Jump to content


EU brand a na poledjini made in CHINA


MihajloTM

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kraći posao je da napraviš spisak onih koji se idalje prave u Evropi.

Ovo bi bilo interesantno.

Ja pokuÅ¡ao naći nekoliko njih da imaju proizvodnju u zemlji korporativnog  sjediÅ¡ta ali mi je daleko viÅ¡e toga padalo na pamet za SAD i JP a za EU ne mogu da se sjetim niti jednog.

Link to comment
Share on other sites

Nije tako jednostavno, ima proizvoÄ‘aÄa koji deo asortimana rade u Kini a deo u drugim zemljama...

Npr. Marantz radi u Kini, ali skuplje serije se rade u Japanu, Klipsch se radi u Kini ali se Heritage serija radi (bolje reći sklapa) u USA....

 

 

A zašto je sve ovo bitno? Kina je odavno prestala da bude sinonim za nužno nekvalitetne proizvode...

 

ÄŒak sve viÅ¡e imaju svojih brendova (npr. Cayin), Äak i u HiEnd kategoriji (npr. Auralic)...

 

Ljudi sa Dalekog istoka su vrlo talentovani između ostalog i za elektroniku. Mnogi su bili skloni da omalovažavaju npr. Usher jer je made in Taiwan, a radi se o vrhunskom brendu...

 

Ima Äak i brendova kao Exposure, gde je vlasnik iz Malezije a fabrika je ostala u UK (izuzev za 1010 ako se ne varam)...

Link to comment
Share on other sites

Где ти је то?

http://vukajlija.com/sdelano-v-kitaja

 

 

Sdelano v Kitaja

Neverovatno koliko je velika slucajnost da se na vecinskom delu slovenskih teritorija Kina izgovara kao Kita/Kitaj/Kitaja.Jos jedan dokaz u prilog teoriji da su Sloveni visa rasa,jer smo Kinu i njihovu robu unapred ocenili i nazvali shodno kvalitetu koji poseduje,mnogo pre no sto je ista stigla na nasa trzista.Osim ovoga,postoji i kratica P.R.C. na engleskom,koja takodje sluti koliko je kinesko dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ha ha ha ha nije to niÅ¡ta. Kupim kompot, od kajsija.....jedem i Äitam deklaraciju:

Poreklo voća GrÄka

Proizvedeno u Kina

Uvezeno iz Madjarska

I šta reći za to...Kolko je koštao samo transport u kinu, pa uz kine u madjarsku pa kod nas. Jel blesavi Grk nije mogao oprati kajsije i staviti u usranu konzervu. Žao mi što to nisam fotografisao.

Link to comment
Share on other sites

Na tome sto su ostali made in UK firma Naim svakog proleca dize cenu u proseku za 10% i to im je vec redovna politika cena.Neka pojacala su im uz minimum izmena tako dosla do 200-300% cene od pre 10-15g.Dakle neko je i debelo profitirao sto je ostao made in UK brend.Ironicno je i da im je 2-3 puta veci promet doneo i velik broj kupaca iz Kine.Gledao sam jedan dokumentarac o Kini gde intervjuisu bogatije slojeve (snobova)kineza koji upravo obracaju da roba iskljucivo nije made in PRC.Jos malo pa ce neko i da na poledjini ispise nije napravljeno u kini.Moj kum,opasan Diyer u kini radi ploce za ampove i dac po svom dizajnu i perfektnog su kvaliteta,umeju oni da naprave sve sto im se kaze,jeftiniji su i protiv toga se ne moze.Takodje je i digao ruke od lokalne izrade kucista i mogu samo da kazem da to izgleda odlicno.

Link to comment
Share on other sites

Kina je brutalna diktatura Äije blagodeti su pružene i inostranim korporacijama i naravno da je u tim okolnostima lakÅ¡e državi , konkretno Kini da pruži povoljnije uslove poslovanja Äija logiÄna posljedica je da je jedan dio zapadnjaÄkih firmi preuzet od strane kineza ili su zapadnjaÄke firme preselile pogone u Kinu.

 

Gradili smo i mi brzu prugu Beograd-Bar (kad smo imali politiÄke zatvorenike)

 

Prost primjer iz života. Dok mi u Srbiji na nivou nacije sakupljamo novac da pomognome maloj Tijani i desetinama njih kinezi Äovjeka osudjenog na smrt sa pogubiliÅ¡ta vode direktno u operacionu salu gde se koristi sve Å¡to se može iskoristiti.

Pošto mi nemamo smrtnu kaznu a i kad smo je imali nismo imali tu praksu, naravno da su onda te stavke veliki trošak za državu.

To je samo jedan od primjera.

 

A Å¡to se tiÄe njihovog kvaliteta, jesu taj kvalitet raste, kopiraju na vrhunskom nivou joÅ¡ samo da podignu "know how" .

 

HOću reći nismo mi glupi, nije ni zapadni svijet glup, Kina samo eksplatiše benefite svog sistema.

Link to comment
Share on other sites

Kina je brutalna diktatura Äije blagodeti su pružene i inostranim korporacijama......................................................................kinezi Äovjeka osudjenog na smrt sa pogubiliÅ¡ta vode direktno u operacionu salu gde se koristi sve Å¡to se može iskoristiti.

 

:thumbsup2:banana:heat:D  

 

Pa ja shteta da propadne lamela,auspuh,gurtna... Pametan narod,vodi rachun o svemu,zato i imaju.

 

Kefalo Majstore - hvala puuuunnnnooooooo.

 

Offtropic

 

Jedno pitanje za admina Ljuba.Ima li kakve shanse da se uvedu posebne titule tipa VIP,Master,Power User i sl. i da se dodele clanovima koji su svojim postovima posebno doprineli popularnosti foruma ?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pisao apropo zakljuÄka o nama kao nebeskom narodu u posprdnom smislu i tu ukazao na razliku u sistemima a ne na razliku u kvalitetu ljudskog potencijala.

Zar nismo imali kvalitetne radnike, inžinjere, tehniÄare. Ti ljudi su i danas radno aktivni.

Ja mislim da ako smo nekad neÅ¡to pravili da možemo i danas praviti a razlog Å¡to ne Äinimo to je u sljedećem.

 

Oni su juÄe oborili na yuan na mig, planski. Kod nas da neko u kratkom roku obori dinar na 140 mislim da bi nastala revolucija.
Kod njih se o tome i ne piÅ¡e a ako se piÅ¡e, nije kritiÄki jer je planski, kontrolisano i cenzurisano. 

I nama bi to isto koristilo naroÄito za stimulisanje onog Å¡to bi mogli izvoziti, ali nije moguće sprovesti, zbog kratkoroÄnog obaranja standarda budžetskih korisnika.

U tome i jeste razlika i zbog toga je kao Å¡to je napisano i lakÅ¡e praviti spisak onih koji se joÅ¡ uvjek  prave u EU nego obratno.

I to će biti trendi na žalost. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...