Jump to content


CD transport


den!s

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Probali smo mi taj I2S protiv coaxa  kod mene i nema nekih spektakularnih razlika,  nesto je bolje tamo nesto vamo - obrni okreni zakljucili smo  uz neke kompromise da je ipak bolji  coax  u sistemu 

Kako ste probali I2S, moglo bi da bude zanimljivo? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Hm, ovaj put dosta izjednaceno, mada je opet za dlaku zvuk puniji sa diska. U tom nekom nizem delu se oseca vise energije, kao da je dinamika malo veca, kao da je bas malo brzi...

Ali definitivno ovo treba probati kada sam uradim jednu kopiju sa EAC-om...

Link to comment
Share on other sites

Neki od tih DVD drives sviraju odlicno - bolje od mnogih cd sprava. Kada je ta fora provaljena, pre dosta godina, neki high end proizvodjaci su poceli da stavljaju dvd drives u svoje cd playere od vise hiljada eura (Classe, ...). Zato vredi to isprobati ...

Ako se medjutim cuje kako klopara drive, onda probaj sa ovim eksternim - on bi trebao da je necujan.

Link to comment
Share on other sites

Poredio još par diskova noćas.

Uverio se da u FLAC-ovima koje svi skidamo sa neta ima dosta albuma kvaliteta koji podseća na 320 kb/s mp3…

 

Kod nekih albuma skoro da nema razlike. Recimo kod Diane Krall i Love Scene. Mada je taj album inaÄe dobro produciran, pa je valjda neko vodio raÄuna kod ripovanja.

 

Ali, za mene, poenta je Å¡to taj integrisani DVD ÄitaÄ u MACBook Pro laptopu radi odliÄno kao transport.

 

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Koliko je glasan.

Odnosno koliko su glasna uopšte ta rješenja tipa jeftini dvd plejer isl.
Moj marantz cd je bio bešuman, dok je radio :(

 

Ono Å¡to po meni Äini interesantnim dvd plejer je Å¡to dobijeÅ¡ i daljinski Äega Äesto nema sa polovnim cd plejerima.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Pioneer DV610 nije baÅ¡ beÅ¡uman. Ima daljinski, to je OK; ali meni viÅ¡e smeta Å¡to sporo reaguje na komande i Å¡to kada posle pauze pustim play krene tiÅ¡e pa se pojaÄa za dve-tri sekunde.

Kod ovih polovnih CD playera nije problem naći daljinski, 500-1.000 dinara.

 

Zato mi je opcija bila Marantz CD63 (obiÄna varijanta). Ima jeftin Philips 12.1 mehanizam i optiÄki izlaz...

 

 

ps. Dodao bih da moj trenutni sistem smatram rezolutnim dovoljno da bi se primetile razlike:

• Usher Audio BE-718 sa DIY stalcima

• DAC M2Tech Evo

• USB/SPDIF konverter M2Tech HiFace Two, između njih FTA Di koaksijalni kabel

• predpojaÄalo Yves Cochet P Trois, apgrejdovano sa joÅ¡ jednim dodatnim napajanjem, interkonekcijski kablovi izmeÄ‘u DAC-a i preampa su DIY – Mundorf srebrna solid core žica u teflonu (Eichmann Bullet RCA konektori)

• snagaši su mono blokovi DIY sa po 6 Hitachi mosfet tranzistora, svaki 160 W na 8 oma RMS, 5 W u A klasi (strujni kablovi su jagodinski 3 x 4 m² sa Sonarquest IEC i šuko konektorima), od preampa do mono blokova interkonekcijski Van Den Hul Thunderbird (WBT 0144 RCA konektori)

• zvuÄniÄki Purist Audio Design Vesta sa Eichmann Bullet bakarnim bananicama

• tu su joÅ¡: DIY strujni filter Duos (varijanta DeZorel Duo), KLEI Harmony RCA konektori, strujni kablovi Neotech UPOCC 3PS25, Audioquest 3.3, Furutech… od konektora Way Cables posrebreni Å¡uko i njihova zidna posrebrena Å¡uko utiÄnica, Furutech Å¡uko, Neotech IEC, strujne letve Multip Procab…

Link to comment
Share on other sites

snagaÅ¡i su mono blokovi DIY sa po 6 Hitachi mosfet tranzistora, svaki 160 W na 8 oma RMS, 5 W u A klasi (strujni kablovi su jagodinski 

 

Ðко немаш Ñвоју тему јел може нека Ñлика тих моно блокова.

Link to comment
Share on other sites

Gigant MPA-6

• 6 Hitachi mos-fet izlaznih tranzistora
• 500 VA trafo
• 40.000 mF
• Balansirani XLR i RCA ulaz
• DC zaštita
• Odgođeno paljenje
• Potpuno pražnjenje elektrolita pri gašenju
• 160 w/RMS na 8 oma (5 w u A klasi)
• Kimber TC ožiÄenje

„…Kablovi za zvuÄnike ne idu na konektor, već ih on samo pritiska za bakarne papuÄice, neÅ¡to poput Å¡tipaljke, tako da je izbegnut uticaj samog konektora. Na putu signala nema ni jedan kondenzator ni rele ili neÅ¡to sliÄno, a zaÅ¡titu skida sa periferije, tako da to ne utiÄe na kvalitet ni ulaznog ni izlaznog signala, znaÄi da bukvalno kvalitet elemenata utiÄe na krajnji kvalitet samog ureÄ‘aja…“

 

0_zpsi9jo8fhq.jpg

 

1_zpsakcpo3rq.jpg

 

2_zpsdasyxldt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Imam custom firmware za 610, diy strujni 3x2,5mm sa iec>fig8 adapterom i dampiranim kucistem iznutra. Spojen hdmi kablom na avr zbog dsd strima. Mehanizam mogu Äuti tek blizu njega a zvuci, kao transport, odliÄno. Poredio sam sa CD17 u mom sistemu i nekim Linn (upgrade by Impuls) cd playerom.

Link to comment
Share on other sites

Gigant MPA-6

• 6 Hitachi mos-fet izlaznih tranzistora

• 500 VA trafo

• 40.000 mF

• Balansirani XLR i RCA ulaz

• DC zaštita

• Odgođeno paljenje

• Potpuno pražnjenje elektrolita pri gašenju

• 160 w/RMS na 8 oma (5 w u A klasi)

• Kimber TC ožiÄenje

„…Kablovi za zvuÄnike ne idu na konektor, već ih on samo pritiska za bakarne papuÄice, neÅ¡to poput Å¡tipaljke, tako da je izbegnut uticaj samog konektora. Na putu signala nema ni jedan kondenzator ni rele ili neÅ¡to sliÄno, a zaÅ¡titu skida sa periferije, tako da to ne utiÄe na kvalitet ni ulaznog ni izlaznog signala, znaÄi da bukvalno kvalitet elemenata utiÄe na krajnji kvalitet samog ureÄ‘aja…“

 

0_zpsi9jo8fhq.jpg

 

1_zpsakcpo3rq.jpg

 

2_zpsdasyxldt.jpg

sto su ti ovi elektroliti kao ofarbani naknadno ? Grejanje zbog malo jaceg pota, ili...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...