Jump to content


Audio problemi sa Win 10


E-van

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Pre nekih nedelju dana sam apdejtovao svoj stari (i dobri) Win 7 na laptopu na Win 10 i javili su mi se problemi prilikom reprodukcije zvuka sa neta. Naime, online sluÅ¡anje zvuka se deÅ¡ava sa prekidima, tj "seckanjem", bilo to sa YT ili online radio u Foobar-u. Vidim da je taj problem oÄigledno raÅ¡iren kad se malo pogleda po netu, nezavisno da li je zvuÄna kartica u vidu USB interfejsa (kao moja) ili ugraÄ‘ena na ploÄi. Probao sam svaÅ¡ta, dakle menjanje drajvera, smanjenje/povećanje bufera od kartice, clear cache od browsera, menjanje sample rate kartice na viÅ¡e i niže vrednosti - i niÅ¡ta ne pomaže u potpunosti.

Ostaje oÄigledno da se vidi da li će Microsoft da izda neki poÅ¡ten apdejt da sredi te probleme, ili će ih možda noviji drajveri od proizvoÄ‘aÄa opreme sanirati, a do tad.... Interesuje me da li se joÅ¡ neko susreo sa ovim problemom i da li ga je možda reÅ¡io na neki naÄin? U svakom sluÄaju, savetujem da razmotrite prilikom apdejta na Win 10, naroÄito ako vam, kao meni, raÄunar služi kao primarni izvor muzike.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@Agostino - hvala na predlogu, mada koliko znam u Win 10 je permanentno ukljuÄen apdejt (i ne može se iskljuÄiti), tako da mislim da mi je u meÄ‘uvremenu pokupilo sve te cumulative apdejte Å¡to su izaÅ¡li (bilo ih je 3 ako se ne varam). Za sada ne videh neko poboljÅ¡anje, ali držim prekrÅ¡tene palÄeve da će tako nakon jednog od apdejta sve magiÄno da proradi bez problema :roll:

Link to comment
Share on other sites

Slicno kao i ti, pre desetak dana sam presao sa 8.1 na 10, dakle, update a ne clean install, sto znaci da su zadrzana sva podesavanja na foobaru kao sto su bila na 8.1. Izlaz sa laptopa je usb, dalje mf dac pa pojacalo. Slusam vec 2 sata WBGO Jazz Radio 88.3FM bez ikakvih problema. BTW, odlicna radio stanica.

Probao sam i youtube, ista stvar, sve radi kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Pre nekih nedelju dana sam apdejtovao svoj stari (i dobri) Win 7 na laptopu na Win 10 i javili su mi se problemi prilikom reprodukcije zvuka sa neta. Naime, online sluÅ¡anje zvuka se deÅ¡ava sa prekidima, tj "seckanjem", bilo to sa YT ili online radio u Foobar-u. Vidim da je taj problem oÄigledno raÅ¡iren kad se malo pogleda po netu, nezavisno da li je zvuÄna kartica u vidu USB interfejsa (kao moja) ili ugraÄ‘ena na ploÄi. Probao sam svaÅ¡ta, dakle menjanje drajvera, smanjenje/povećanje bufera od kartice, clear cache od browsera, menjanje sample rate kartice na viÅ¡e i niže vrednosti - i niÅ¡ta ne pomaže u potpunosti.

Ostaje oÄigledno da se vidi da li će Microsoft da izda neki poÅ¡ten apdejt da sredi te probleme, ili će ih možda noviji drajveri od proizvoÄ‘aÄa opreme sanirati, a do tad.... Interesuje me da li se joÅ¡ neko susreo sa ovim problemom i da li ga je možda reÅ¡io na neki naÄin? U svakom sluÄaju, savetujem da razmotrite prilikom apdejta na Win 10, naroÄito ako vam, kao meni, raÄunar služi kao primarni izvor muzike.

 

:wave2

 

Ako ti W10 pravi probleme i nisi zadovoljan potrazi opciju medju podesavanjima pomocu koje ces se vratiti na prethodni, u tvom slucaju W7.

Meni daje tu opciju ali ne tvrdim da ces je i ti imati posto sam ja update-ovao sa W8.1.

Cini mi se da opcija vazi nekih tridesetak dana od dana prelaska na W10.

I dalje razmisljam da li da je iskoristim...

Link to comment
Share on other sites

Imao sam malo problema oko aktivacije iako mi je prethodni win bio legalan, tako da sad sigurno neću vraćati na stari posle ovoliko njakanja. Ma, ja kontam da je to do Steinberg-ovih drajvera za zvuÄnu, saÄekaću da izdaju novi pa ćemo videti (dosta su ažurni sa tim). Mada po netu vidim da sliÄan problem imaju i neki korisnici sa integrisanim audio Äipom. InaÄe mi je Win 10 osim toga skroz ok.....ono niÅ¡ta spektakularno ali ok :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Većinu toga sam podesio joÅ¡ tokom/odmah nakon instalacije. Ali, sudeći po MS privacy EULA, to uopÅ¡te ne mora da znaÄi da oni neće i dalje da skupljaju sve Å¡to je na neÄijem raÄunaru i upotrebe to na koji god naÄin smatraju za shodno da treba...  Otprlike je situacija sad kao na Androidu, samo Å¡to je MS to stavio relativno transparentno - pa ko voli nek' izvoli.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo da prijavim da sam konaÄno najvećim delom reÅ¡io problem. Steinberg je (expresno brzo) izdao nove Win 10 drajvere za ovaj interfejs, a ja sam u meÄ‘uvremenu joÅ¡ malo ÄaÄkao i smanjio sam u podeÅ¡enjima buffer size na 192 samples, koliko ga nikad do sad nisam smanjivao, i problem je izgleda reÅ¡en. Ume joÅ¡ po nekad da zaÅ¡tuca na sekund na YT ali u principu sve ok radi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...