Jump to content


PHILIPS 777


Fly carpenter

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Slusao sam ovaj receiver jedno vreme sa Philips trosistemskim kutijama sa dva basa ,od kojih je jedan pasivni radijator ,zaboravih model.Nakon pocetnih problema sa kontaktima i elektrolitskim kondenzatorima ,pogotovo dva velika od 10000 mikrofarada u napajanju i velikog mucenja sa balance potenciometrom prosvirao je odlicno .Sasvim dovoljno snage da se uhvati u kostac i sa zahtevnijim zvucnicima u sobama do 20 m2 .Izrazito ugodan ton za visesatno slusanje.Napominjem da su na njimu DIN konekcije ,pa o tome povesti racuna ,najbolje bi bilo sa originalnim Philips ili jos bolje Grundig interkonekcijama uz pazljivo ciscenje svih terminala kako petopolnih ulaza tako i zvucnickih izlaza na kojima se sigurno nahvatala dugogodisnja patina .Sve u svemu , za malo novca i truda ,veliko uzivanje :wave2  

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam ovaj receiver jedno vreme sa Philips trosistemskim kutijama sa dva basa ,od kojih je jedan pasivni radijator ,zaboravih model.Nakon pocetnih problema sa kontaktima i elektrolitskim kondenzatorima ,pogotovo dva velika od 10000 mikrofarada u napajanju i velikog mucenja sa balance potenciometrom prosvirao je odlicno .Sasvim dovoljno snage da se uhvati u kostac i sa zahtevnijim zvucnicima u sobama do 20 m2 .Izrazito ugodan ton za visesatno slusanje.Napominjem da su na njimu DIN konekcije ,pa o tome povesti racuna ,najbolje bi bilo sa originalnim Philips ili jos bolje Grundig interkonekcijama uz pazljivo ciscenje svih terminala kako petopolnih ulaza tako i zvucnickih izlaza na kojima se sigurno nahvatala dugogodisnja patina .Sve u svemu , za malo novca i truda ,veliko uzivanje :wave2  

Taj receiver ima i izlaz za MFB , za aktivne kutije , a philips ima bas dobre aktivne kutije .

Link to comment
Share on other sites

Својевремено Ñам поÑедовао 587 кутије из MFB Ñерије..

Прво Ñам их Ñлушао управо Ñа Philips појачалом које је имало излаз баш за њих, каÑније их закачио на Braun CC4 и то је радило дупло боље, Philips је некако био Ñав туњав и без крајева и лево и деÑно..

Ипак, далеко најбоље Ñу радили када Ñе у њих директно убоде извор и појачава на атенуатору иза..

Link to comment
Share on other sites

A atenautor je bio ..... ?

Ili predlozite neki drugi , ne mora bas taj vas .

Ja imam Philips receiver sa mfb izlazom i 541 kutije , zato pitam .

587 имају уграђен атенуатор на задњој Ñтрани кутије, као што поÑтоји и на неким Ñнагашима..

Ðе знам да ли то поÑтоји на Ñвим активним звучницима MFB Ñерије..

Link to comment
Share on other sites

Само пар кутија нема баш прави атенуатор: F9638, 22AH587, 22AH586.

 

ПоÑтоје кутије које имају троположајни прекидач који је на неки начин атенуатор.

 
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Doslo vreme da se pazare bolji zvucnici.Zvucnik koji bi odgovarao prostoru i mojim ušima bi trebao da ima sledece karakterisike:

Kompresioni tip ,bas 10" ili 12" ,trosistemac sa osetljivošću preko 90 db. koji bi isao na stalke.Može od 4-8 ohma .

Pojacalo ima 2× 55 W sinusa,glavni izvor je gramofon.Prostorija 25 kvadrata ,3 metra visine.Od muzike su najvise zastupljeni rock ,jazz i klasika .Voleo bih da to bude neki vintage zvucnik zbog uklapanja u ambijent. Budžet do 250 e. 

U prilog i slika gde ce da budu postavljeni.

58c039ac37bfd_svastara2004.thumb.jpg.0378b8a1ba3b7119af731c6e7806e204.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...