Jump to content


Beyerdynamic DTX 910 vs AKG K 99


dude

Recommended Posts

Ne mogu viÅ¡e da se teram sa ukućanima i reÅ¡io sam da se istroÅ¡im nekih 60 evra maksimalno za sluÅ¡ke. Imam dobar headamp, ali joÅ¡ uvek ne iskorišćen. Ne bih da se diskusija Å¡iri previÅ¡e na ostale  ( audiofilske ) brendove i modele, konkretno me zanimaju ova dva modela. Beyerdynamic je trenutno u Playeru na akciji 49 evra ( bio 63 evra ) a AKG 60 evra. Ako ima iskustava iz prve ruke, dobrodoÅ¡li !

 

Živeli !

 

:listen

 

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, oštećuju sluh ali ne sve podjednako.
Ja sam poÄeo sa bubicama i sad to ne koristim uopÅ¡te, to Å¡teti.
A otvorene nisu toliko štetne, osim ako se ne sluša na velikoj glasnoći ali na nekom normalnom nivou je ok.

A prednost sluÅ¡alica su detalji koje teÅ¡ko da nekoliko puta skuplji zvuÄnici mogu da pruže.

 

Moje skormno mišljenje

Link to comment
Share on other sites

Hmm..nemam nameru konstantno da tupim sluh preko slusalica, nego onako sportski, povremeno, i ne samo za muziku nego i za ostale multi medijalne sadrzaje. Naidje ponekad trenutak kad mi se nesto gleda preko TV-a, kao recimo prenosi Indy Car trka koje su obicno kasno uvece, a bez grmljavine motora ( koji usput iritira lepsu polovinu ) nije mi gusht pratiti.

Naravno, muzika je na prvom mestu.

 

Ne mogu da skoknem do Playera, daleko mi je, tako da se oslanjam na "pouzdane" recenzije sa neta i eventualno nekog iskustva sa ovog foruma.

 

Cisto za siru javnost, momak koji vazi za "eksperta" u Playeru me je danas posavetovao ( telefonom ) da izmedju ova dva modela izaberem Beyerdynamic. Kaze, AKG je vise monitorska slusalica i da za neko opustenije kucno slusanje vise lezi Beyerdynamic..

 

Tako da, imam fore za vikend da se odlucim i u ponedeljak sam resen da porucim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...