Jump to content


Pojacalo za Kef LS50


Betoven

Recommended Posts

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, Sloba said:

Baš me zanima kojim pojačalom ćeš biti zadovoljan. LS50 su među top 3 na mojoj listi najizvikanijih i najprecenjenijih zvučnika u poslednjih nekoliko godina. Slušao sam ih sa Denon pma 2020 i čulo se očajno. Q100 i roksan tr5 i  Mezzo 1 su mi svirali mnogo bolje. Svaki put kad vidim na whathifi 5 zvezdica u kombinaciji sa "teški za pokretanje" kod mene se pali crvena lampica. cxa80 je vrhunsko pojačalo. Svira pomalo tanko ali je odlično pojačalo.To tanko plus klinički hladni monitori poput ls50...nije bajsrećnija kombinacija. Taj NAD je čista šminka i njegov domet je recimo neki q acoustics 2020i. 

Srećno u potrazi za pojačalom.

Slušao sam LS50 u različitim kombinacijama i ne slažem se da su među ''najprecenjenijim'' zvučnicima. Prvo, ne spadaju u papreno skupe zvučnike (šta to mnogo bolje ima da se kupi za tu lovu?). Drugo, ti zvučnici odlično sviraju, s tim što zaista zahtevaju kvalitetno pojačalo. Sasvim druga je priča što ih stalno ''distributerski'' uparuju sa jeftinim serijama Marantza i Denona po principu ''500 evra CDP, 500 evra pojačalo, soma evra zvučnici...''

BTW imao sam Q100 i to je po meni bolji zvučnik od Q300 koji je izvikan u WHF

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Slušao sam LS50 u različitim kombinacijama i ne slažem se da su među ''najprecenjenijim'' zvučnicima. Prvo, ne spadaju u papreno skupe zvučnike (šta to mnogo bolje ima da se kupi za tu lovu?). Drugo, ti zvučnici odlično sviraju, s tim što zaista zahtevaju kvalitetno pojačalo. Sasvim druga je priča što ih stalno ''distributerski'' uparuju sa jeftinim serijama Marantza i Denona po principu ''500 evra CDP, 500 evra pojačalo, soma evra zvučnici...''

BTW imao sam Q100 i to je po meni bolji zvučnik od Q300 koji je izvikan u WHF

Slažemo se da se ne slažemo u vezi sa ls50 a potpuno sam saglasan u vezi q100 vs q300. I meni je q100 bio apsolutno bolji zvučnik od q300.

Ti marancovi bestbuy komboi su takođe po meni preskupi. Recimo pm6006 je duplo skuplji od CA 550A koji sam kupio i po meni je bolje pojačalo. Marantz je muljav i čudni su visoki dok je CA za te pare brilijantan. Inače kupio sam pomenuti 550A i Mezzo 1 i ukupno me koštalo 600 eura, zvučnici i pojačalo i prezadovoljan sam.

Ako si pažljivo pročitao moj post video si da sam ls50 slušao na 25 kilograma denona i nisam verovao koliko je to bilo neubedljivo. I nisam bio sam, bilo je ljudi koji su se samo pogledali. Vrlo vrlo loše. Ako ovaj denon od par hiljada eura nije dovoljan onda ne znam šta jeste.

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, Betoven said:

naim 5si je to pojacalo, ali 1290 razloga me vuku dole.

 

:lol:

Ne znam šta da ti kažem osim da nema ništa gore od toga da se zadovoljiš drugoplasiranim i da onda svaki dan razmišljaš kako nisi uzeo ono što nazivaš "TO" pojačalo...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Sloba said:

:lol:

Ne znam šta da ti kažem osim da nema ništa gore od toga da se zadovoljiš drugoplasiranim i da onda svaki dan razmišljaš kako nisi uzeo ono što nazivaš "TO" pojačalo...


ma jok, nije uopste takav slucaj, naim cu uzeti kad naleti, strpljivo cekam. CA je kupljen zbog dobre kombinacije, a bio mi je od pocetka zanimljiv - mislim da sam ga spomenuo i u prvom postu na ovoj temi.


@observer
primecen je taj 5i na oglasima, da se pojavio mesec dana ranije uzeo bih ga, ovako cu ipak preskociti tu ponudu. cekam pravu stvar.

Link to comment
Share on other sites

On 28.8.2015. at 19:48, goran_p said:

Zasto Rotel i Monitor audio zvuce nespojivo,ako se kolegi svidja zvuk i zadovoljan je  dalje price nema

Ja trenutno slušam rotel ra 1070 i ma br 2 i zvuči veoma dobro ... nego ... cijeli dan listam o ovom kefu , morat ću negdje da ga poslušam pod hitno ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

3 years later

Uz suzu u oku prodat voljeni CA CXA80, kupljen davno zeljeni Naim 5si.

Vec par nedelja slusam Naim 5si + Chord Mojo + LS50.

Naim ima nesto manje snage, sto se ne primeti previse u mom, desktop sistemu. Ono sto je svakako primetno je nedostatak detalja, analiticnosti za visoke koje je CA imao. Takodje pozornica je uza, zvuk deluje zbijeno u odnostu na CA.
Takodje, ono sto nisam mogao kod CA da dobijem ni dodavanjem suba i razlog sto je prodat, kod Naima je doslo pravo out of the box. Dakle, Kefovi konacno sviraju niske frekvencije. Konacno muziku nosi ritam, pretpostavlam da je to taj cuveni Naim PRaT.

To sto Naim nije toliko detaljan na visokim je dovelo do toga da je sa njim zvuk manje ostar i manje zamarajuci. CA sam mogao da slusam par sati, nakon iskljucivanja osetio bih instant olaksanje.
Kod Naim je drugacije, usled karantina, muziku slusam po ceo dan bez ikakvog zamaranja i bez obzira na zanr ili kvalitet produkcije.

Prvih par dana nakon kupovine Naima, nedostajalo mi je malo zvuk CA. Pomalo me je zanimalo kako zvuci CXA81, da li su unapredili SQ.
Vise me to ne zanima. CA je davna proslost. Ne zanima me ni kako zvuce skuplji Naim ampovi, nista mi vise nije vazno, nasao sam svoj amp za LS50.

+ da ove ne bi zvucalo da i dalje necu bacati pare na hifi, u planu je svakako zamena DAC-a.
Mojo SQ nije diskutabilan, ali taj DAC jednostavno nije za standalone. Nenormalno se greje i nije praktican za celodnevnu upotrebu u desktop sistemu. U planu je zamena nekim drugim Chordovim DAC-om.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na dobrodoslici u Naim sektu, dugo sam se za nju spremao. Npr Linn K20 kabl je kupljen pre par godina i cekao je sve ovo vreme da bude upotrebljen. :)

@ Mojo Chord
Proban je Mojo i sa CXA80. Nije on krivac za manju detaljnost vec iskljucivo amp tj Naim.

A ono gde Mojo fejluje je udobnost koriscenja: baterija koja crkava posle dve godine starost, hissovanje i naravno zagrevanje/pregrevanje.
Mojo se moze koristiti i bez baterije, ali sam Rob Watts je objavio da to degradira SQ.

Bottom line Mojo je sjajan poluproizvod.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo poređenje pojačala. Nisam nikada Naim u svojoj kući imao ali ono što sam čuo tu i tamo je uvek fino i prijatno bilo. Inače iste zvučnike imamo, samo ih ja gonim sa Cyrusom 8vs2. 

A hvala i na realinim utiscima za Mojo... Vuče me da ga isprobam, ali čitam često da ima svojih bubica. Zato mi se ne kupuje nov, pratim KP da nekom dosadi.  :lol: Mada to sa trajanjem baterije komplikuje kad se kupuje korišćen, mora onda i na to da se misli...

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Engine said:

Srećno bilo sa "peticom", i što se kaže, bolji promijenio :)
Naim je po meni upravo to što si opisao, nema WoW oduševljavanja na prvu loptu ali može da se sluša čitav dan.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Dobro napisano, sreća je upravo ono što će mu najviše trebati.

Da prevedem odstatak: zvuk će biti "ćebovan"...

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Aibo said:

Zanimljivo poređenje pojačala. Nisam nikada Naim u svojoj kući imao ali ono što sam čuo tu i tamo je uvek fino i prijatno bilo. Inače iste zvučnike imamo, samo ih ja gonim sa Cyrusom 8vs2. 

A hvala i na realinim utiscima za Mojo... Vuče me da ga isprobam, ali čitam često da ima svojih bubica. Zato mi se ne kupuje nov, pratim KP da nekom dosadi.  :lol: Mada to sa trajanjem baterije komplikuje kad se kupuje korišćen, mora onda i na to da se misli...

Sa ovim iskustvom, polovni Mojo mi deluje kao veoma rizicna kupovina. Kad vidis iskustva sa nabubrelim baterijama koje su ostetile komponente.... bolje cuvati pare za pravi standalone DAC.
 

Link to comment
Share on other sites

Мало се претерало у изразу ћебе, пре ће бити кратко ћебе. Још горе. Покријеш се доле, смрзнеш горе. Па се покријеш горе, а ноге назебу. Никада потаман. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...