Jump to content


Pojacalo za Kef LS50


Betoven

Recommended Posts

Pa ja definitivno ne spadam u red osoba koja je zaljubljive prirode,a kamoli u pojedinu audio manufakturu:lol:.Ne daj bože.....što se sigurno ne bi moglo reći sa najvećim delom članova foruma.Mislim dovoljno je videti podforum "Fan klubovi" ,te naslove postavljenih tema.Pa kao da niste ljudi u zrelim godinama,već devojčice u pubertetu.:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 years later...

3 years later
Jos malo istrazivanja na temu KEF LS50.

Promenio sam mesto stanovanja, sistem vise nije desktop vec zvucnici ponosno stoje u dnevnoj sobi, s obe strane televizora, kako bog zapoveda.
Dnevna soba ima vise od 30 kvadrata, tako da mi je u pocetku delovalo da Naim 5si ne uspeva da pogura zvucnike kako valja, ali vremenom sam se navikao i nije mi smetalo.
Posto pojacalo vise nije povezano na komp, ideja je bila da kupim streamer. Cekao sam povoljnu priliku za CA CXN 2 ali nista zanimljivo se nije nalazilo u oglasima a bilo je i dosta prevaranata na sta me je Ebay upozoravao.
Kao prelazno resenje uzet je Wiim mini, povezan na Chord Mojo. I to je funkcionisalo ok, nista spektakularno ali poprilicno stabilno. Wiim app za IOS se redovno updejtuje, ali ima poneki bug koji me je nervirao. Narocitu kad pustam muziku sa NASa, desi se da pukne app zbog previse podataka koje mora da ucita i prikaze.

Iznenada i bez najave pojavila se dobra cena za KEF LS50 Wireless 2 i odlucio sam da konacno vidim kako izgleda aktivna verzija.
Pasivne LS50 slusam od 2017. i promenio sam nekoliko pojacala do sad, uglavnom nizeg cenovnog ranga pa sam ocekivao veliki napredak u SQ.
Prvi problem koji sam imao sa novim zvucnicima je sto imaju po 4 tanke gumene nogice koje ne odgovaraju mojim stalcima. Prosto receno nogice ne ulaze u rupe na stalcima. Privremeno reseno tako da sto su dve nogice u rupama, a dve van. Dok se ne ohrabrim da ih skinem, posto vidim i da je to moguce prema uputstvu.
Prilikom prvog ukljucivanja odmah sam upgradovao FW, sto je proslo bezbolno. Na prvi pogled KEF connect aplikacija deluje pristojno i jednostavno za koriscenje. Od prve pustene pesme jasno je da zvucnici imaju vise snage, siru scenu, a zvuk je po karakteru dosta slican onome koji sam vec imao sa Naimom. Dugotrajno slusanje ne zamara i uvek se zavrsi s nekom od nasih pesama pojacanih glasno.
Sto se glasnoce tice, skala je od 0 do 100, aplikacija ima dobru opciju da postavite limit za maksimalnu jacinu. Tako da sam to postavio na 60, sto je dovoljno glasno za moju dnevnu sobu.
Nakon prvog talasa umerenog zadovoljstva, krecu prvi problemi. Spotify connect i Tidal connect prave prekide u reprodukciji. Spotify u poslednjih 20 sekundi svake peseme, Tidal pravi krace prekide ali su cesci i potpuno random. Zvucnici su povezani preko Wifi na lokalnu mrezu, network performance testovi iz KEF connect app su svi dobri. Ruter je na nekih 5 metara od zvucnika, u istoj sobi. Medjusobno zvucnici su povezani interspeaker kablom - sve bi trebalo da je ok ali nije.  Otvoren tiket kod KEF supporta, ali bez ikakvih rezultata.
Na nekoj facebook grupi predlozeno mi je da probam Apple Air play, posto vec koristim IOS. Na svu srecu ovo je resilo sve probleme i sve radi bez prekida trenutno.

Jos je rano za neke konacne utiske, ali rekao bih da je ovo setup koji cu neko vreme koristiti i verovatno dodati KC62 subwoofer pride. Dobici na kvalitetu zvuka nisu nesto sto me je oborilo s nogu, bolje jeste ali mozda ne u meri koju sam ocekivao. Ono sto svakako prija je izbacivanje iz sistema pojacalo, strimer, dac i gomilu kablova koji dolaze s njima (7 metara zvucnickog kabla included).
KEF connect app vremenom me sve vise nervira. Cesto ne moze da probudi zvucnike iz standby moda. U tom slucaju moram da se skinem i ponovo nakacim na Wifi mrezu da bi opet proradilo. Najiritantnije je svakako pojacavanje glasnoce. Iz nekog razloga to uvek cini u podeocima od +6 (kad je volume na 31, jedan dodir volume up na telefonu pojacava na 37), iako i ta funkcija moze da se podesi ali jednostavno se ne reflektuje u koriscenju, uvek je +6 iako je podesena neka druga vrednost.
Takodje, jedna od funkcija kojoj sam se radovao prelaskom na aktivne zvucnike je igranje sa EQ podesavanjima. Postoji expert mode i normal mode ali u kojem god modu da sam se igrao, razlike su veoma suptilne i tesko uocljive.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...