Jump to content


visaton alto III


stanetrex

Recommended Posts

Imao sam ga , i zaista zvuci predivno ... nazalost sam naletio na problematican primjerak koji me kostao zivaca , dao sam ga drugu elektronicaru koji je nakon pola godine uspio da ga sredi i prezadovoljan je sa ovim modelom. Boljka su mu hladni lemovi uglavnom , al vrijedi svaki euro .

Link to comment
Share on other sites

Imao sam ga , i zaista zvuci predivno ... nazalost sam naletio na problematican primjerak koji me kostao zivaca , dao sam ga drugu elektronicaru koji je nakon pola godine uspio da ga sredi i prezadovoljan je sa ovim modelom. Boljka su mu hladni lemovi uglavnom , al vrijedi svaki euro .

Znam za tvoj primerak, i muku sa njim. Ali me nervira što na kraju nemam pojma šta je bio kvar i kako je rešen.

Link to comment
Share on other sites

Znam za tvoj primerak, i muku sa njim. Ali me nervira što na kraju nemam pojma šta je bio kvar i kako je rešen.

 

PoruÄio sam nove tranzistore , jer su 2 vrisnula od pregrevanja , medjutim ista stvar se deÅ¡avala nije mu se moglo uć u trag ... tako da sam dao drugu za neku lovu koji je ponovo preletovao kompletnu Å¡tampu i mjenjao sve naÅ¡ta je sumnjao tako da ga je rijeÅ¡io i navodno je zadovoljan. Ja vjerujem da je negdje ladan lem bio u pitanju kako on kaže problem sa masom itd ...  Bilo pa proÅ¡lo ... svaka Å¡kola se plaća :)

Link to comment
Share on other sites

evo me,kasnim zbog problema sa net-om..poÅ¡to nisam do danas video poruke,u meÄ‘uvremenu sam po preporuci uzeo onkyo integra a 8870,i to je druga priÄa..mada i dalje nedostaje visokih,za razliku od niskih koji dominiraju..srednji savrÅ¡eni..i sad ostaje dilema kako bi to zvuÄalo sa onim sony..Äak sam u poÄetku doveo pog sumnju i visatone,ali sada viÅ¡e ne.

Link to comment
Share on other sites

Onkyo bi trebao da ima priliÄno otvorene visoke. Harman koji si koristio ih ima sigurno. Tako da problem možda i nije do pojaÄala. LoÅ¡i zvuÄniÄki kablovi hoće da uguÅ¡e visoke, ako koristiÅ¡ neke generiÄke tu može da se postigne solidno otvaranje zvuka za male pare.

Link to comment
Share on other sites

Onkyo bi trebao da ima priliÄno otvorene visoke. Harman koji si koristio ih ima sigurno. Tako da problem možda i nije do pojaÄala. LoÅ¡i zvuÄniÄki kablovi hoće da uguÅ¡e visoke, ako koristiÅ¡ neke generiÄke tu može da se postigne solidno otvaranje zvuka za male pare.

..kablovi talk talk 3.1..neznam Å¡ta da mislim,ali sa harmanom je bila katastrofa,npr.sa nekim heco kutijama,model niÅ¡ta posebno,podnostojeće visoki,bas i pasivni bas,Äulo se pristojno(proba kod prodavca) kad sam kući prikaÄio visatone,niÅ¡ta,kao Å¡to rekoh,samo niski,visoki nedefinisani..u drugom planu skroz..sa onkyo bitna razlika,..izvor sony cdp 790 i to je to za sada

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

mislim da bi trebalo Å¡to jaÄe pojaÄalo i zvuÄnici u rangu turandota  , aiwe ili Å¡to manji da se uopÅ¡te ne može niÅ¡ta sluÅ¡ati.... stvarno mi nije jasna situacija oko odabira zvuÄnika..??? Å¡to manji to bolji??

još do sada niko nije rekao ili precizirao da želi da sluša rock (ac/dc , zz top )ili boru dugića

Link to comment
Share on other sites

mislim da bi trebalo Å¡to jaÄe pojaÄalo i zvuÄnici u rangu turandota  , aiwe ili Å¡to manji da se uopÅ¡te ne može niÅ¡ta sluÅ¡ati.... stvarno mi nije jasna situacija oko odabira zvuÄnika..??? Å¡to manji to bolji??

još do sada niko nije rekao ili precizirao da želi da sluša rock (ac/dc , zz top )ili boru dugića

niÅ¡ta nisam razumeo da nisi promaÅ¡io temu 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...