Jump to content


MOJA PRICA i poneko pitanje ;)


williamwallace

Recommended Posts

UNAPRED SE IZVINJAVAM STO SAM SE OVOLIKO RASPISAO ali eto ..... naisla mi inspiracija :D !!!!!!!!!!!!!!!! Koga mrzi da cita poslednji pasus su neka pitanja na koja od vas trazim odgovor , HVALA !!!!

Pre nego sto pitam za savet , prvo da se predstavim , sobzirom da to nisam uradio na pocetku ....

Ja sam Pedja , i uzivam u muzici i filmovima od kada znam sa sebe . Od Vesne Zmijanac na kevinom tranzistoru ( ne kudite , imao sam 5 godina ) :D)))))) preko 2 Unlimited-a na Sony mini liniji do Marc Cohn-a na NAD 320BEE-Mission 780 kombinaciji.

Sto se tice filmova , od Toshibinog videa od 15 kg ( daleke '88 ), i najgorih bioskopskih kopija , preko "originalnih" VHS-ova , do zone 1 DVD-z na Pioneer-u i Yamahi :D)

Secam se kada sam prvi put cuo film na DVD-u , to je bilo '97 kod onog lika na Banovom Brdu , koji je u to vreme drzao Yamahu i JAMO . KAo frontovi su mu bili Koncert serija ( podnostojeci ) , centra takodje KOncert , a surround Klasik 8 , na Yamahinom risiveru , koliko se secam , i pustio mi Star GAte ... Izasao sam sa blago telecim pogledom , neznajuci sta mi se desilo , ali sam znao da cu kad tad to imati kod sebe u sobi . I od tad pocelo je skupljanje love za HT ..

Dodje '99 , posle bombardovanja , skupio ja 1500 maraka , ni sam ne znam kako , al' ae , secam se tog dana :))) odem u Valjevo u Teslaviziju da kupim Jamo , frontove za pocetak . I posle malo slusanja kupim Klasik 10 http://ads.easyinfo.co.za/htm/custom/jamo/classic.htm , sto vece to bolje :D)) , daju mi neki popust , posto sam dosao "cak" iz Beograda , i platim ih oko 1200 maraka ( sto je za klinca od 20 godina bilo kao da sada kupim BMW M3 ).... NAravno caletu sam rekao da sam ih platio 500 :D))) U narednih mesec dana kupim Technics SA-AX6 5.1 http://www.homecinemachoice.com/reviews ... SA-AX6.jpg risiver , donesu mi ga iz Nemacke za 800 maraka ( mnogo mi se svidela plava svetlost - kicerica - klinac ) i "uzivanje" u muzici je moglo da pocne ... Posto nisam imao ni CD ni DVD plejer , prvu pesmu BAD LOVE - Eric Clapton sam pustio sa kompa (mp3- 128kbs) koji je bio povezan sa risiverom preko kalba dugackog jedno 10 m , i kao VRH !!!!! :D Posle godinu dana sam skupio za surround , isto sam otisao u Valjevo i uzeo drugi najbolji Jamo surround , model posle koncert serije , Surround 300 http://ads.easyinfo.co.za/htm/custom/jamo/surround.htm i platio sam ih oko 300 maraka , ne secam se tacno .

E onda dodje vojska , i kompletiranje HT-a stade ..... Ali onda brat uze stvar u svoje ruke , stariji , " iskusniji " :) Prvo je zamenio Techniksa za Yamahino pojacalo 5.1 , onda tokom te dugace godine kupi centralni zvucnik , kod onog lika sa Banovog Brda , i kupi JAMO centar 7.2 http://ads.easyinfo.co.za/htm/custom/jamo/centre.htm i on je bio oko 300-400 maraka . Sledeca stavka je SUB , i to je uzeo u salonu 4 Audio , Yamaha YST-SW320 http://www.yamaha.co.jp/.../av/products/ht/sw320.html i platio je oko 800 maraka . I na kraju , pred moje skidanje , KONACNO !!!!! dosao je na red DVD plejer , isto kupljen u salonu 4 Audio , Pioneer DV-535 http://www.michaeldvd.com.au/HardwareRe ... eer535.asp , ne secam se cene , verovatno oko 500 maraka , i uzme Van Den Hul-ov opticki kabl , i SISTEM JE KOMPLETAN :D)) U medjuvremenu je uzeo SOny 72 ... Prvi film GLADIJATOR , zona 1 , DTS ES , nashoj sreci nema kraja ... A da , sto se mene tice , ja sam u vojsci dobio ideju da skupljam lovu za kola , i tako ti ja moj deo HT-a prodam njemu ... Dobijemo odvojene sobe , i ja u mojoj komp i Altec Lansing 5.1 , a on u svojoj ..... Prodje par godina , izgustiram ja moj brzi auto , naravno osedim zbog njega u medjuvremenu , dok moj brat uziva u filmovima a ja u mp3-ju ....

Prosle godine odem ti ja u Hajat na sajam , i sa istim telecim pogledom i otvorenih usta se vratim kuci :) kako sad skupiti lovu za dobra HT , a da je i stereo zvuk dobar . Uclanim se ovde na forum , i pocnem da ucim , medjutim sto sam vishe citao manje mi je bilo jasno :D)) pogotovo kada su kablovi u pitanju... Odem u Korato i poslusam onu kombinaciju B&W 602 S3 na Rotelu , i ..... ne znam sta da kazem ...... NIRVANA . Odem kuci i ( dok brat nije tu :) ) pustim CD na njegovom sistemu ..... UZAS , zaboleshe me ushi posle 10 minuta .....

Odlucim da kupim posebno stereo , a posebno HT sistem , iako mi je soba 3,5X4m , i posto nema toliko novca , odlucim da sve uzmem polovno , i tako poce moja potraga za dobrim a polovnim ...

Evo sta sam za sada uzeo :D

1. B&W CC-6 S2 - centralni zvucnik

2. NAD 320BEE

3. Yamaha RX-V350 - risiver

4. YAmaha YST-SW 320

5. Mission 780 - front

6. Yamah RX-V450 ( mnogo bolji od 350-ice , koju sam lako prodao )

Maznuo sam caletu pioneer 380 pleyer , samo na kratko :) , a muziku slusam , za sada , na bratovom , sada vec starom , Pioneer 535 . Inace uzeo sam i onaj njegov Sony 72 , posto je on uzeo Panasonikovu plazmu.

I to je to , za sada , to je moj sistem ...

U jednom trenutku sam imao dva risivera i pojacalo , i morao sam se uveriti SAM , koliko je bolji stereo zvuk na pojacalo nego na risiveru , posto mi je glupo da bilo kog prodavca cimam da mi pusta nesto i na pojacalu i na risiveru . Prvo sam povezao Yamahu 350 , pustio prvo film ( Saving private Ryan ) pa onda neku muziku , pa onda 450-icu , i na kraju NAD . Ja ne znam da li nesto nije bilo uredu sa 350-icom ili sam ja nesto zeznuo , ali razlika izmedju 350 i 450 je kao nebo i zemlja , mozda 350-ica nema dovoljno snage da pogura Mission 780 , ili sta vec . Na kraju NAd , i naravno oduvao je 450-icu sto se tice stereo zvuka . Inace svucnici su povezani Oelbach zvucnickim kablovima , nista fancy , a interkonekt su oni koji dolaze uz same uredjaje , tako da ima dosta mesta za upgrade , pogotovo kod stereo zvuka . Naravno , kada bude bilo novca , posto sam sad u minusu jedno 50000 :D)) , planiram da uzmem neki dobar CD plejer , prikladan interkonek , zvucnicke kablove , i naravno surround zvucnike , tri komada :) Znam da centar i front treba da su iz iste serije istog proizvodjaca , ali kada se uzima polovno to je malo teze ....

E sad , moje pitanje , KABLOVI ??? Znam , mnogo je pisano o tome , i dosta toga sam procitao , ali kazem vam sto vishe citam manje mi je jasno , i teze se odlucujem ....

Mislim da je mnogo teze uociti razliku , poboljsanje , u zvuku kod 5.1 zvuka nego kod sterea . Tako da necu mnogo lupati glavu oko 5.1 , 6.1 , za audio cu uzeti ProfiGold digitalni koaksijalni , cena mu je oko 1000 dinara u Merkuru na Bezaniji , duzina metar , za Sub cu isto Profi GOld , cena 1200 dinara , 3 metra . E sad , zvucnici ?? Ima li smisla uzimati neke bash dobre , za front i centar ??? Razmisljam o onima koje mogu kupiti u Kanibalu , kombinacija srebro i bakar ??? Ja mislim da su oko 600 dinara po metru ??? Sta mislite o tome ??? Te sam mislio da uzmem za kombinaciju NAd i Mission , ali da li da ih uzmem i za HT ???? Ili bilo koji savet povodom mog sistema je NARAVNO dobrodaosao

Hvala unapred , nadam se da nisam mnogo preterao....

Link to comment
Share on other sites

Super predstavljanje WW.... :)

I ja sam slicno kretao, osim onog dela kad je sve preslo burazu, ali deo sa skupljanjem para i blejanjem po sajmovima i salonima je na mestu....

I tako na kraju stigao do konfiguracije iz potpisa...

Sad sam zadovoljan (do sledeceg upgrade-a) :)

Inace DVD plejer mi je povezan optickim kablom sa receiverom.

Razmisljam i za analogno multikanalno povezivanje, ali s obzirom da je to SAMO zbog SACD i DVD-A izdanja, a takvih u svojoj kolekciji NEMAM, znaci malo je verovatno da cu to za sada cesto koristiti....

Kad mi se u kolekciji budu pojavila i ovakva izdanja onda cu sigurno uloziti u kvalitetne analogne interkonekte, a do tada digitala...

Poz

Turbo

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice optickog kabla izbor ti je ok ja posedujem isti i zadovoljan sam ali pogledaj u Tehnomarketu mislim da su jeftiniji za 15-20% (barem su bili) kao i ostali Profigold program kablova.

Sto se tice kablova za zvucnike ako mozes da skupis jos malo para pa da uzmes van del Hul CS122 Hybrid cena je 12 evra za nove ili Oehlbach Reference cena 15 evra za nove .To su best bay varijante po meni za stereo sisteme do 1000-1500 evra (naravno koje mozes da kupis kod nas) .

Ehhh, vecita ( i najveca u hi-fi-ju ) polemika da li postoje razlike i da li ces ih cuti promenom kablova .....Jedino sto mogu da potvrdim je : "Jedini dokaz da razlike postoje si TI " znaci slusanje ,slusanje i na kraju SLUSANJE !!!

Link to comment
Share on other sites

Hvala TURBO ;) , vec danima pokusavam da se predstavim ljubiteljima dobrog zvuka :))

I meni je cilj da , jednog dana , imam B&W frontove i to bash 602 S3 , i taj tvoj centar , a i surroud :))) A i risiver nje losh :) To je moj sledeci upgrade...

Lampash :

Inace , sto se tice digitalnog kabla , ipak sam odlucio da dam malo vishe . Uzeo sam digitalni koaksijalni Oelbach NF113 http://www.4audio.co.yu/oehlbach/digitalaudio.php , on je duplo skuplji od Profi Gold-a , ali mislim ( predpostavljam ) da vredi . Da , u Tehnomarketu su jeftiniji od Merkura , ali nisu imali ono sto je meni trebalo , imali su dig. koaksijali od 3 m i cena 1000 dinara . U Merkuru je onaj od 1 m 1050 dinara . A nisu ni imali kabl za SUb , tako da cu verovatno kupiti u Merkuru , 3 m 1220 dinara , jedino ako mi ne preporucite VI neki bolji :)

JA sam siguran da cu promenom kabla dobiti bolji zvuk u stereo kombinaciji ( Nad + Mission ) ali moje pitanje je , da li ima smisla ulagati u kablove za HT , jer , po meni , razliku u kvalitetu stereo zvuka je mnogo lakse uociti nego kada slusamo DD ili DTS , zar ne ??

Evo , pre neki dan sam kupio banane za zvucnicke kablove u kanibalu , posto mi Mission 780 sluze i kao frontovi za Yamahu i za slusanje muzike na NAD-u , pa da bi lakse prelazio sa jednog na drugi . MOZDA tripujem , ali cini mi se da mi je bolji zvuk bio kada sam onako sa golim kablovima ( govorim za stereo ) povezivao zvucnike ?????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...