Jump to content


Uti�nice na daljinski


ivanp

Recommended Posts

Da li je ovako neÅ¡to bezbedno za ukljuÄivanje pojaÄala koje nema daljinski? Mislim po pojaÄalo i zvuÄnike.

 

Треба проверити шта је прекидачки елемент, да ли је тријак или релеј.

Link to comment
Share on other sites

Da li je ovako neÅ¡to bezbedno za ukljuÄivanje pojaÄala koje nema daljinski? Mislim po pojaÄalo i zvuÄnike.

 

Na svima Å¡to sam video, bar na tim "utiÄnicama" sa tajmerom (Å¡to su sliÄno ovome), rele je prekidaÄki element.

 

Ðко је тако онда је безбедно.

Link to comment
Share on other sites

Da izgovorim do kraja.

............................ a pojaÄalo je odvrnuto na jaÄinu na kojoj se obiÄno sluÅ¡a?

 

Pa sad, ja nikad ne 'secem' zvuk na iole vecoj glasnoci; mene su tako ucili. Takodje, pre svakog slusanja ide 10-15 minuta (tiseg) drndanja radija, da se sistem malo 'razgiba'.

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Ne bih ja ovo koristio za HiFu. 

Definitivno.

 

 

У чему је разлика између те утичнице Ñа даљинÑким и појачачавача који Ñе укључује такође даљинÑким?

Link to comment
Share on other sites

У чему је разлика између те утичнице Ñа даљинÑким и појачачавача који Ñе укључује такође даљинÑким?

 

Ako pitaš za elektroniku, nemam pojma.

 

Ja tu vidim kontakt viÅ¡ka, a mehanika spoja sigurno nije bolja. Koliko vrednujem mehaniÄke uticaje na zvuk, poznato je.

Link to comment
Share on other sites

ПогонÑка електроника је иÑта/Ñлична, оба Ñлучаја кориÑте релеј као извршни елемент и не видим разлог да Ñе не кориÑти за ХиФи.

Link to comment
Share on other sites

Pojacala koja se ukljucuju pomocu daljinskog obicno se nalaze u stand-by. To znaci da su zakaceni za struju i da im je jedan deo elektronike aktivan, inace kako bi daljinski radio. Pomocu daljinskog se onda takvo pojacalo prenese iz stanja stand-by (gde su samo neke sekcije pod naponom) u puno aktivno stanje (u kom i izlazni tranzistori dobijaju pobudu). Kod daljinskih uticnica nema stand-by stanja - one su ili ukljucene ili iskljucene. Znaci takve uticnice treba da budu stalno ukljucene, da bi pojacalo moglo da bude u stand-by. Postavlja se onda pitanje zasto je potrebno imati uticnicu sa daljinskim ?

 

Ako pojacalo nema daljinski i ukljucuje se pomocu prekidaca rucno, i nema stand-by, onda nema neke razlike.

 

Ali, sto je nesto komplikovanije, ima vece sanse da se pokvari.

Link to comment
Share on other sites

 Znaci takve uticnice treba da budu stalno ukljucene, da bi pojacalo moglo da bude u stand-by. 

 

То иÑто ради и коло у Ñамом појачавачу. Stand-by коло је у овом Ñлучају безначајно.

 

Ako pojacalo nema daljinski i ukljucuje se pomocu prekidaca rucno, i nema stand-by, onda nema neke razlike.

 

Има, даљинÑким путем га Ñтављаш у погон.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...