Jump to content


Coax spdif diy


gvlada

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da na ovom forumu radi search, ne bi postojao problem, jer je bilo nekoliko tema o izradi coax kablova.Dosta nas je uradila odliÄne kablove od Belden žice, ali da me ubijeÅ¡ ne mogu da se setim, a ni da naÄ‘em oznaku, jer je kabl u snake skinU.Pretraži malo, zaista se dosta pisalo, recimo u temi o Lampuceri, pa prervti.

 

 

Kablove imaš ovde http://www.sams.co.rs/v4/sr/proizvodi/video-kablovi

 

edit Mislim da je Belden 1694A, ali nisam siguran.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da imam bas taj kabl. Pogledacu u ponedeljak ako se setim. Nije mi kod kuce. Kabl je generalno nista posebno sem sto je jeftiin. Nemojte ocekivati vanserijske reziltate za male pare. Ponavljam, kabl je ok ali necete dobiti high end performance po budget ceni. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da imam bas taj kabl. Pogledacu u ponedeljak ako se setim. Nije mi kod kuce. Kabl je generalno nista posebno sem sto je jeftiin. Nemojte ocekivati vanserijske reziltate za male pare. Ponavljam, kabl je ok ali necete dobiti high end performance po budget ceni.

Ðевероватно је како образовани могу бити Ñклони празноверју..

Хоћеш да кажеш да жице које Ñу прављене да преноÑе Ñигнал у MHz ниÑу довољно добре за дигитални Ñигнал..

Ðа Ñлепом теÑту Ñви до једног падате, одједном изгубите Ñвоје натприродне моћи..

Link to comment
Share on other sites

Tacno - zice "samo" prenose signal.

Zice ne prenose signal nego u odredjenim uslovima uticu na signal i menjju ga narocito kada se radi o visim frekvencijama prenosa

driver signala ili generator signala daje taj signal. To je sklop ili integralno kolo neposredno pre SPDIF konektora u uredjaju iz kog se signal uzima...

Kod kabla vazan je parametar kapacitivnost u pF po metru.

kao i pravilno uvodjenje kabla u spdif dzek.

za 1.8m duzine ne bi trebalo da bude kriticno ali izaberite kabl koji ima manje kapacitivnosti.

Dodatne kapacitivnosti se pojavljuju na mestu stezanja zice u konektor i ja sam na tim mestima merio i do 40pF

na kablu ih ima normalno 2 i to je vise od jedne duzine kabla...

.

ipak najbolje bi bilo mozda proveriti osciloskopom vizuelno signal pre kabla i posle na ulazu u redjaj.

ne bi smelo da bude vecih promena.

Takodje pre lemljenja kabla na konektore nije lose izmeriti kapacitivnost, jeftinim instrumentom skoro svi imaju tu opciju,

pa izmeriti ponovo sa dzekovima i videti da li je dodatna kapacitivnost znacajna.

Ako jeste onda montaza dzeka nije pravilno uradjena...

cheers :)

.

Link to comment
Share on other sites

Ðевероватно је како образовани могу бити Ñклони празноверју..

Хоћеш да кажеш да жице које Ñу прављене да преноÑе Ñигнал у MHz ниÑу довољно добре за дигитални Ñигнал..

Ðа Ñлепом теÑту Ñви до једног падате, одједном изгубите Ñвоје натприродне моћи..

 

Napravicemo slepi test. Ti ces biti pozvan kao gost. Ako napravimo razliku tj cujemo promenu kabla u sistemu kojom mukom da te mucimo?

 

@edit

siguran sam da se u pojedinim sistemim arazlika u kablovima ne moze uociti (lako) ali mislim da je to onda stvar (niskog) kvaliteta sistema..

Link to comment
Share on other sites

Pre par god testirali kod Šuce nekoliko dig kablova. Izjavili su da nisu primetili razlike između nekog XLO i Belden kabla, dok je razlika u ceni bila 20x. Ostaje da se proba.

Sonic pokloni svima po 12m kabla za 1. septembar. :)

 

He, he.. ne vuci me za jezik...

Za prvi septembar mogu da vam poklonim svima 20% popusta ne ceo lager elektronike.Da se kladimo da se niko nece javiti. B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...