć u 18h do jutros u 8h, testirano je 0 osoba.

"Од последњег извештаја, до 8 часова, у Институт Торлак није пристигао ни један узорак на тестирање."

 

Najbolji savet od World Healt Organisation jeste:

"Minimize watching, reading or listening to news..."

:P

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, NShappy said:

Ne gledaj vozila iz uvoza. Pokušaj na KP kroz one filtere, da gledaš samo vozila "...kupljen nov u Srbiji". Sa njima je verovatnoća lažne kilometraže mnogo manja. Ima je, ali niko ti neće uvesti pa preprodavati vozilo <5god, <100000km, jer su takva vozila i tamo skupa za naša shvatanja. Ovi uveženi što kao imaju 150kkm, verovatno imaju mnogo više.

Vozilo <5god i <75kkm, tamo napolju, i dalje ima cenu od minimum 60% cene novog. Kada se dodaju naše dadžbine, dođeš na >70% cene novog. To se jako loše može prodati.

Ako napolju nađaš auto koji je cenom ispod tih kriterijuma, onda je i tamo to sumnjivo. Tipa, prodaje Turčin preprodavac, ima 12 komada...

Dzabe , opet je uvoz :D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

Ja proveo dan u setnji po Fruskoj gori,izolacija od informacija,sunce,svez vazduh.Kvalitetno vreme provedeno s porodicom.

Bravo! Ja isto po vrsackom bregu. Setnja svaki dan kad ne radim. Posle, kad otopli bice bajs.

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Delija said:

Kakve veze ima vanredno stanje sa registracijom auta?

Predpostavio sam da neće raditi? Ako će raditi, onda ništa, opet neću da idem u redove. Nije zlo o glavu. Verovatno će biti jeftiniji za mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...