Jump to content


Slobodna tema


dude

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Pijem kaficu u gradju juce oko 9h, prolazi cikica (70-ak godina) dok ga drugi pozdravlja sa ''druze'' i poziva na kafu. 

Ovaj mu kaze... ,,nisam ja vise drug, to sam bio nekad. Sad sam niko i nista. Dok sam bio drug, ziveo sam lepo. Sad me niko ne j... 2%''
Ovaj drugi mu odgovara... ,,znam da si bio drug, to odlicno znam. Ali, nije to samo zbog toga... ti si ozenio Kraljevcanku, tu si se zeznuo. Nema nista gore nego kad Srpkinja naredjuje Crnogorcu!!!''

 

Malo je reci da mi se kafa ohladila, smejao sam se pola sata... 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Uzeh juče novi STB uređaj za IPTV, neki Huawei EC2108V5 i mogu vam reći da sam se prijatno iznenadio što se tiče zvuka. Do sad mi je stari bio povezan koaksijalcem, a ovaj novi nudi samo optiku.

Bio sam skeptik zbog toga, ali na prvu loptu Sting Ray muzički kanali su čistiji i rezolutniji.

E sad, postoji opcija u podešavanjima za zvuk, Dolby Digital pass through i PCM. Šta tu treba odabrati, da bih bio na pravom putu, a ne da slušam po nekakvoj neaudiofilskoj postavci ? <_<

Signal ide naravno prvo na DAC pa u dvokanalno pojačalo.

Link to comment
Share on other sites

Другар се жали да не може истовремено добити 5.1 и стререо звук код мтс иптв. Наиме, ако изабере пропусти онда нема звука на тв (G30) преко хдми а ако изабере пцм нема 5.1 звука на авр преко оптике.

Код СББ бирам увек долби 5.1 ако постоји и без обзира на то и на тв преко хдми и на авр преко оптике има звука.

Постоји ли начин имати код мтс увек звук?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kupio sam skoro neki jeftini VIVAX led HD TV 32'', i imam problem da mu preko oba HDMI ulaza koje poseduje, izbacim njegovu native rezoluciju 1368X768, nego koji god materijal pustim i u bilo kojoj rezoluciji on dopušta samo na 640x468.

Probano i sa dva jača laptopa i sa slabijim i sva podešavanja u AMD Catalystu i ostalo, ne vredi.

Kao da je zaključan na tu rezoluciju. U podešavanjima TV-a nema ništa što bi moglo da se čačka povodom toga.

Iste te laptopove kad priključim na drugi TV koji je iste rezolucije, oni normalno izbacuju preko HDMI-ja ono što im se pusti u native rezoluciji.

Da li je moguće da ovaj krš TV preko HDMI-ja ne može da primi više od 640x468 ?!

Nema tu nikakve podrške proizvođača i to sam tražio, nego onako pitam, da nije neko imao sličan problem :(

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, rokijana said:

Gde bre Dude uze tv sa analognim tjunerom i HD ready......

Snimi HD materijal na usb stick,turi ga u usb rupu i ako nema HD signala,,,vracaj to!

Soća sam hehe..pa negde mora da se uštedi, da bi se ''bacile'' pare na hifu, a ja nisam neki videofil, više sam ono kao, audioslave..A didžital tjuner mi ne treba, imam kejbl tv..

Prima na HDMI 1 i na HDMI 2 sa set boksa 720p, ali sa lapa zakuc'o na 640x480 i ne mrda.

Nemam pojma šta mu je, ova grafička sa lapa ATI 7500G je ono kao..valjda sposobna  da izbaci pišljivih 1368x768 na LCD 32'' ?! Procesor je AMD 6 APU, radi na 2,1 GHz,turbom ide 2,6 GHz, dual kore i te fore, 4 giga rama.. mis'im stvaaarno :angry:

Ati Catalyst  sam pretresao uzduž i popreko, netje.

Ma ne mogu da se bakćem više, ionako ide u dečiju sobu, šta dete zna šta je HD Ready :D

 

Link to comment
Share on other sites

U zadnje vrijeme sam slobodan da slušam muziku tek oko i posle ponoći kad moji spavaju snom pravednika. Uz pivo ili dva nekad me ponese ali ne ide da pojačavam. Pade mi na pamet da kupum neke slušalice oko 200€ i riješim problem.

Ali međutim...

Poslušah danas svašta. Izbor je veliki. Jbl, denon, sennheiser, beyer dynamics, akg... Bubice, otvorene, zatvorene, blue toth, noice canceling... Obzirom na uslove u kojima bi se koristile, odlučim se za zatvorene i kreće ludilo. Cifra od koje sam pomislio da krenem ispade da i nije nešto...

Da skratim, tek od akg q701 kreće zvuk koji može da parira zvuku sistema, a da bi bio i bolji, treba da se izujem i za neko adekvatno pojačalo.

Da napomenem, u toj klasi 400 plus € vrlo pozitivan utisak su ostavile gore pomenute akg q701.

Bem ti audiofile...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Pa da, uopšte nije isključeno da su u davna vremena neki ludaci pokušali da pređu okeane kojekakvim dereglijama, i da su neki i uspeli. Kako su uostalom naseljena neka daleka ostrva?!?

Ko zna koliko ih nije uspelo. 

E sada, bitni su ovi što su uspeli. Jel? Još ako se zadesio tu negde i neki staroegipatski pisar, eto ti...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...