Jump to content


Pojacalo za Kef LS50


Betoven

Recommended Posts

Taj Arcam A38 prodaje kolega Sima Sonic Hamer,  AV impuls, inaÄe zvaniÄni distributer HI-FI opreme.Ovo piÅ¡em zato Å¡to sam sticajem sretnih okolnosti imao prilike da proÅ¡li vikend u dva navrata sluÅ¡am ovo izvanredno pojaÄalo, taj komad koji je na prodaju.

 

Prvo  u salonu AV impulsa sa Neat motiv 1, zatim sutradan kod sebe u sistemu.Mogu ukratko da kažem da to pojaÄalo radi viÅ¡e nego dobro, odliÄno, pogotovo Å¡to sam imao presrasudu, jer su ranije, dvojica mojih prijatelja, Äiji ukus poznajem i uvažavam njihovo miÅ¡ljenje, sluÅ¡ali A39 i bili razoÄarani.Po njihovim reÄima A39 zvuÄi tamno, tromo i mutno.A38 je sve samo ne takvo, zvuÄi brzo transparentno, dinamiÄno, zvuk je živ, muzikalan sa obiljem snage, jednom reÄju mnogo dobro pojaÄalo.Ova dva modela dele ime i sliÄan dizajn, izgleda da sve ostalo nema veze jedno sa drugim.Sem Sime i mene sliuÅ¡anju su prisustvovala joÅ¡ trojica kolega, miÅ¡ljenja su nepodeljena, pa nadam se da će i neko od njih izneti svoje utiske.

 

 

 

Zvuk Arcama A39 ste opisali u dlaku kako sam ga je doziveo. Mutno , lenjo i bez detalja. Po recima prodavca, nema sta nisu probali od zvucnika. Tannoy, Kef, Q Acoustics, Focal.... nece pa nece ... ne mogose da ga nateraju da radi dobro.

Sa druge strane A38 sam slusao dosta davno i u drugom okruzenju ali nije ostavio ni blizu negativan utisak kao Arcam A39. Meni se ni A19 nije svideo bez obzira na hvalospeve svetske stampe. A19 je vec sam rekao, u kombinaciji sa Kef LS50 svirao bruka lose.

Posle kazu nema veze gde se proizvode uredjaji, dal u Kini dal u Engleskoj. Ma gde nema... Arcam je po meni tipican primer. 

Bem ti globalizaciju...

 

i jos nesto! Bez obzira na povoljnu cenu Arcam A38  OPET pricamo o pojacalu koje izvorno (novo) kosta skoro duplo u odnosu na Kef LS50!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije auto pa da preko net-a (servisa) mogu da mu uÄ‘em u trag koliko je vlasnika imao. Ako imaÅ¡ servisera pouzdanog možemo da ga odnesemo pa da Äovek da svoj sud a strana koja nije bila u pravu da se javno izvini zbog iznoÅ¡enja neistine. Ja sve na svojim ureÄ‘ajima radim iskljuÄivo zbog sebe a Å¡to se to ovaj put poklopilo sa mojom željom da sebe obradujem nekim skupljim i boljim pojaÄalom nema nikakve veze sa tobom. PreporuÄujem da smanjiÅ¡ unos jeÄma u sebe jer loÅ¡e utiÄe na tebe. Ne poznajeÅ¡ me i ako nisi spreman za gore navedeno prestani da lupetaÅ¡ da ti ne bi posetio majstora(doktora). :order  :order  :order

 

Ama jel vi to meni pretite fizickom silom?

Zasto ste pre sedam dana surduknuli u pojacalo po mojon proceni 50ak evrica pa ga sad prodajete?

Aj iskreno, sta mu fali?

Link to comment
Share on other sites

Moje razmisljanje za Arcam A38:

Kad na sve to dodam cenu od 900 evra, uredjaj van garantnog roka, nesto nisam raspolozen za kockanje. Znam da je to visoka klasa uredjaja, engleska proizvodnja ali za sto evra vise mogu da uzmem nov Roksan Kandy K2.

 

 

... koji je po klasi dva koraka u nazad u odnosu na A38.

Zvucnike pod ruku pa poslusaj oba pa odluci. Uz to , za polovnu robu moze i cenkanje, If you know what I mean? :)

Link to comment
Share on other sites

Ama jel vi to meni pretite fizickom silom?

Zasto ste pre sedam dana surduknuli u pojacalo po mojon proceni 50ak evrica pa ga sad prodajete?

Aj iskreno, sta mu fali?

Zato Å¡to je moje  i može mi se. Da je Stoncold rekao da treba neÅ¡to da se radi na njemu ja bi to i uradio. ÄŒovek kaže ne dirano u odliÄnom stanju. Ko si ti uopÅ¡te u mom životu da ti ja objaÅ¡njavam i polažem raÄune. Ja ne pretim već kad odluÄim neÅ¡to da uradim ja to i uradim. :bounce  :bounce  :bounce

Link to comment
Share on other sites

 

Inace znam ko je Sima, gramofon sam kupio kod njega.

 

Lepo je to Å¡to svi žele da podele s tobom svoja razmiÅ¡ljanja o A38 , ali "Ä‘aba"...ako već poznajeÅ¡ Simu ,zvuÄnike pod miÅ¡ku , to bar nije problem sa LS50,pa kod Sime...ili pitaÅ¡ Simu da ti ga donese "na noge" ,Å¡to bi bilo idealno,da ÄujeÅ¡ kako to zvuÄi u tvom prostoru.I onda ...ili će ti sve biti jasno,ili će se stvari joÅ¡ viÅ¡e zakomplikovati...u svakom sluÄaju želim ti sreću u potrazi za adekvatnim pojaÄalom.

Link to comment
Share on other sites

Moje razmisljanje za Arcam A38:

 

nema phono ulaz (iako sam mislio da ima, tek citanjem uputstva vidim da je optional).

Dopisivao sam se sa covekom koji je prodavao a19 na kp, i kaze da ga je tri puta popravljao u garantnom roku i da je serviserska dijagnoza bila los kvalitet delova. Cini mi se da se i na forumu pisalo o nepopravljivom Arcamovom DAC-u.

Kad na sve to dodam cenu od 900 evra, uredjaj van garantnog roka, nesto nisam raspolozen za kockanje. Znam da je to visoka klasa uredjaja, engleska proizvodnja ali za sto evra vise mogu da uzmem nov Roksan Kandy K2.

 

Inace znam ko je Sima, gramofon sam kupio kod njega.

probaj A28,ima dobar phono a snage ne bi trebalo da fali.

Link to comment
Share on other sites

@Hektolitar,

 

Ne secam se vise koji je od ova dva Hegela svirao a sa slike se ne da to utvrditi.

 

Sto se tice "pravila" o odnosu cena zvucnika i pojacala - ti znas da u ovom nasem sportu pravila bas i nemaju neku tezinu ...

 

Slazem se ali kako bi taj isti Hegel svirao sa zvucnicima iz svoje cenovne kategorije sto bi mu i bilo neko normalno okruzenje? Sigurno daleko bolje. Slazete se?

U tom smislu koji su potrebe ovakvog uparivanaj u realnom zivotu? ne postoje. Postoje samo oni marketinske prirode...

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam to i rekao. Najjeftiniji Hegel kosta 1700 eura. Pa zar pojacalo od 1700 na zvucnike od 1000??? Sta se desilo sa pravilom da u sistemu zvucnici treba da budu najbolja tj najskuplja komponenta? 

 

nema veze... koji Hegel ako nije tajna? Na slici se vidi i rekao bih H300 i rekao bih model ispod, H160? . Pa nije valjda da je H300 od 5000 eura morao da gura LS50? To nije bas neka preporuka.

 

Jos si ti zelen u ovom hobiju ili si u osamdesetim godinama proslog veka. Kvalitet zvucnika se ne meri po tome da li si sposoban da mu omogucis optimalne uslove za njegov pun potencijal, sto ti naravno nisi, vec po onome sto ti on pruza u odgovarajucem sistemu a odgovarajuci sistem su pratece komponente koje ce omoguciti zvucniku(u ovom slucaju) da pruzi taj svoj pun potencijal. Ti za to nisi platezno sposoban pa pljujes po zvucniku i nazivas ga losim (tj. lupetas gluposti) i to govori o tebi i tvom hifi iskustvu i razumevanju nekih bitnih stvari u ovom lepom hobiju.

Link to comment
Share on other sites

Vi pre svega nemate osnovnu kulturu komunikacije i osnovno kucno vaspitanje. Ipak, odgovoricu vam. Ja sam posle LS50 promenio zvucnike dva puta i sada sam prezadovoljan sa Harbeth peticama.

Voleo bih da cujem koji sistem ima i slusa iskusni strucnjak vaseg kalibra.

Vrlo je interesantan podatak da osporavate moje misljenje po pitanju zvucnika koje sam imao i slusao dol ih vi u isto vreme niste ni na slici videli kako treba.

Vi ste ili vrlo hrabar covek ili pak ...

Link to comment
Share on other sites

Ja druze slusam zvucnike od preko 4 000 funti ..... a slusao sam i one od 30 000 ali ne sa pojacalima od 5000 koliko po vasem shvatanju hifia treba dati za jedan takav zvucnik, medjutim to je totalno nebitno u ovom slucaju. Bitno je dali ste vi izvukli sustinu iz ove nase komunikacije posto na predhodnoj stranici velikim zacrnjenim slovima demonstrirate veliko samopouzdanje i autoritet a u isto vreme nekim komentarima i pitanjima odajete utisak pocetnika. Mislim da i dalje ne razumete sustinu onoga sto sam hteo da vam prenesem ali to je vas problem ili je sujeta proradila...

Link to comment
Share on other sites

4k funti je ozbiljna suma! Koje su kutije u pitanju? Sa kojim ste ih pojacalom uparili?

Da li je disparitet cena takav da slusate pojacalo od npr 1k funti sa zvucnicima od 4k funti ili mozda njih pogonite pojacalom od 8k funti poput kombinacije kef/hegel koju ovde podrzavate? Statrate jo normalnim? Zvucnik upola jeftiniji od pojacala? I onda mene zovete pocetnikm??? Nemojte molim vas.

Link to comment
Share on other sites

Svaka dalja komunikacaja sa vama u vezi ove teme je besmislena jer pod uticajem sujete i dalje ne shvatate sustinu onoga sto sam hteo da vam prenesem. Da me ne shvatite pogresno nije meni problem da se sa vama ovde raspravljam do preksutra ali zatrovacemo temu a to nije dobro za forum. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Zasto se povlacite? Samo branim tezu da niko ne kupuje uredjaje tolike cenovne disproporcije u realnom zivotu. Ko ima za pojacalo 2k necega kupice i zvucnike od 2-3k necega jer oni sigurno bolje rade od onih od 1k ma kolilo ti dobri bili. Zvucniku od 1k da bi proradio kako valja treba amp od 2k? To je mana zvvcnika i kraj.

Ajmo na vedrije jeme. Koji su to vasi zvucnici od 4k funtaca koje gurate pojacalom od 8k funtaca? Recite slobodno, sad to vec dugujete auditorijumu.

Niste to valjda izmislili da bi sebi digli cenu?

Link to comment
Share on other sites

Evo sta je jedan bivsi vlasnik kefa ls50 napisao. Kopirao sam deo prepiske.

Ma nije nikakava frka, razmiÅ¡lajo sam na tu temu jer sam doÅ¡ao do zakljuÄka da mi je jedino taj Kef radio kod mene bez ikakvog prigovora-bio je kod mene i mali Harbeth i veći HL7 ali Kef mi je imao najizbalansiraniji zvuk

Sad slušam Dynaudio xeo 3 sa Linn Genki cdp i nemam nikakvih primjedbi ali kao što rekoh Kef je imao ono nešto

Sta rec. Covek po svaku cenu vija kefa ponovo. To govori puno o njima.

Link to comment
Share on other sites

ali kao što rekoh Kef je imao ono nešto.

 

То нешто је мене купило иако ниÑам љубитељ Кеф-а. Е Ñад' шта је то..................?

Link to comment
Share on other sites

Zasto se povlacite? Samo branim tezu da niko ne kupuje uredjaje tolike cenovne disproporcije u realnom zivotu. Ko ima za pojacalo 2k necega kupice i zvucnike od 2-3k necega jer oni sigurno bolje rade od onih od 1k ma kolilo ti dobri bili. Zvucniku od 1k da bi proradio kako valja treba amp od 2k? To je mana zvvcnika i kraj.

Ajmo na vedrije jeme. Koji su to vasi zvucnici od 4k funtaca koje gurate pojacalom od 8k funtaca? Recite slobodno, sad to vec dugujete auditorijumu.

Niste to valjda izmislili da bi sebi digli cenu?

 

 

Hahahah, "zasto se povlacite" cc ...... sta reci, narocito o "tezama", osim sirokog osmeha na jeftine doskocice coveka koji malo zna i nema dovoljno iskustva. Kao sto rekoh, da ne ponavljam vec isto niste adekvatan partner za diskusiju tako da ne zelim sa vama da gubim vreme ovde na ovom forumu. Vi ste to shvatili kao moje "povlacenje" sto je zaista smesno, mada ipak mislim da se vise radi o ironiji koja vam absolutno nece pomoci u lecenju inferiornosti.

Link to comment
Share on other sites

Evo sta je jedan bivsi vlasnik kefa ls50 napisao. Kopirao sam deo prepiske.

Ma nije nikakava frka, razmiÅ¡lajo sam na tu temu jer sam doÅ¡ao do zakljuÄka da mi je jedino taj Kef radio kod mene bez ikakvog prigovora-bio je kod mene i mali Harbeth i veći HL7 ali Kef mi je imao najizbalansiraniji zvuk

Sad slušam Dynaudio xeo 3 sa Linn Genki cdp i nemam nikakvih primjedbi ali kao što rekoh Kef je imao ono nešto

Sta rec. Covek po svaku cenu vija kefa ponovo. To govori puno o njima.

Ne, to govori puno o njemu.

Bio zadovoljan? Zasto je prodao? M da.

Link to comment
Share on other sites

Hahahah, "zasto se povlacite" cc ...... sta reci, narocito o "tezama", osim sirokog osmeha na jeftine doskocice coveka koji malo zna i nema dovoljno iskustva. Kao sto rekoh, da ne ponavljam vec isto niste adekvatan partner za diskusiju tako da ne zelim sa vama da gubim vreme ovde na ovom forumu. Vi ste to shvatili kao moje "povlacenje" sto je zaista smesno, mada ipak mislim da se vise radi o ironiji koja vam absolutno nece pomoci u lecenju inferiornosti.

A zvucnici od 4k funtaća su?

Pojacalo od "n" funtaća je??

Ne drzite nas vise neizvesnosti, o veliki maestro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...