Jump to content


Pojacalo za Kef LS50


Betoven

Recommended Posts

Potreban mi je savet u odabiru pojacala za Kef LS50.

Budzet je ogranicen na oko 500-600 evra. Velika dilema mi je da li da uzmem polovan uredjaj vise ili nov nize cenovne klase.
Trenutno koristim Harman Kardon 3390 stereo risiver i prezadovoljan sam zvukom, ali me kopka kako zvucnici sviraju sa kvalitetnim integralnim pojacalom.

Po netu vidim da se Kef najvise uparuje sa englezima, a oni em sto su ruzni nisu bas ni jeftini. Jedino su mi dostupni kao polovni, ali tu je opet problem upitna ispravnost uredjaja zbog starost.
Od novih sem Marantza i Yamahe, ne vidim neki drugi izbor. Mada sam citao da se Yamaha i Kef ne slazu najbolje (bar Ls50 i ova novija Yamahina pojacala).
CX serija od Cambridge audija izgleda lepo ali je jos nema kod nas i pitanje je koliko ce kostati kad stigne, a nema ni phono input.

Od pojacala ocekujem dovoljno snage da pokrene zvucnike i dobar phono input, DAC vec posedujem, tako da mi je nepotreban u pojacalu.
I naravno osetno bolji zvuk od Harmana (kojim sam prezadovoljan :) )

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozdrav. Fantasticne kutije. Vole malo otvoreniji zvuk. I netreba im a100w ali 50w kvalitetnijih obavezno. Novo za 500-600e nisu bas pratioci ovih zvucnika. A polovan expo 2010 ili naim 5i radi dobro sa njima ali su to pocetni modeli i nemaju finocu detalja. Ako nisi navikao uvo na bolji zvuk, moja preporuka ide naimu 5i. Ali naim +kabel je 600e a za toliko opet mozes da uzmes i bolji amp. A ako hoces da prosviraju-expo 3010,unison r unico ili primo. Marantz zbog smoot zvuka je dosta losa kobinacija bio. Mozda Ca 840, nisam ga slusao ali bi mozda vredelo probati a i cinimi se da se jedan vrti na oglasima.

Link to comment
Share on other sites

Dugo sam se nosio miÅ¡lju da kupim Kef LS50 jer su mi se u par navrata kada sam ih sluÅ¡ao zaista svideli. Nisam ih kupio samo iz razloga Å¡to tada nisam imao adekvatno pojaÄalo. DoduÅ¡e prvo sam ih Äuo u Playeru sa Marantzom PM6004 koji sam tada imao i to mi je zvuÄalo ok, ali na sam već na HiFiles show shvatio da mnogo bolje sviraju sa ''jaÄim'' Marantzom i to ne zbog karaktera zvuka (koji je ostao isti) već iskljuÄivo zbog snage. Kasnije sam LS50 imao prilike da Äujem sa viÅ¡e pojaÄala i pokazalo se da ti zvuÄnici zahtevaju snažno pojaÄalo (možda bolje reći strujno kvalitetno nego snažno).

Ono Å¡to kod tebe može da predstavlja problem jeste budžet koji ćeÅ¡ po mom miÅ¡ljenju morati da povećaÅ¡ za par stotina evra kako bi kupio zaista dobro polovno pojaÄalo.

Kada već spominješ Engleze, stekao sam utisak da mu bolje leže od Japanaca.

Jako dobar utisak Kef LS50 su mi ostavili sa Audiolab-om (više se ne sećam kojim) tako da možeš pošto se radi o malim kutijama da skokneš do 4Audia i isprobaš.

TakoÄ‘e su mi se jako dopali sa Arcamom A38, koji ih je sa lakoćom ''vozio'', da ne opisujem, zvuk je bio fantastiÄan...ImaÅ¡ jedan na dobar KP pa probaj da se cenjkaÅ¡.

LiÄno bih preporuÄio i Expo 3010s2 (tu sam krajnje subjektivan jer ga ja imam) ali je njemu cena daleko iznad tvog budžeta i retko se pojavljuju polovni.

Link to comment
Share on other sites

Potreban mi je savet u odabiru pojacala za Kef LS50.

Budzet je ogranicen na oko 500-600 evra. Velika dilema mi je da li da uzmem polovan uredjaj vise ili nov nize cenovne klase.

 

Ðе знам колико кошта али ово Ñа YouTube Ñам Ñлушао и одлично ради. ÐиÑам могао да верујем да из тог прцољка излази такав звук.

 

https://www.youtube.com/watch?v=jpGMZacR410

 

https://www.youtube.com/watch?v=zguep3wdbkA

Link to comment
Share on other sites

 

Конкретно баш овај комад Ñам Ñлушао у мом ÑиÑтему и ради одлично.

Link to comment
Share on other sites

A cemu kupovina pojacala ako si prezadovoljan postojecim?

 

Slusao sam ove kutije pre par meseci u uporednom testu sa M. Logan el. st. i apsolutno je neverovatno kako ova kutijica za cipele lepo zvuci. Menjali smo uredjaje i sve je to bilo nesto u toj famoznoj HI END klasi.

Subjektivni utisak: koje god pojacalo da stavis bice dzaba ako ti je soba veca od 18-20 kvadrata.

 

Savet: prosetaj sa kutijama do par prodavnica u Bg i slusaj na vise, gore preporucenih, uredjaja... pa odluci.

 

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Imao Kef LS50 i fala bogu prodao. Losa kutija marketinski maksimalno ispracena. Zasto losa? Sustinski skupa, moderno dizajnirana po ukusu savremene menadzerske klase. Zvuk? Iznenadjujuce dobar za gabarite. Zasto onda losa? Zato sto trazi duplo skuplje pojacalo da ih potera kako treba. Imao ih sa Arcam A19. Slabasnih 50w nisu bili ni blizu dovoljni da ih poteraju. Ni blizu. Probao svasta i dosao do zakljucka da za malu sobu nisu - sviraju preglasno kad ih pojacalo dovede do nivoa da se pobude u celom spektru. Za veliku sobu nisu, dimenzije ih ogranicavaju. Fizika je fizika. Veci zvucnik radi bolje. Normalnio.

Traze jako pazljiv odabir pojacala i po pitanju snage i struje i po pitanju zvucnog karaktera. Uz pogresan izbor sviraju suvo, preotvoreno i malo napadno. Nisu za dugo slusanje. Mogu da izazovu zamor...

Sa Exposure i Naim ne bih savetovao. Probao ja. Katastrofa. Audiolab solidan izbor.Yamaha NE. Marantz samo jaci modeli. Karakterom odgovara. Ja cisto iz znatizelje probao sa Hegel i Primare. Jaaako dobro ali najjeftiniji Hegerl je 1700 eura a adekvatan Primare isto toliko ili vise. Novo. Polovno i dalje van budzeta.

 

Ja tako. Ako vas nesto zanima pitajte.

Link to comment
Share on other sites

 

Bojim se da je Primare i21 ipak ispod nivoa kvaliteta.

AVI je svojevremeno bio strasno hvaljen u britanskoj stampi. Nikad nisam ni cuo ni video.

Taj Accuphase bi ja otkacio kao opciju. U poslednjih dve tri godine je njudjen kontinuirano po oglasima. Cenjen je i do 800 e. Mislim da je debelo precenjen. Mator je uzasno. Na stranu ko zna koliko vlasnika i apgrejda je prosao.

Link to comment
Share on other sites

Imao kef sa-naim 5i,marantz pm16,primare 10, i coplandom. Arcama sam imao a70 to je isto sto i A19 on nije nizasta osim da svirucka na ma bronzama i td.nemislite valjda da bi kef napravio jubilarnu kutiju da bi ona svirala sa A 19. Naim je odlicna kombinacija i nije ostra i suva i td.marantz 600x je teska konfekcija a na sajmu je svirao ne sa jacim nego sa visestrukim skupljim i kvalitetnijim ampom snaga je samo sporedna stvar.trenutni vlasnik tera kefa sa nadom 326.primare bas i nije par za njega. A accu je mator i spor i radi bogato ali oni traze moderno brzo pojacalo i kvalitetno naravno. I pruzaju jako puno. Vidite da ih ni nema na polovnom trzistu.

Link to comment
Share on other sites

Imao Kef LS50 i fala bogu prodao. Losa kutija marketinski maksimalno ispracena. Zasto losa? Sustinski skupa, moderno dizajnirana po ukusu savremene menadzerske klase. Zvuk? Iznenadjujuce dobar za gabarite. Zasto onda losa? Zato sto trazi duplo skuplje pojacalo da ih potera kako treba. Imao ih sa Arcam A19. Slabasnih 50w nisu bili ni blizu dovoljni da ih poteraju. Ni blizu. Probao svasta i dosao do zakljucka da za malu sobu nisu - sviraju preglasno kad ih pojacalo dovede do nivoa da se pobude u celom spektru. Za veliku sobu nisu, dimenzije ih ogranicavaju. Fizika je fizika. Veci zvucnik radi bolje. Normalnio.

Traze jako pazljiv odabir pojacala i po pitanju snage i struje i po pitanju zvucnog karaktera. Uz pogresan izbor sviraju suvo, preotvoreno i malo napadno. Nisu za dugo slusanje. Mogu da izazovu zamor...

Sa Exposure i Naim ne bih savetovao. Probao ja. Katastrofa. Audiolab solidan izbor.Yamaha NE. Marantz samo jaci modeli. Karakterom odgovara. Ja cisto iz znatizelje probao sa Hegel i Primare. Jaaako dobro ali najjeftiniji Hegerl je 1700 eura a adekvatan Primare isto toliko ili vise. Novo. Polovno i dalje van budzeta.

 

Ja tako. Ako vas nesto zanima pitajte.

 

Eh, eh pa kad bi se ovako generalno ocenjivali zvucnici bar polovina svetske produkcije bi bila ocenjena kao promasaj ili skart .... Nisam slusao ovaj zvucnik ali iz svega ovde i drugih postova jasno je da se radi o odlicnom zvucniku u toj klasi i zvucniku u koga vredi investirati u skuplje pojacalo. Ako je zvucnik ugladjenog karaktera i tonaliteta onda obavezno neki englez, mozda i hegel, u suprotnom treba probati nekog japanca marantz pre svega.

 

Zvucnik koji zahteva izuzetno kvalitetno pojacalo se zove dobar zvucnik, nikako "los" kako ga mr. hektolitar opisa. To sto mi nismo platezno mocni da u ovom i mnogim drugim slucajevima zaokruzimo kvalitean hifi sistem je nas problem i posebna prica koja nema nikakve veze sa kvalitetom audio komponenti pa je samim tim ocena "los" za ovaj zvucnik totalni promasaj jer ovaj zvucnik je sve samo ne los.

Link to comment
Share on other sites

Eh, eh pa kad bi se ovako generalno ocenjivali zvucnici bar polovina svetske produkcije bi bila ocenjena kao promasaj ili skart .... Nisam slusao ovaj zvucnik ali iz svega ovde i drugih postova jasno je da se radi o odlicnom zvucniku u toj klasi i zvucniku u koga vredi investirati u skuplje pojacalo.

 

Ма звучник је пар екÑеланÑ, пуÑти ХЛ-а .

Link to comment
Share on other sites

Prosle godine je na beckom HiFi sajmu Kef LS50 jako dobro svirao sa Hegel ampom.

 

Upravo sam to i rekao. Najjeftiniji Hegel kosta 1700 eura. Pa zar pojacalo od 1700 na zvucnike od 1000??? Sta se desilo sa pravilom da u sistemu zvucnici treba da budu najbolja tj najskuplja komponenta? 

 

nema veze... koji Hegel ako nije tajna? Na slici se vidi i rekao bih H300 i rekao bih model ispod, H160? . Pa nije valjda da je H300 od 5000 eura morao da gura LS50? To nije bas neka preporuka.

 

 

... Nisam slusao ovaj zvucnik... Ja jesam i slusao i imao.

 

Ako je zvucnik ugladjenog karaktera... pa bas i nije

 

Zvucnik koji zahteva izuzetno kvalitetno pojacalo se zove dobar zvucnik.. Zvucnik koji trazi 1,5 do 2 x skuplje pojacalo da bi radio kako treba za mene je los zvucnik (opaska vezana za predlozenu Kef / Hegel kombinaciju).

Link to comment
Share on other sites

Evo konkretnog predloga za Arcam A38:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Arcam-A38-snizeno--24496662-oglas.htm?filter_id=20420779

 

Uz prgovore oko cene može da se dobije zaista dobro pojaÄalo koje bi odgopvaralo KEF-u LS50, pri tome ne mism samo na snagu već i na karakter.

Kolega Hektolitar kaže da ih je slušao sa A19 i da je nedostajalo snage (50W), A38 ima nešto više nego duplo...

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da je Primare i21 ipak ispod nivoa kvaliteta.

AVI je svojevremeno bio strasno hvaljen u britanskoj stampi. Nikad nisam ni cuo ni video.

Taj Accuphase bi ja otkacio kao opciju. U poslednjih dve tri godine je njudjen kontinuirano po oglasima. Cenjen je i do 800 e. Mislim da je debelo precenjen. Mator je uzasno. Na stranu ko zna koliko vlasnika i apgrejda je prosao.

       Uvežen iz GrÄke pre tri godine i ja sam mu prvi vlasnik u Srbiji. Stavljen bio na kp proÅ¡le godine na 7 dana i skinut sa oglasa jer sam hteo da pazarim Primare I30. UgraÄ‘en IEC i zvuÄniÄki konektori proÅ¡le nedelje od strane Stoncold-a. Taj koji spominjeÅ¡ da se prodavao za 800E je iz Leskovca. Molio bih samo bez izvrtanja istine.  :blah  :blah  :blah

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na komentarima i utiscima! Svaki predlog cu proveriti.
Ono sto sam do sad razmatrao:

CA 840 sam video u oglasima al ima dve mane: lokacija (zbog probe) i nema phono intput. Takodje, opet po onome sto sam citao na netu, pojacalo se navodno dosta greje.

Arcam A38 - slusao sam kratko LS50 sa A19 i nisam bio odusevljen. Znam da se prodaju u kompletu u engleskoj i da je amp dosta hvaljen. Mozda je sa A38 druga prica, ali ono sto sam cuo od a19 mi je delovalo izuzetno dosadno.

Od engleza sam jos zagledao i Rega Brio-r sa oglasa, ipak nista od toga -  prodavac prodaje samo u kompletu sa CD plejerom - koji mi ne treba.
Ima jos par uredjaja ali su stariji i vise od 10 godina tipa Musical Fidelity a3.2. Prodavac je iz inostranstva, i ima cudan nacin poslovanja koji se sastoji u tome da ja pogadjam cenu koju je on zamislio, jer nece ni da nagovesti kolika je.

Sve vise naginjem ka skupljem (od zadatog budzeta) novom pojacalu, jer ne menjam uredjaje tako cesto i treba mi resenje za duzi period.

Jedno Sci-fi Hi-fi pitanje da li iko od nasih trgovaca novih audio uredjaja dozvoljava probu kod kupca? Vidim da je u engleskoj normalna stvar.

Bilo je i pitanje sto menjam Harmana kad sam zadovoljan. Mislim da po tome nisam poseban, bar na ovom forumu - kopka me da to moze bolje.

Link to comment
Share on other sites

Taj Arcam A38 prodaje kolega Sima Sonic Hamer,  AV impuls, inaÄe zvaniÄni distributer HI-FI opreme.Ovo piÅ¡em zato Å¡to sam sticajem sretnih okolnosti imao prilike da proÅ¡li vikend u dva navrata sluÅ¡am ovo izvanredno pojaÄalo, taj komad koji je na prodaju.

 

Prvo  u salonu AV impulsa sa Neat motiv 1, zatim sutradan kod sebe u sistemu.Mogu ukratko da kažem da to pojaÄalo radi viÅ¡e nego dobro, odliÄno, pogotovo Å¡to sam imao presrasudu, jer su ranije, dvojica mojih prijatelja, Äiji ukus poznajem i uvažavam njihovo miÅ¡ljenje, sluÅ¡ali A39 i bili razoÄarani.Po njihovim reÄima A39 zvuÄi tamno, tromo i mutno.A38 je sve samo ne takvo, zvuÄi brzo transparentno, dinamiÄno, zvuk je živ, muzikalan sa obiljem snage, jednom reÄju mnogo dobro pojaÄalo.Ova dva modela dele ime i sliÄan dizajn, izgleda da sve ostalo nema veze jedno sa drugim.Sem Sime i mene sliuÅ¡anju su prisustvovala joÅ¡ trojica kolega, miÅ¡ljenja su nepodeljena, pa nadam se da će i neko od njih izneti svoje utiske.

 

   Ne znam kako bi Arcam A38 zvuÄao sa LS50, mada priznajem da me živo zanima i voleo bi da Äujem.Ovako napamet na osnovu prethodnog iskustva tipujem da je to dobitna kombinacije. njegovih 100w je po meni viÅ¡e nego dovoljno da se pokrene ovaj fenomenalni KEF, tonski karakter mu je izvanredan, kao i izrada, plus ovaj komad je star svega dve- tri godine a cena mu je manje od pola novog.

 

Ujedno to je odgovor pokretaÄu teme, sa Simom je moguće dogovoriti probu sa kupcem, a kao Å¡to se vidi iz priloženog i sa onima koji nisu kupci :listen .Jer proba i sluÅ¡ni test su vrhovni sudija u ovom sportu i trebalo bi da se podrazumevaju

Link to comment
Share on other sites

       Uvežen iz GrÄke pre tri godine i ja sam mu prvi vlasnik u Srbiji. Stavljen bio na kp proÅ¡le godine na 7 dana i skinut sa oglasa jer sam hteo da pazarim Primare I30. UgraÄ‘en IEC i zvuÄniÄki konektori proÅ¡le nedelje od strane Stoncold-a. Taj koji spominjeÅ¡ da se prodavao za 800E je iz Leskovca. Molio bih samo bez izvrtanja istine.  :blah  :blah  :blah

 

Prvi vlasniik u Srbiji, a koliko ih je bilo u grckoj?

Napravljeno unapredjenje pa na oglas? Ma daj... :blah

Aj posteno, zasto je isao na kanal kod servisera? Sta je crkavalo?

Link to comment
Share on other sites

Moje razmisljanje za Arcam A38:

 

nema phono ulaz (iako sam mislio da ima, tek citanjem uputstva vidim da je optional).
Dopisivao sam se sa covekom koji je prodavao a19 na kp, i kaze da ga je tri puta popravljao u garantnom roku i da je serviserska dijagnoza bila los kvalitet delova. Cini mi se da se i na forumu pisalo o nepopravljivom Arcamovom DAC-u.

Kad na sve to dodam cenu od 900 evra, uredjaj van garantnog roka, nesto nisam raspolozen za kockanje. Znam da je to visoka klasa uredjaja, engleska proizvodnja ali za sto evra vise mogu da uzmem nov Roksan Kandy K2.

 

Inace znam ko je Sima, gramofon sam kupio kod njega.

Link to comment
Share on other sites

Prvi vlasniik u Srbiji, a koliko ih je bilo u grckoj?

Napravljeno unapredjenje pa na oglas? Ma daj... :blah

Aj posteno, zasto je isao na kanal kod servisera? Sta je crkavalo?

Nije auto pa da preko net-a (servisa) mogu da mu uÄ‘em u trag koliko je vlasnika imao. Ako imaÅ¡ servisera pouzdanog možemo da ga odnesemo pa da Äovek da svoj sud a strana koja nije bila u pravu da se javno izvini zbog iznoÅ¡enja neistine. Ja sve na svojim ureÄ‘ajima radim iskljuÄivo zbog sebe a Å¡to se to ovaj put poklopilo sa mojom željom da sebe obradujem nekim skupljim i boljim pojaÄalom nema nikakve veze sa tobom. PreporuÄujem da smanjiÅ¡ unos jeÄma u sebe jer loÅ¡e utiÄe na tebe. Ne poznajeÅ¡ me i ako nisi spreman za gore navedeno prestani da lupetaÅ¡ da ti ne bi posetio majstora(doktora). :order  :order  :order

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...