Jump to content


Marantz,KEF,Dali,JBL,B&W,Denon,PS3,HP - moj sistem


53ch

Recommended Posts

Pozdrav svima,pošto nisam baš bio aktivan od 2010 g. a i u međuvremenu sam promijenio dosta toga pa da predstavim svoj sadašnji sistem:

 

-Marantz SR5008

-Marantz SR4002

-KEF iQ90

-Dali IKON6 Mk2

-Dali Concept Centar

-JBL ES 250 pw subwoofer

-Bowers & Wilkins M1 x 4

-Denon dac da-300usb

-PS3 (Blu Ray)

-LG 50PV350 tv

-Technics SL-PG 300 cd player

-HP ProBook 450

-HP Pavilion 15

 

Evo i par slika kako to izgleda...

post-16677-0-61928700-1437834431_thumb.j

post-16677-0-51679000-1437834438_thumb.j

post-16677-0-33138000-1437834486_thumb.j

post-16677-0-12303000-1437834531_thumb.j

post-16677-0-55466500-1437834573_thumb.j

post-16677-0-53919500-1437835158_thumb.j

post-16677-0-37976500-1437835227_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kef sam kupio 2012 g.,prije njih sam imao Kef iQ10 koji su radili super,pogotovo za zvuÄnik tako malih dimenzija,kasnije kada je izasla nova iQ serija iQ90 je bio na rasprodaji 50% tako da sam ih onda i uzeo,ne vjerujem da bi ih kupio po punoj cijeni...

Dali imam nekih 6 mjeseci,2010 sam imao concept 6,2 i 1 tako da sam upoznat sa njihovim zvukom,iako je ikon par klasa više od concepta...

Kef ima 2 decibela viÅ¡e od dalija,osjeti se da su glasniji i imaju naglaÅ¡enije srednje i visoke od dalija,dali ima ÄvrÅ¡Äi bass od kefa i neutralnije srednje i visoke...

Trenutno više slušam dalije jer su noviji, a koji su bolji to je upitno,ovisi o ukusima...

Link to comment
Share on other sites

Iako i Kef i Dali imaju dovoljno bassa ponekad upalim i njega za muziku Äisto malo da naglasi,pogotovo ako sluÅ¡am Marcus Millera,Stanley Clarkea,Victor Wootena i sliÄno,jak je nikad mi nije preko Äetvrtine snage,lako se pozicionira,bio je na raznim mjestima u dnevnom ovisno o namjeÅ¡taju koji sam imao, radi dobro i žiÄano i bezžiÄno,ja sam zadovoljan sa njime...

Link to comment
Share on other sites

I KEF i DALI su zvuÄnici za veoma ozbiljan sistem! 

 

 Ne dopada mi se Å¡to su u jednoj prostoriji kao na izložbi. Kada su dva para zvuÄnika zajedno

par koji ne svira bude pobudjen i rezonira. To u velikoj meri kvari zvuk, muti bas i pomera stereo 

sliku. Ni KEF ni DALI tako ne rade optimalno. Pokušaj poslušati sistem sa i bez drugog para.

 

U ozbiljnim prodavnicama HiFi opreme postoji " single demonstration room ".

 

Nadam se da ovo ne zvuÄi kao pokuÅ¡aj pametovanja, već želja da skrenem pažnju na neÅ¡to o Äemu

možda nisi razmiÅ¡ljao. Ako budeÅ¡ pokuÅ¡ao izbaci i srediÅ¡nji zvuÄnik. Meni je kvario stereo sliku Äak

i klasiÄan TV sa svojim zvuÄnicima.

 

Kada to budeÅ¡ probao biće mi drago da podeliÅ¡ iskustvo. Ako ne ÄujeÅ¡ razliku izvini  za smaranje!

 

PS. Cela priÄa je manje važna za sub woofer jer mu je mnogo niža rezonantna frekvencija!

Link to comment
Share on other sites

Хех, човек гледа и филмове, има чак 2 авр а ти да избаци центар... :)

Ðего, шта ће ти 2 авр? Денон дак је бољи од уграђених унутар авр?

Link to comment
Share on other sites

Igrom sluÄaja je ispalo da su tu i Kef i Dali,ali oba para su mi super i bilo bi mi žao odvojit se od njih,vjerovatno se kroz neko skorije vrijeme selimo u veći prostor tako da se nadam da će svaki imat svoju prostoriju,iako nisam primjetio to o Äemu piÅ¡ete budem probao maknut jedan par pa da vidim dali ima razlike.

Link to comment
Share on other sites

A dva avr-a,jedan stari,a jedan novi,stari skoro da i ne koristim,bio je na prodaju ali sam dobijao samo poruke za nekakve zamijene koji mi nisu odgovarale tako da je joÅ¡ tu,moram ga stavit opet na prodaju ili zamijenu za neÅ¡to Å¡ta Äe mi koristit,pred malo mi se javio tip pita dali me zanima zamijena za kotao za kuhat rakiju ili aparat za varenje...

Link to comment
Share on other sites

hvala na odgovoru, :wave2  jedno vreme sam se bio ozbiljno nameracio bas na taj model sub-a ali sam se u poslednjem momentu predomislio... i pored toga sto su mu specifikacije sasvim ok i sto se vizuelno zaista uklapao u moju postavku, najvise su mi zasmetala ona sitna slova sa zadnje strane "made in P.R.C."  :roll: ili je to samo bio bespotrebni strah sa moje strane, sve u svemu da te sluzi dugo duuugoooo!

Link to comment
Share on other sites

Sta je presudilo da DAC bude by Denon.

Odlican sistem .

Predlog , dobronameran , prodaj Dali i Kef , i kupi jedan jos kvalitetniji par zvucnika.

Denon je imao dobar omjer uloženo - dobiveno tako da sam se odluÄio za njega,dobro odraÄ‘uje svoj posao,imam dosta cd-a i par starih Technicsovih cd playera tako da mi jedan radi kao transport spojen na denona,a i imam dosta wava i flaca tu se isto tako pokazao odliÄan,ne ide mi baÅ¡ opis zvuka rjeÄima ali zvuk je puniji,prostorniji,detaljniji...

Dobar predlog,tako to i ide,samo u današnje vrijeme teško je bilo šta prodat,ali slažem se sa vama,cijeli život sam promijenio brdo opreme još dok sam bio klinac pa do sad,i uvijek ideš na nešto barem malo bolje...

Link to comment
Share on other sites

hvala na odgovoru, :wave2  jedno vreme sam se bio ozbiljno nameracio bas na taj model sub-a ali sam se u poslednjem momentu predomislio... i pored toga sto su mu specifikacije sasvim ok i sto se vizuelno zaista uklapao u moju postavku, najvise su mi zasmetala ona sitna slova sa zadnje strane "made in P.R.C."  :roll: ili je to samo bio bespotrebni strah sa moje strane, sve u svemu da te sluzi dugo duuugoooo!

Ja ga imam od 2010 godine i radi bez greÅ¡ke,nadam se da Äe služit joÅ¡ dugo...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...