Jump to content


Najbolji albumi domaće muzike


Тодор НС

Recommended Posts

Otac turbo folka Goran Bregovic sa pjesmom "Tako ti je mala moja kad ljubi specijalac" i ostalim mega giga hitovima koji su chesti gosti raznoraznih svadbi i veselja i njegov turbo folk bend Bjelo Dugme su najveci trovachi rok muzike na ex yu prostorima i ujedno najveci krivci za to sto danas nijedan krshten rok bend ne svira na istim.

Njegov "zadatak" je bio da udje u redove novog talasa (pa je chak Idolima bio producent na istoimenom albumu),posto su postajali opasni za "DruzBu",da bi se predstavio kao deo istog pa da se sa izdavanjem gore pomenutog albuma "promovishe" za vodju novog talasa i samim tim ga unishti.

 

Shto mu je na zalost uz veliku pomoc "Velikih Deda" i uspelo.

 

Za mene BD nikad nije bilo,niti ce ikad biti deo rok scene bivse Juge,a tek da su doprineli shirenju novog talasa - to je vec uvreda za sve ljude koji su deo toga bili.

 

Nije dobro Dugme Bjelo................

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Otac turbo folka Goran Bregovic sa pjesmom "Tako ti je mala moja kad ljubi specijalac" i ostalim mega giga hitovima koji su chesti gosti raznoraznih svadbi i veselja i njegov turbo folk bend Bjelo Dugme su najveci trovachi rok muzike na ex yu prostorima i ujedno najveci krivci za to sto danas nijedan krshten rok bend ne svira na istim.

Njegov "zadatak" je bio da udje u redove novog talasa (pa je chak Idolima bio producent na istoimenom albumu),posto su postajali opasni za "DruzBu",da bi se predstavio kao deo istog pa da se sa izdavanjem gore pomenutog albuma "promovishe" za vodju novog talasa i samim tim ga unishti.

 

Shto mu je na zalost uz veliku pomoc "Velikih Deda" i uspelo.

 

Za mene BD nikad nije bilo,niti ce ikad biti deo rok scene bivse Juge,a tek da su doprineli shirenju novog talasa - to je vec uvreda za sve ljude koji su deo toga bili.

 

Nije dobro Dugme Bjelo................

 

Što bi rekao moj pokojni komša Dušan Prelević Prele: sve ti je to ''đes ba rock 'n' roll''

Link to comment
Share on other sites

Otac turbo folka Goran Bregovic sa pjesmom "Tako ti je mala moja kad ljubi specijalac" i ostalim mega giga hitovima koji su chesti gosti raznoraznih svadbi i veselja i njegov turbo folk bend Bjelo Dugme su najveci trovachi rok muzike na ex yu prostorima i ujedno najveci krivci za to sto danas nijedan krshten rok bend ne svira na istim.

Njegov "zadatak" je bio da udje u redove novog talasa (pa je chak Idolima bio producent na istoimenom albumu),posto su postajali opasni za "DruzBu",da bi se predstavio kao deo istog pa da se sa izdavanjem gore pomenutog albuma "promovishe" za vodju novog talasa i samim tim ga unishti.

 

Shto mu je na zalost uz veliku pomoc "Velikih Deda" i uspelo.

 

Za mene BD nikad nije bilo,niti ce ikad biti deo rok scene bivse Juge,a tek da su doprineli shirenju novog talasa - to je vec uvreda za sve ljude koji su deo toga bili.

 

Nije dobro Dugme Bjelo................

 

Ajme Gospe, sta sve co'ek nece procitati ovde...  :screwy

Misljenje je kao d.pe - svako ga ima!  :moon 

Istina ziva...  :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Ajme Gospe, sta sve co'ek nece procitati ovde...  :screwy

Misljenje je kao d.pe - svako ga ima!  :moon 

Istina ziva...  :plakanje

 

Hajde malo pojasni Å¡ta ti je Äudno u onome Å¡to je Digital napisao? Daj neki protivargument umesto emotikona kojim samo etiketiraÅ¡.

 

Å to se ove replike sa miÅ¡ljenjem i dupetom tiÄe, da li znaÅ¡ ko ju je ''iznedrio'' i Å¡ta je poenta?

 

Da li ne treba da svako ima mišljenje (nije svako dostojan?) ili svi treba da imamo mišljenje ali samo jedno?

Link to comment
Share on other sites

Ne bih pojasnjavao nista, ako ti je sve potaman u njegovom postu, no sto cu ti ja tad?

Za mene je taj post vrhunac ignorancije i komicnosti i kao takav izbija na sam vrh u toj kategoriji.

Naravno da svi trebamo imati misljenje, zato sam i izneo svoje glede inkriminiranog posta.

 

Ovim zavrsavam na tu temu, tko se zeli dalje dopisivati oko Bijelog Dugmeta cinice to bez moje malenkosti.

Link to comment
Share on other sites

Eto, sada sa ove distance, meni je Parni Valjak jedan od omiljenijih i jaÄih bendova i po pesmama i po koncertnim nastupima, a  do sada joÅ¡ nije ni spomenut. Ali nema ni Gibonnija - Miracul. I nažalost svi se muÄimo da navedemo neÅ¡to novije. Meni se dopao neki Pavel, ali nisam nigde naÅ¡ao CD. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=YwdDtVryEg4

Meni su nekad malo previse sladunjavi ali Parni valjak sasvim ok.Vidim da nas ima jos koji slusamo Pavela,mislio sam da sam jedini.Odlican.

Delimicna lista :

 

1. EKV - Neko nas posmatra

2. Milan Mladenovic - Angel's breath

 

1. Hladno pivo - Knjiga zalbe

2. Amira Medunjanin - Amulette

3. Nicim izazvan - Nicim izazvan

4. Pero defformero - Jer to lici na taj nacin

 

EKV je mogao lagano da popuni prvih 5 mesta al ajde,da ne bude monotono...Mnogo toga nisam odslusao dovoljno tako da ce lista vremenom biti dopunjena kako valja.Ima mnogo zanimljivih bendova pored ovog sto sam naveo i sto je navedeno...npr Negative,Kerber,Alogia,E-play,Babe,Videosex,Goblini,Letu stuke,Familija,Oktobar 1864,Smak,Nightshift,Laufer,Osmi putnik,Psihomodo pop....

Link to comment
Share on other sites

Meni ovi omiljeni iz ovog ili onog razloga:

 

Azra - SunÄana strana ulice

 

Azra - Filigranski ploÄnici 

 

Azra - Azra

 

Oktobar - Igra bojama

 

Gordi - Pakleni trio 

 

PuÅ¡enje - Dok ÄekaÅ¡ sabah sa Å¡ejtanom

 

ÄŒorba - Mrtva priroda 

 

PomaranÄa - Paklenska pomaranÄa

 

Balašević - Jedan od onih života

 

Kerber - Nebo je malo za sve

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Обојени Програм и ДиÑциплина Кичме Ñу два једино озбиљна рок бенда Ñа овдашњих проÑтора.. оÑтатак те Ñцене овде је Ñмешан, турбо фолк Ñе тако лако запатио и никада Ñе неће иÑкоренити Ñамо зато што практично никада ниÑмо имали иоле озбиљну рок музику и бендове..Идоли и Електрични Оргазам имају по један ипо добар албум, ипо је у Ñтвари трећина јер им је толики удео у Пакет аранжману..

 

Дакле, пет албума по избору од ова два бенда пре и поÑле 2000-те, иако ми је Која Ñвојевремено био број један новоÑадиÑти га надмашују континуитетом квалитета и у овом веку..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Обојени Програм и ДиÑциплина Кичме Ñу два једино озбиљна рок бенда Ñа овдашњих проÑтора.. оÑтатак те Ñцене овде је Ñмешан, турбо фолк Ñе тако лако запатио и никада Ñе неће иÑкоренити Ñамо зато што практично никада ниÑмо имали иоле озбиљну рок музику и бендове..

 

Uz dužno poÅ¡tovanje, najveća egoistiÄka neobjektivna izvala koju sam proÄitao dugo vremena. OpuÅ¡teno si grupe poput Smaka, EKV, Azre... nazvao smeÅ¡nim i ni iole ozbiljnim rok bendovima. 

Link to comment
Share on other sites

Uz dužno poÅ¡tovanje, najveća egoistiÄka neobjektivna izvala koju sam proÄitao dugo vremena. OpuÅ¡teno si grupe poput Smaka, EKV, Azre... nazvao smeÅ¡nim i ni iole ozbiljnim rok bendovima.

Први и трећи Ñе управо уклапају у наÑтавак моје изјаве..

Поред таквог рока уопште није било тешко иÑту публику приволети на фолк..

Другопоменути ниÑу имали ниједан оригиналан албум у каријери, прво Ñу копирали The Cure, каÑније ниÑу личили ни на шта..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...