Jump to content


Pojacalo za Kef LS50


Betoven

Recommended Posts

Mozda ne trazi bolje vec jace:P Koliko vidim prelazi na podne zvucnike sto mi govori da ima nesto vecu sobu u kojoj su zvucnici smesteni i zvucnici ovakvog tipa tu jednostavno ne mogu zadovoljiti kriterijume nekih korisnika.

 

Inace ovo nije prvi put da kada se pokrene tema u vezi nekog uredjaja ili zvucnika taj primerak se odjednom pojavi na KP oglasima uglavnom sa naduvenom cenom.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bila je cena 800 pre nove godine, ali verovatno samo za rodbinu i prijatelje, jer ih nikada nisu imali na lageru za ta tri meseca koliko sam se interesovao.

 

Pa to ti priÄam...kod distributera ne treba da se interesujeÅ¡, već odeÅ¡, izvadiÅ¡ keÅ¡ iz džepa, pa onda pregovaraÅ¡ o ceni, stanju na lageru ili brzini uvoza ;)

Link to comment
Share on other sites

Pa to ti priÄam...kod distributera ne treba da se interesujeÅ¡, već odeÅ¡, izvadiÅ¡ keÅ¡ iz džepa, pa onda pregovaraÅ¡ o ceni, stanju na lageru ili brzini uvoza ;)

To je ok princip kad je u pitanju bela tehnika. ZvuÄnike je ipak poželjno Äuti pre kupovine. Nisu imali ni primerak za demonstraciju, ali su Äuli da treba da se pojave beli sa plavim membranama :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim zasto bi cena od 650e bila jeftina ako su zvucnici novi kostali 900e? Dakle cena je samo 28% manja od cene novih, a kupci novih zvucnika znaju da i posle godinu dana jedva izvuku i 50% novca koji su dali prilikom kupovine novog zvucnika. Sto se uredjaja tice tu je stvar jos gora, ima ljudi koji mazene i pazene uredjaje posle dve godine prodaju za jednu trecinu njihove trzisne cene...

Link to comment
Share on other sites

Besmislena rasprava o cenama, roba vredi onoliko za koliko može da se proda, a da vas stvarno interesuje, pozvali biste prodavca i pokuÅ¡ali da se dogovorite, ovako je sve Å¡uplja priÄa i kiselo grožđe. Ja do sada nigde nisam video povoljniju cenu za polovan ili ex-demo LS50, i iskreno mi je bilo žao Å¡to sam propustio oglas sa poÄetka teme. Samo mi je bilo žao, nije viÅ¡e...  ;-)

Link to comment
Share on other sites

Hvala lepo, stiže sutra, pa ću da javim utiske. Nije kupljen primarno za audio, nego za gledanje filmova, ali će svakako prvo proći sito & rešeto u glavnom sistemu.

Edit: molio bih moderaciju da izbriÅ¡e prethodnu praznu poruku, oÄigledno mi treba veća dijagonala ekrana na telefonu, ili nova dioptrija...

Link to comment
Share on other sites

Besmislena rasprava o cenama, roba vredi onoliko za koliko može da se proda, a da vas stvarno interesuje, pozvali biste prodavca i pokuÅ¡ali da se dogovorite, ovako je sve Å¡uplja priÄa i kiselo grožđe. Ja do sada nigde nisam video povoljniju cenu za polovan ili ex-demo LS50, i iskreno mi je bilo žao Å¡to sam propustio oglas sa poÄetka teme. Samo mi je bilo žao, nije viÅ¡e... ;-)

Niko od nas (osim banovanih clanova) ne zeli da pokrece ili ulazi u raspravu ili svadju oko toga da li nesto vredi i koliko. Samo sam izneo podatak koji moze potvrditi vecina ljudi koji su kupovali nove zvucnike, a to je da se i nakon godinu dana koriscenja pa i manje jedva prodaju na nasem trzistu i za polovinu svoje trzisne cene. Da roba vredi toliko koliko se novca moze uzeti za nju je malo diskutabilno jer koliko vidim ima ljudi koji za pojedine polovne komponente traze vise novca nego sto one kostaju u radnjama nove.

Ako zvucnik nov sa garancijom mozete nabaviti za 800e i prva ste osoba koja ga vadi iz kutije onda cena od 650e za isti polovan zvucnik bez garancije nije preterano jeftino...cisto iznosim cinjenice bez ikakve namere da pokrecem raspravu mada u zadnje vreme ljudi su spremni da se svadjaju i kada im kazete dobro vece...

Link to comment
Share on other sites

Sve svoje ureÄ‘aje kupio sam nove,osim blu ray playera koji sam naÅ¡ao 3 mjeseca star u odliÄnom stanju,bez tragova koriÅ¡tenja,znaÄi imao sam sreÄe sa njime iako ima dosta ljudi koji se opeku kupovinom prego oglasa pogotovo na neviÄ‘eno,a situacija je takva da je platežna moÄ sve manja i normalno da se ne može ponekad postić realna cijena iako je proizvod odliÄan,iako se slažem da ima i oglasa gdje ljudi za rabljeno traže skoro pa kao za novo...

Link to comment
Share on other sites

Niko od nas (osim banovanih clanova) ne zeli da pokrece ili ulazi u raspravu ili svadju oko toga da li nesto vredi i koliko. Samo sam izneo podatak koji moze potvrditi vecina ljudi koji su kupovali nove zvucnike, a to je da se i nakon godinu dana koriscenja pa i manje jedva prodaju na nasem trzistu i za polovinu svoje trzisne cene. Da roba vredi toliko koliko se novca moze uzeti za nju je malo diskutabilno jer koliko vidim ima ljudi koji za pojedine polovne komponente traze vise novca nego sto one kostaju u radnjama nove.

Ako zvucnik nov sa garancijom mozete nabaviti za 800e i prva ste osoba koja ga vadi iz kutije onda cena od 650e za isti polovan zvucnik bez garancije nije preterano jeftino...cisto iznosim cinjenice bez ikakve namere da pokrecem raspravu mada u zadnje vreme ljudi su spremni da se svadjaju i kada im kazete dobro vece...

Delim misljenje. Po meni doticni par je trebalo platiti 450-500 Evropskih novcanih jedinica max ali zato je taj LS 50 i kupio neko drugi.

U zdravlju da te sluze, da ih pocepas i bolje da kupis! :smile:

 

Edit: Dupli nalog - Hektolitar, clan banovan.

Link to comment
Share on other sites

Niko od nas (osim banovanih clanova) ne zeli da pokrece ili ulazi u raspravu ili svadju oko toga da li nesto vredi i koliko. Samo sam izneo podatak koji moze potvrditi vecina ljudi koji su kupovali nove zvucnike, a to je da se i nakon godinu dana koriscenja pa i manje jedva prodaju na nasem trzistu i za polovinu svoje trzisne cene. Da roba vredi toliko koliko se novca moze uzeti za nju je malo diskutabilno jer koliko vidim ima ljudi koji za pojedine polovne komponente traze vise novca nego sto one kostaju u radnjama nove.

Ako zvucnik nov sa garancijom mozete nabaviti za 800e i prva ste osoba koja ga vadi iz kutije onda cena od 650e za isti polovan zvucnik bez garancije nije preterano jeftino...cisto iznosim cinjenice bez ikakve namere da pokrecem raspravu mada u zadnje vreme ljudi su spremni da se svadjaju i kada im kazete dobro vece...

Nisam baÅ¡ razumeo deo koji se odnosi na cenu polovne robe koju neki cene viÅ¡e od cene u radnji, jer je izmeÄ‘u tražiti i dobiti ogromna razlika, na stranu Å¡to sa ovim konkretnim sluÄajem nema nikakve veze...

 

Drugo, ovaj zvuÄnik NE MOŽE da se kupi za 800e, možda je i mogao u nekom trenutku, a trenutno koÅ¡ta 998e kod uvoznika, i uz pogaÄ‘anje i mahanje keÅ¡om kod prodavca, i dalje pravi rupu od 250e u neÄijem džepu. I ta bolja cena je u domenu teorije, jer Äak i na svu ovu krizu, sve se bojim da će neko da balavi na pokazanih 1000e keÅ¡a i skine gaće do granice rentabilnosti. Sa skupljom robom je druga priÄa, pri Äemu ne priÄam napamet, nego znam, jer je tako kupujem kad god mogu. Biće ovaj zvuÄnik jeftiniji, kad ponuda bude veća, model stariji za nekoliko godina, pojavi se novi model, itd. Ali, da se slikovito izrazim, ne želim da vozim Golfa VII kada na tržiÅ¡tu bude važeća verzija Golfa XII. ;-)  Ako mogu da kupim važeću verziju koji je neka bakica vozila do samiÅ¡ke i nazad i garažirala ga izmeÄ‘u dve vožnje, i sve to za manje od 2/3 cene novog, ne razmiÅ¡ljam previÅ¡e...

Link to comment
Share on other sites

Zexx, Äime ćeÅ¡ da ih teraÅ¡?Ne znam da li se dobro sećam, ali zar nije bio neki Leben u igri, ili neki Devialet?

Jok, niÅ¡ta od toga, probaću ga na mom Lavardinu IT, a kad se izigram, zavrÅ¡iće na nekoj Yamahi R-N500 ili sliÄnoj spravi, jer kao Å¡to rekoh, kupljeni su za gledanje filmova. TakoÄ‘e, služiće manje tehniÄki potkovanim ukućanima za puÅ¡tanje muzike, da mi ne brljaju po Mac Miniju, Audirvani, mrežnim diskovima i ostalim spravama kojima je strogo zabranjen prilaz.  ;-)

 

@Trotter, 'oću, 'fala lepo. :listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...