Jump to content


Lampe u predpoja�alu


Recommended Posts

Da li lampa u predpojacalu (7316 ili 5963) koja ima max napon od 250V može da zameni lampu ECC82 koja ima max napom 330V bez posledica po predpojaÄalo ili do ostećenja same lampe 7316 ili 5963 ?

 

Naime,  imam predpojaÄalo sa ECC82 lampama u linijskom delu. One normalno rade.Njihov max napon je 330V. Ja bih hteo da isprobam neke druge lampe Äija max vrednost napona je 250V pa nisam siguran  da li takva zamena ne dovodi do problema u radu sa predpojaÄalom ili samim lampama. 

Link to comment
Share on other sites

 U principu mogu da se menjaju ako je podnozije isto I ako je napon grejanja 6.3v.ecc 81.82.83.84.85.88.90......

Naravno da je podnožje isto jer fiziÄki ne bi bilo moguće postaviti lampu. Lampe se iz gornje tabele razlikuju samo po max volt, rp ohms, capacitance inputi output. Kod ecc82 je max volt 330V a kod 5963 ili 7316 250V; rp ohms je kod ecc82 7700 a kod 5963 je 6600 a kod 7316 je. 6250. Navodno, ako su ove vrednosti niže to je to bolje ? Capacitance output je kod Ecc82 2,0 a kod 5963 i 7316 0,5 . TakoÄ‘e negde sam naÅ¡ao da ako su ove vrednosti niže da je to bolje ?

Link to comment
Share on other sites

 godinama koristim 5963 umesto '82 u preampu, kako kad se menjaju, nista nije budzeno, podesavano itd. Nema nikakvih problema. I '82 je na signalu.

U nekom postu ste rangirali lampe. Gde stoji da je mullard najdetaljnija, telefunken možda najbolja a 6963 optimalna za novac koji se ulaže u njih. Ja sam reÅ¡io da proverim da li  je  mullard ecc82 zaista tako dobra. Nabavio sam par, i zaista neverovatno detaljna lampa.Zapravo najbolja lampa od svih koje sam sluÅ¡ao. Sada sam reÅ¡io da proverim i 6963 ili 7316. Ali zbog njihovog max napona sam u dilemi da li ih je moguće koristiti.

Hvala na dobrim preporukama za lampama. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Јел то неки кинеÑки преамп?

Ne nije kinesko već amerÄko predpojaÄalo nabavljeno u kitu. Neznam  taÄno ime konstruktora, nije Bob Latino koji je radio Dynaco ST 70 i ST 120 i koji se nalazi na ovom sajtu sa koga je kupljen kit. Sajt sa slikom predpojaÄala je 

tubes4hifi SP8 assembly manual

 

Pronašao sam konstruktor je Roy Mottram.

Link to comment
Share on other sites

Ne nije kinesko već amerÄko predpojaÄalo nabavljeno u kitu. Neznam  taÄno ime konstruktora, nije Bob Latino koji je radio Dynaco ST 70 i ST 120 i koji se nalazi na ovom sajtu sa koga je kupljen kit. Sajt sa slikom predpojaÄala je 

tubes4hifi SP8 assembly manual

 

Pronašao sam konstruktor je Roy Mottram.

covek ima znanje, a i resio je da to i unovci i to po dosta prihvatljivoj ceni, bar za osnovni kit...jos pre mi se svideo  sp 14, sa 6sn7 lampama u preampu, zaista neobicno. Ali, pitanje preampa sam davno resio, pa ostajemo gde smo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...