Jump to content


xiaomi power bank


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

Stiglo mi danas ovo Äudo, najjaÄa verzija od 16000 mAh, izrada, kvalitet...od mene najveća ocena, vrhunska baterija.

http://www.mi.com/en/mipowerbank16000/

 

Nego, nešto razmišljam...

Šta mislite, da li bi ovo moglo da bude rešenje za baterijsko napajanje za neki DAC?

Nije skupo (mene izašlo đuture oko 30 evra), pa rekoh da predložim kao eventualno rešenje.

Link to comment
Share on other sites

Svi USB bazirani D/A konvertori se napajaju sa 5V napona. Ako je stvarno 5.1V-3.6A kapacitet, ovo je sasvim dobro resenje.

DAC nije 'dinamicki' zahtevan potrosac strujno gledano i sigurno ce zadovoljno sijati diodice vise dana bez dopune baKterija.

Dobra nabavka - ako ne lazu bas preterano u amperazi a evo njihovih test uslova, bledim jedva vidljivim slovima ispisano:

 

"Test conditions for output capacity: 5V/1A output, 25C, with LG battery samples"

 

Sta pise, 'es dobio LG rezervoare il' nesto 'za istocnu evropu'? :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Danas mi je stigla baterija, evo upravo je punim na iPhone 4 punjaÄ, relativno brzo se puni, s obzirom na kapacitet i struju koju daje punjaÄ.

Izrada za 10+, fenomenalno urađena baterija.

Pri punjenju potpuno hladna, punjaÄ se usijao i vreo je.

Svi koji su do sada uzimali ovu bateriju, a da je original (dosta se falsifikuje, ova moja je original, proverio sam) imaju samo reÄi hvale - 16000 mAh, realno oko 15900.

Videću kad se napuni kako radi, a Å¡to se tiÄe ćelija, da li su unutra "or'ginal LG ili neÅ¡to drugo, možda ću i da otvorim (ako može bez da oÅ¡tetim bateriju), pa javljam rezultat.

 

xiaomi baterije (prave se u viÅ¡e kapaciteta, ova moja je najjaÄa trenutno) su trenutno apsolutni best buy na svetu, teÅ¡ko da ima neki proizvoÄ‘aÄ da može da im parira sa cenom i kvalitetom.

Link to comment
Share on other sites

Danas mi je stigla baterija

 

Отварај да видимо шта има унутра или Ñе Ñпакуј па правац.............................    :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Hteo sam da ga kupim direktno, ali ne može, ne šalju u Srbiju, pa sam ga kupio ovde:

http://merimobiles.com/xiaomi-5v-2a-16000mah-power-bank.htm

Kad sam ga ja uzimao bio je na sniženju, 27,99$ + 7$ shipping (sa trackingom, free shipping je bez tracking-a), a dobio sam i umanjenje za 3$ (neki sistem bodova), pa me je izaÅ¡ao taÄno 32$, tj. neÅ¡to ispod 30 eura.

Malo su me muntali sa isporukom, 10+ dana sam Äekao da poÅ¡alju (iako piÅ¡e 3-5 business days), ali je relativno brzo stiglo (preko NL poÅ¡te).

Ono što je najvažnije, 100% proveren original.

 

InaÄe, ovaj power bank sam probao kada sam bio preko firme na nekoj obuci u BukureÅ¡tu koju mi je držao Kinez, a koji je koristio ovo.

On ga je kupio naravno kod kuće, u Shenzen-u, tamo je nešto preko 10 eura. :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Moj power bank od 12000mAh se punio oko 7-8h i imao je takodje veliku autonomiju (na njega sam prikljucivao M2Tech Hi Face Two) - muzike je bilo sigurno za par dana, ali sam ga uvece kada idem na spavanje, a rano ustajem zbog posla, ukljucivao na punjac od mobilnog telefona, nisam dozvoljavao da bude dugo napunjen na punjacu. Retko, ali po nekad sam pustao da se baterija istrosi do kraja.

Bice ti potreban i ovakav USB power/data kablic:

 

100mediaimag0995.jpg

Link to comment
Share on other sites

Сви бар мало озбиљнији УСБ ДÐЦ-ови имају Ñвоје напајање и не кориÑте 5V из компа.. неки још мало озбиљнији имају поÑебно напајање за улазни део УСБ конвертера, док излазни део буде галванÑки одвојен и заÑебно напајан..

У хај-фај круговима одавно поÑтоји потпуно неутемељена легенда да је батерија одлична за напајање уређаја оÑетљивих на брум.. иÑтина је наравно ÑаÑвим на другој Ñтрани, батерија нема брум али зато има огроман унутрашњи отпор, углавном погубан за перформанÑе уређаја који напаја.. врло је једноÑтавно и јефтино Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ð½Ð°Ð¿Ñ€Ð°Ð²Ð¸Ñ‚Ð¸ ÑтабилиÑано напајање Ñа потиÑкивањем шума и брума реда 80-120 dB, као и занемарљивим унутрашњим отпором.. коришћење батерије нема никакву предноÑÑ‚, напротив..

Крајње Ñубјективни Ñудови добијени неозбиљним теÑтирањем, где никада не поÑтоје два идентична уређаја, апÑолутно ниÑу никакав аргумент..

Link to comment
Share on other sites

Као и Ñтабилизаторе који Ñпуштају напон Ñа 5 на 3.3 па 1.8V, већина бољих уређаја кориÑти довољно квалитетне, тако да је чеÑто небитно колико квалитетан напон им Ñтиже..

Link to comment
Share on other sites

Pa u principu da, sva elektronika koja radi na male napone baterija, i na USB napajanja, obavezno ima neki DC/DC pretvaraÄ pre samih procesora i kontrolera. Od njihovog kvaliteta znaÄajno zavisi i kvalitet npr. DAC-a. Ali i tim DC/DC pretvaraÄima, ako damo stabilno i lepo Äisto napajanje, mnogo im je lakÅ¡e i njihove mane manje dolaze do izražaja.

 

Baterije kao takve (teoretski) jesu dobro napajanje malih potroÅ¡aÄa u HiFi (osim za pojaÄala, koja nisu mali potroÅ¡aÄi, jel?). UnutraÅ¡nji otpor baterija, sada ovih LiIon je veoma mali i praktiÄno zanemariv u odnosu na one stare NiCd ili alkalne. A većina kritika na baterijsko napajanje HiFi-ja koje srećem su iz perioda davno pre LiIon-a. DAC-ovi i sliÄna lelektronska ćeresla u haj faju vuku vrlo malu i konstatnu struju, i oscilacije u struji koju oni vuku su zanemarive u odnosu na (sada kod LiIon baterija) vrlo mali unutraÅ¡nji otpor. Kolebanja napona na izlazu jake litijumske baterije izmeÄ‘u momenata kada DAC radi punom parom, i kada ćuti su nemerljiva.

 

Naravno, cela ova priÄa pada u vodu kod vrhunskih DAC-ova sa viÅ¡estrukim napajanjima i galvanski odvojenim segmentima. Kod ovih osrednjih, i kod npr. gramofonskih predpojaÄala (opet mislim na osrednju i nižu klasu) LiIon baterijsko napajanje bi trebalo da da neki pomak.

Link to comment
Share on other sites

Ono Å¡to bi meni bilo interesantno je kako radi M2Tech DAC u kombinaciji sa QNAP NAS-om, baterijskim napajanjem i 2x USB kablom.

S obzirom da QNAP prepoznaje M2Tech (nalazi se na listi podržanih DAC-ova), ideja je da se 2x USB kabl "bocne" u USB sa zadnje strane, jedan krak, drugi u bateriju, pa u DAC. Iz DAC-a RCA kablovi u pojaÄalo (kod mene u pretpojaÄalo) i to je to.

 

E sad, streaming?

Ima li neko ideju kako bi najelegantnije to moglo da ide sa android/iOS platforme? NeÅ¡to sliÄno kao squeezebox server, aplikacija koja vuÄe fajlove sa NAS-a i tera ih kroz DAC na pojaÄalo?

Link to comment
Share on other sites

Ono Å¡to bi meni bilo interesantno je kako radi M2Tech DAC u kombinaciji sa QNAP NAS-om, baterijskim napajanjem i 2x USB kablom.

S obzirom da QNAP prepoznaje M2Tech (nalazi se na listi podržanih DAC-ova), ideja je da se 2x USB kabl "bocne" u USB sa zadnje strane, jedan krak, drugi u bateriju, pa u DAC. Iz DAC-a RCA kablovi u pojaÄalo (kod mene u pretpojaÄalo) i to je to.

 

E sad, streaming?

Ima li neko ideju kako bi najelegantnije to moglo da ide sa android/iOS platforme? NeÅ¡to sliÄno kao squeezebox server, aplikacija koja vuÄe fajlove sa NAS-a i tera ih kroz DAC na pojaÄalo?

 

Ringe, verovatno mislis na Hi Face dac jer se on napaja sa 5V, dok se EVO dac napaja sa 9V. Oprosti, ali da ne dodje do zabune.

 

Nisam se bavio Androidom, ali vidim da ima nesto ovako:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.extreamsd.usbaudioplayerpro&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Da li radi pod...

Ðемам појма, ја га кориÑтим као Ñервер, инÑталиран на мини компу Ñа паÑивним хлађењем коме приÑтупам преко мреже..

ИнÑталација траје пар минута, пробај..

Link to comment
Share on other sites

Ringe, verovatno mislis na Hi Face dac jer se on napaja sa 5V, dok se EVO dac napaja sa 9V. Oprosti, ali da ne dodje do zabune.

 

Nisam se bavio Androidom, ali vidim da ima nesto ovako:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.extreamsd.usbaudioplayerpro&hl=en

Da, DAC je u pitanju.

A interesuje me da li postoji neka opcija da se fajlovi "vuku" sa NAS-a kroz DAC do pojaÄala. I sve to sa android/iOS aplikacijom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...