Jump to content


Pojacalo za Kef LS50


Betoven

Recommended Posts

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pridruzujem se cestitkama!

Zelim da pitam : otkud so na avataru?

Hvala. :thumbsup2 A po cenu da ispadnem glup u druÅ¡tvu, ne znam Å¡ta ti vidiÅ¡ na mom avataru, ili ne znam Å¡ta je so. :unsure:   Znam da sam stavio Stratocaster Mark Knopfler Signature, a Å¡ta se tebi uÄinilo, jbm li ga...  ;-) Nemam tu gitaru, doduÅ¡e, imam nekoliko drugih, al' ovu najbolje obožavam. B)

Link to comment
Share on other sites

Hvala. :thumbsup2 A po cenu da ispadnem glup u druÅ¡tvu, ne znam Å¡ta ti vidiÅ¡ na mom avataru, ili ne znam Å¡ta je so. :unsure: Znam da sam stavio Stratocaster Mark Knopfler Signature, a Å¡ta se tebi uÄinilo, jbm li ga... ;-) Nemam tu gitaru, doduÅ¡e, imam nekoliko drugih, al' ovu najbolje obožavam. B)

So je na Betovenovom avataru😃

Zaista me zivo zanima sta ces reci o ls50. Samo da ne zatvoris temu tvrdnjom da je Lavardin idealan partner.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mali update situacije:

ohrabren dobrom cenom i istim takvim recenzijama, nabavio sam NAD D 7050 digitalno pojacalo. Naseo sam na reklamiranje gde ide u paketu (sa LS50), a i hi files test je bio veoma pozitivan (ocenjivan u kombinaciji sa KEF R300).
Nisam mogao da probam pre kupovine - prodavac je iz inostranstva, vec sam na slepo nabavio.
U prvih 5 minuta je bilo jasno da NAD neadekvatno pokrece zvucnike. Uz to zvucna slika je uska, sa premalo detalja. Imao sam potrebu da stalno pojacavam da bih cuo ono sto hocu i kako hocu, sto je zauzvrat rezultovalo zvukom koji je naporan i izoblicen.
Probao sam NAD i sa drugim zvucnicima(jbl studio 130) i tu je situacija bila znatno bolja, bolja kontrola zvuka. Sto me navodi na zakljucak da je pojacalo skroz OK, sve bezicne veze rade kao i daljinska kontrola preko aplikacije, a uz to i deluje kvalitetno…Za desktop sistem dusu dalo, ali za uparivanje sa LS50 - nikako.

Posle svega opet sam se vratio na HK 3390, NAD je nasao novog vlasnika, a moja potraga za pojacalo bolje od Harmana se nastavlja….

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Roksan Kandy K2 mi vise nije prvi pik za kombinaciju sa LS50.

Imao sam dobru ponudu za polovan K2, napravim se pametan i odem kod distributera da poslusam. Sve je bilo ok, dok na preporuku prodavca nisam poslusao Naim Nait 5si.

Dzaba sto je Roksan lepsi i ima vise snage, Naim je zvucao bolje. I prodavac se slozio sa mojim utiskom, naravno.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 10/16/2015 at 5:57 AM, Betoven said:

mali update situacije:

ohrabren dobrom cenom i istim takvim recenzijama, nabavio sam NAD D 7050 digitalno pojacalo. Naseo sam na reklamiranje gde ide u paketu (sa LS50), a i hi files test je bio veoma pozitivan (ocenjivan u kombinaciji sa KEF R300).
Nisam mogao da probam pre kupovine - prodavac je iz inostranstva, vec sam na slepo nabavio.
U prvih 5 minuta je bilo jasno da NAD neadekvatno pokrece zvucnike. Uz to zvucna slika je uska, sa premalo detalja. Imao sam potrebu da stalno pojacavam da bih cuo ono sto hocu i kako hocu, sto je zauzvrat rezultovalo zvukom koji je naporan i izoblicen.
Probao sam NAD i sa drugim zvucnicima(jbl studio 130) i tu je situacija bila znatno bolja, bolja kontrola zvuka. Sto me navodi na zakljucak da je pojacalo skroz OK, sve bezicne veze rade kao i daljinska kontrola preko aplikacije, a uz to i deluje kvalitetno…Za desktop sistem dusu dalo, ali za uparivanje sa LS50 - nikako.

Posle svega opet sam se vratio na HK 3390, NAD je nasao novog vlasnika, a moja potraga za pojacalo bolje od Harmana se nastavlja….

Slusao sam LS50 sa Parasound Halo Integralcem (2x160W). Odlicna kombinacija.

Traze pojacalo sa boljom kontrolom basa, Preko 500 damping f.

Link to comment
Share on other sites

Jel postoji u nas uvoznik za Parasound? Negde procitah da KEF koristi kombinaciju A21 i P5 za prezentaciju LS50.

Evo sta stereophile kaze za Halo int & LS50:
 
KEF LS50: Here, tone character and dynamics were in the center ring. I felt as if the KEF LS50s gave me perhaps the clearest picture of the Halo Integrated's personality: clear and clean, pretty even and steadygoing—not dark or light, not hard or soft. Maybe the most neutral? This pairing felt as if it was replicating the sonic qualities of its input signal a little more than the Parasound-Magnepan combo—vocal intelligibility was better—but it wasn't as enjoyable or as emotionally engaging.
Read more at http://www.stereophile.com/content/parasound-halo-integrated-integrated-amplifier-page-2#9jzFU1S0gZyL0eDR.99
 
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

long time no see


opet sam na slepo kupio audio uredjaj, jer je prilika bila da se lako i bez pojedinacnih smaranja preko oglasa oslobodim mojih komponenti i uz doplatu uzmem Cambridge Audio CXA80.


harman kardon 3390 + CA dacmagic 100 vs CXA80


prvi utisci su da iako su deklarisani na istu snagu, CXA80 zvuci mnogo glasnije i cistije, veoma lako kontrolise Kefove. volume potenciometar bukvalno nikad nisam okretao preko 50%, uglavnom je na 25-30% i tu je dovoljno glasno.

detalji, sound stage, sve ide u korist CA, sem reprodukcije niskih frekvencija. niske frekvencije reprodukuje za moje pojmove veoma slabo i neuverljivo. probao sve, prosao svud - tonske kontrole na pojacalu, izbacivanje sundjera iz bass reflex porta, a sledeca je reorganizacija prostora u sobi. Ipak mislim da tu nema pomoci jer cak i na slusalicama sennheiser hd598se primecujem isto.
moguce da me je harman navikao na prenaglaseni bass, ali cak i Nad d7050 se tu bolje pokazao od CXA80.

zanimljivo je da sam u prvih nedelju dana cesto dozivljavao zamaranje nakon 20ak minuta slusanja, posle nekog vremen to je proslo - da l se moj slusni aparat usvirao ili uredjaj ostace misterija.


jos treba reci da cxa80 izgleda i pod prstima daje osecaj veoma kvalitetnog uredjaja. izgledao je lepo na slikama sa neta ali uzivo se tek vidi sva njegova lepota. harman 3390/3490 mi je all time favorit i lepo izgleda na polici ali u odnosu na cxa80 po kvalitetu materijala je igracka.
 

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Betoven said:

definitivno svira bolje i sa ovakvim nizim spektrom od harmana, razlika je ocigledna, skinuto cebe sa zvucnika. ali videcemo da li je konacno resenje za LS50.

Baš me zanima kojim pojačalom ćeš biti zadovoljan. LS50 su među top 3 na mojoj listi najizvikanijih i najprecenjenijih zvučnika u poslednjih nekoliko godina. Slušao sam ih sa Denon pma 2020 i čulo se očajno. Q100 i roksan tr5 i  Mezzo 1 su mi svirali mnogo bolje. Svaki put kad vidim na whathifi 5 zvezdica u kombinaciji sa "teški za pokretanje" kod mene se pali crvena lampica. cxa80 je vrhunsko pojačalo. Svira pomalo tanko ali je odlično pojačalo.To tanko plus klinički hladni monitori poput ls50...nije bajsrećnija kombinacija. Taj NAD je čista šminka i njegov domet je recimo neki q acoustics 2020i. 

Srećno u potrazi za pojačalom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...