Jump to content


ReVox B77


lexa90

Recommended Posts

Pozdrav poštovani korisnici,

 

 

Skrolujem malo internet i teško nalazi neke domaće sajtove koji prodaju ovaj vintage tape recorder, pa rekoh ovde da se raspitam malo oko istog :)

 

Naime, B77 mi stoji na tavanu već jedno godinu dana, u potpunosti sam zaboravio na njega. I rekoh ajde danas malo da ga oÄistim i proverim da li radi, i možda prodam nekome ako se naÄ‘e kupac.

 

Motori svi rade, svako dugme je ispravno jedino Å¡to ne mogu da testiram kako snima zato Å¡to nemam trake (nisam ih ni imao).

 

Interesuje me, šta Vi mislite o ovome, da li ima vajde od prodaje ovoga ili ne? I ako ima, pretpostavljam da bih prvo morao da nađem trake i testiram ga pa onda da probam?

 

 

Unapred hvala na odgovoru :)

 

PS. Da, jedino Å¡to fali je na ovom prekidaÄu desno onaj nastavak.

 

post-29838-0-77748800-1438336707_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Interesuje me, Å¡ta Vi mislite o ovome, da li ima vajde od prodaje ovoga ili ne?

 

Што да не!

 

 

Da, jedino Å¡to fali je na ovom prekidaÄu desno onaj nastavak.

 

МиÑлим да имам неколико таквих прекидача.

Link to comment
Share on other sites

 

Ima smisla. Možes da kupiÅ¡ na "kp" i mali reel sa trakom (fi 13 cm) za 150,00 - 200,00 din i prazan reel. Isprobaj. Ako si viÄan u elektronici za osnovno Äišćenje nije problem. Za suptilno podeÅ¡avanje, jeste.

Navedi brzine i broj kanala (2 - track ili 4 - track - to se vidi na ploÄici sa zadnje strane). U startu se vidi da je pukao O-ring za counter (NEBITNO). Već si dobio ponudu za polugu prekidaÄa (stoN_Cold).

NećeÅ¡ da se obogatiÅ¡, ako ga dobro srediÅ¡ na Äekanju Ti je 200 - 300 eura, proizvoljno razmiÅ¡ljanje.

Upravo sam video brzine na slici: 3 3/4 in/s = 9.5  cm/s i 7 1/2 in/s = 19.0  cm/s. BaÅ¡ odgovarajuće.

Link to comment
Share on other sites

Da bi dobio 300€ treba da je u perfektnom stanju ovako maksimalno 50€. Da bi ga doveo u fab. stanje treba ti gomila para.

:wave2

Ova opcija 50 e je Äak najprihvatljivija. Mnogo zezanja za mint stanje koje je teÅ¡ko ostvarljivo, veliki trud i rad, a i znanje. Ja sa nekim srednjim poznavanjem elektronike se ne bih mnogo naprezao.

Link to comment
Share on other sites

Ova opcija 50 e je Äak najprihvatljivija. Mnogo zezanja za mint stanje koje je teÅ¡ko ostvarljivo, veliki trud i rad, a i znanje. Ja sa nekim srednjim poznavanjem elektronike se ne bih mnogo naprezao.

 

Значи још једна икебана  :)

Link to comment
Share on other sites

Da bi dobio 300€ treba da je u perfektnom stanju ovako maksimalno 50€. Da bi ga doveo u fab. stanje treba ti gomila para.

:wave2

Tako nekako..kod nas se nude za  cca do 400e..dijelova  srećom ima  i danas,ali su cijene za njih :heat  i na to treba raÄunati,tko se misli upuÅ¡tati u to.. 

Link to comment
Share on other sites

Mogu da traže koliko hoće, ali to vredi do 250€, eventualno verzija mkII do 300€ i to u dobrom stanju, sa oÄuvanim glavama, da ima reelove neke lepe, nabove.

Ovako klot bez iÄega i neispitan, lepo mu je Boban rekao.

slažem se da mogu da traže koliko hoće,a da li će po toj cijeni i prodati...Äisto sumnjam...sad se prodaje jedan na oglasniku model mk2 ,gol magnetofon bez nabova i traka  za cijenu-slovom i brojem 725e.. :screwy

Link to comment
Share on other sites

Pa zato što dobar deo ljudi nema predstavu šta prodaju i koliko predmet koji poseduju vredi, kolika mu je upotrebna vrednost, a kolika kolekcionarska. Svi misle kad pronađu nešto na tavanu da je samo njihov deda to imao.

Nedavno je u Nišu prodavan Sony magnetofon koji vredi 80-90€ za 900€, itd.

Link to comment
Share on other sites

E sad, da l' je Radenko pokretaÄ ove teme pod pseudonimom lexa90 ili je Radenko otkupio predmet od pokretaÄa, pa reÅ¡io da valjano zaradi, bojim se nećemo saznati.

PokretaÄ nije dolazio na Forum od dana pokretanja teme. DoduÅ¡e možda je svraćao anonimno.

Magnetofon je svakako isti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...