Jump to content


Pioneer, Sony ili Kenwood


zeljkoprotic

Recommended Posts

CrÄe mi Sony koji je radio odliÄno kao posledica automehaniÄarskih nežnih ruku...sada je kod jednog na reanimaciji ali neÅ¡to sumnjam da će uspeti pa da unapred se pripremim.

Ništa mondensko ne tražim, do recimo 60 evra samo ne znam da li kupiti u WinWin ili CBT ili preko oglasa,

mal se nisam zaleteo na onaj Pioneer DVD sa KP al srećom nađoh pisanije na ovome forumu o majstorima kopiranja...

Da, oću CD sa mp3 i USB obavezno, može i dobar polovnjak, ne znam da li je MOSFET ovde bitan ili ne?

Link to comment
Share on other sites

Imam gomilu mp3 na cd-ima snimano baš za kola pa ne bih da se odreknem još uvek toga

 

... Prebaci tu gomilu mp3 CD-ova na jedan USB i uživaj.

 

32gb flešić ima za malko preko 2000din. 16gb ima i za mnogo manje. Na ovaj manji staje 20-ak CD-a. Ako ti to nije dosta...

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo moj stari Sony verovatno nije ni crko, sutra ću ići po njega kod majstora, poÅ¡to sam ustanovio da sam bio izgubio 12V od akumulatora - oÅ¡o osiguraÄ a to sam shvatio kada sam kupio nov CDUSB... i prikljuÄio a on mrtav. PoÅ¡to u mom rodnom gradu kod autoelektriÄara se Äeka ako nije u pitanju klima ili anlaser, alternator i sl, viÅ¡e nego na ultrazvuk srca. Za ovakve poravke ne mogu da uzmu pare na brzaka pa te otkaÄe ili kažu ostavi kola pa doÄ‘i za par dana (kada mi opet ne budemo niÅ¡ta uradili).

I onda ako imaÅ¡ dovoljan broj sinapsi u sekundi - ne preterano, malo volje i puno vremena, sve se može nauÄiti i uraditi.

Elem ne pišem ovo zbog tog iskustva nego sledećeg.

Ja nisam imao nameru menjati moj Sony gt210 pošto sam smatrao da je za moja kola to sasvim dovoljno dobar zvuk. Kakva greška...

Kupio sam Kenwoo KDC 161 URY, tj. za rusko/istoÄno tržiÅ¡te, koÅ¡ta u winwin 7999 din a ja ga uzeh u Rodi za neÅ¡to veće pare ali poÅ¡to imam Pika karticu...

Kada sam ga najzad pokrenuo, zvuk je nemerljivo bolji. Na istim fordovim (mondeo 2002-go) originalnim zvuÄnicima sve to zvuÄi prosto nestvarno bolje.

Pre par dana sam u kućnoj varijanti s namerom "skoÄio" sa Marantza PM64 Mk2 na PM16 i oduÅ¡evio se koliko je zvuk bolji ali ovde nisam imao nameru da poboljÅ¡am zvuk nego da popravim pokvareno i dodam USB kao opciju.

I dobih neoÄekivano.

ZakljuÄak,

Kenwoo MOSFET ipak zvuÄi mnogo bolje nego mali slatki Sony i ko ima prilike, nega ne razmiÅ¡lja...

 

A pitanja USB ili USB i CD, već su akademskog tipa. Ja sam previÅ¡e puta imao "padanja" fleshova sa umiranjem gomile podataka na njima, pa sam skeptiÄan prema opciji da to bude jedini izvor snimljenog zvuka, ali ovaj Kenwood Äita zaista sve u deliću sekunde i USB i CD i mp3 i sve Å¡ta mu staviÅ¡ pod nos, a i ima bolji prijem radio signala od starog Sonija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...