Jump to content


Slobodna tema


dude

Recommended Posts

Predstavlja egipatsku boginju Hator. Na nekim predstavama je tako prikazivana i egipatska boginja Izida. Takva predstava je poznata kao Izida-Hator.

Ekvadorska figurina je,  mislim, pronađena u nekoj pećini. Nisam siguran da je poznato kako je tu dospela. Ostale figurine iz doba civilizacije Inka, nemaju čini mi se baš mnogo sličnosti sa njom. Inače je vremenski razmak između civilizacija koje pominjemo jedno 3-4 milenijuma.

Link to comment
Share on other sites

На Андима постоји доста налазишта древних цивилизација са импресивним достигнућима у градњи. Потражи на нету јер би овде било преобимно о томе писати. Постоји доста сличности и у стилу градње са древним Египтом. Не треба заборавити да стално долази до проналазака који више померају људску цивилизацију у прошлост, а пре 10ак кила година ниво мора био је нижи неких 115м. Колико је било више обале и више острва између континената а тиме је и пловидба била лакша. Абориџини су Аустралију населили малтене пешке.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Тодор НС said:

Bilo bi lepo, ako slučajno znaš, da napišeš i koga ili šta simbol predstavlja

i ako znaš nešto o tome kada su nastali.

 

Nisam se nešto bavio istorijom tih kultura, a imamo i odgovor. Jedino znam malo više o ovim ekspedicijama, jer su putopisi i slična literatura bili omiljeni u vreme kada je TV bila u začetku, a nije bilo igrica i interneta.

Ostalo mi je u sećanju zašto nije uspela ekspedicija Ra I. Naime, brod od papirusa je pravljen sa idejom da se rekonstruiše staroegipatski način gradnje, a sve na osnovu crteža i nekih malobrojnih podataka. Pritom su primetili neke kanape koji su išli od prednjeg i zadnjeg uzdignutog dela broda prema katarci, ali nisu shvatili njihovu ulogu pa su ih izostavili. Negde već gotovo pri kraju puta su shvatili, ali je bilo kasno - morali su da prekinu put.

Elem, posle duge plovidbe, papirus se natopio vodom, otežao je, a čitava konstrukcija se razmekšala i oklembesila. Pošto nije bilo kanapa koji bi ih vukli prema gore, teški krajevi broda su se spustili a ceo brod se pretvorio u teško pokretljivu masu koja pluta po moru. 

Link to comment
Share on other sites

Lupa mi neko pre dva sata (oko ponoći)  na kapiju, reko' - ko je sad, kažu "policija", šta je bilo, neko uhvaćen u pokušaju krađe automobila, ni manje ni više, nego - mog.

I tako. Proveo sam zanimljivo veče, smrz'o se napolju čekajući ekipu za uviđaj. A događaj vrlo slikovit - videli ljudi auto u mraku, pale se i gase svetla (ovaj čupao kablove, prespajao, auto mi se teško pali na 'ladno), pitaju čoveka šta radiš, a ovaj kaže - kradem auto.

Uglavnom, jutros je pušten iz zatvora (odležao krađu auta), malo kasnije je uhapšen u Pećincima zbog krađe auta... živopisan lik, deluje gotovo dobrodušno. Ipak, da ljudi nisu naišli, moj auto bi bio ostavljen negde daleko, pored puta, jer u njemu nije bilo dovoljno benzina za stići do nekih Buđanovaca, mislim da je tamo krenuo. A već sam imao problema sa elektrikom, sad mi je još raskupusao kablove, a sutra mi treba auto. 

Poslednjih godina sam imao nekoliko kontakata sa policijom i nekako imam utisak da je bolje sa njima nego bez njih, uprkos nekim, što osnovanim, što neosnovanim primjedbama na njihov račun. Da li je to samo u ovom kraju, ne znam, ali su skroz OK likovi. Šta vi mislite?

Link to comment
Share on other sites

Zavisi, ako si ti dobar lik pa nećeš puno da ih smaraš, onda su i oni uglavnom ok. Meni su ukrali auto pre 7-8 godina ispred dvorišta na ulici. Ja ga našao posle 3 dana u centru grada uredno parkiranog, bez ikakvih oštećenja, upalili svojim ključem (Fiat Uno), vozikali se 3.5 km i tako. Inspektor mi kaže "Da ne uzimamo otiske sa volana, teško to ide, a i nemaš štetu i ništa to ne fali u autu". Šta da mu kažem, ništa ne dobijam time, jer to nije bila kradja već "pozajmljivanje".

Link to comment
Share on other sites

Korektno od lopova:),policije ,a i od tebe kao vlasnika.Jednom prilikom kad ga uvate pa da popijete nešto negde.

Mojoj firmi pre par godina ukradu yugo,prijavimo policiji,a oni kazu valjda bi prvo naš našli da možemo.Naime jednom od tih policajaca ukrao dobro im poznat narkos yugo i svako malo sipa gorivo sa yugom pa zbriše.Pregledaju kamere ,a ono stalno isti lik,isti yugo,ni tablice nije promenuo.Toliko opusten da i ne sipa pun rezervoar da bi ređe isao na pumpu.Nismo ih dalje uznemiravali.

Mom kumu su za prosli bozić ukrali novi Land Rover pa je sam " odrobijao" pola božića tj. par sati dok i njega i ženu nisu stavili na detektor laži da sebi nisu ukrali auto.Iako neprijatno i frustrirajuće u momentu imao je dokaz da nije sebi mazno auto,za slucaj da osiguravajuće drustvo posumnja.Pa se ti vrati u srbiju za Božić.Bio položajnik u policiji. :lol:

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Vlajo said:

Naravoučenije, kupite auto koji možete da prežalite, u skladu sa finansijskim mogućnostima. Auto uvek može da ode negde bez vas u provod :)

 

20 hours ago, Infidel said:

Ili kupite auto koji nije zanimljiv za krađu ili ne znaju da ga odvezu ;)

Nekada davno su neki pametni ljudi izračunali da treba da se vozi auto u vrednosti godišnje plate, znači ako zarađujete oko 400 evra, ne bi trebali da vozite auto skuplji od 5000 evra. Kad u ovu jednačinu uključimo da živimo u Srbiji gde se ljudi varaju za 50 evra (imamo primere i na ovom forumu) i da se kradu skoro sva vozila treba malo korigovati izbor. Ne treba voziti nešto što upada u oči i opštepoznato je da je zanimljivo lopovima, znači Mercedes, BMW, Audi, VW, Zastava (iako je sve manje krađa Jugića). Ne treba voziti ni nešto ultra egzotično tipa Rover, Daihatsu, Isuzu, MG, Saab jer nema delova pa se krade da bi se snabdelo tržište. Od premium marki ništa ne fali recimo Volvou, nije interesantan za krađu, od "običnih marki" praktično se ne kradu Ford, Hyundai. Fiat je postao dominantan na našem tržištu pa se očekuje povećanje krađa zbog potražnje za jeftinim delovima.

Tačno je da treba voziti nešto što možete da prežalite ako vam ukradu ali isto tako možete i da sprečite da vaš ato postane interesantan lopovima. Ako postoje 2 potencijalna automobila za krađu lopov će ukrasti onaj koji je brže da obije. Nabacite više razlićitih vrsta zaštita, alarm, skrivene tastere za prekid struje, mehaničku zaštitu i zamenu interfejsa za povezivanje sa računarom sa netipičnim.

Naravno, ne prelaze svi istu kilometražu godišnje tako da ako neko prelazi 30 000 a ima auto od 2000 evra velika je šansa da će non stop da se druži sa majstorima, osim ako ne ulaže redovno za sve što dolazi za zamenu, to je onda prikriveno dobar auto, kao fora sa ovom folijom. Ko prelazi godišnje 10 000 km može da ima auto i od 1000 evra ako uloži još 1000 da zameni sve što je dotrajalo i velika je šansa da ga lopov nikad neće ni pogledati.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, sondek said:

Taj " baksuz" je dobio pare odmah od osiguranja i land rover od 38000 zamenuo za duplo skuplji.Zapanjio ih kad su čuli za detektor laži.Btw.Meridian muzika :P

Inače to kuma voza,upala kašika u med.Onaj je imao "mali gepek".mukica

Ima i druga priča. Mom bratu ukrali u Milanu (tamo je tada radio i živeo) nedelju dana star Vojadžer. Svi alarmi, blokade pumpe goriva bez šifre, trte mrte.

Mogli su samo da ga natovare nikako da ga odvezu.

Osiguranje (kasko) posle 15 dana  ispostavilo vaučer za novi auto. :banana

Ali ne lezi vraže.:o

Dobio novi auto ali morao da plati opet IVU (PDV)

Na kraju mu neki "naši" iz "određenog miljea" objasnili mehanizam.

Mafija mazne nov auto i otera na bliski istok.

Država dobije dve IVE.

Osiguravajuće društvo je reosigurano kod nekog većeg društva pa izvuče štetu.

Svi srećni i zadovoljni.

Samo on puko dva poreza.

Link to comment
Share on other sites

image_9999999990099_1.jpg

Gauder BERLINA RC 11 Lautsprecherbox Klavierlack weiß (Stück)

   
Bauweise : 4-Wege-Lautsprecher mit dem einzigartigen Diamantmitteltöner und Diamanthochtöner. 3 getrennte Rippengehäuse, Vierfachbassreflexsystem mit extrem tiefer unterer Grenzfrequenz. Unglaublich natürlich, dynamisch und souverän!
Impedanz [Ohm] : 4
Belastbarkeit [Watt] : 970
Höhe [cm] : 202
Breite [cm] : 34
Tiefe [cm] : 72
Gewicht [kg] : 230

Ako nekoga interesuje cena...

https://www.technik-profis.de/gauder-berlina-rc-11-lautsprecherbox-klavierlack-weiss-stueck.html

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...