Jump to content


Pathos Logos


Alek5

Recommended Posts

Malo kasnije se javljam jer sam u medjvrm... se raspitivao  da nadjem  nekog ko je imao iskustva sa Pathosom i nasao  B)  Ne volim napamet da ikog savetujem ali posle obavljenog razgovora sa kolegom koji nije vise na forumu  a koji je ima iskustva sa ovom firmom  pa cak i sa jacim modelom Digit  mogu sad  vec slobodno da ti kazem da odustanes od tog Logosa jer se neces  usreciti sa njim na Dy a ti kako hoces. Iskustva se poklapaju i sa onim sto je kolega Paja959 napisao

 

Toliko o tome a sad mozete na  dalje  o tome  sta je dobro za Focuse 220 . Moja preporuka ide u pravcu Hegela , Moon - a , Primare, Electro Companiet - a , T+A ...itd

 

ps

 

Uvazeni  kolega  sa foruma Zoran Karapandzic  je imao na prodaju po prihvatljiivoj ceni  strahovito dobro T+A  integralno poacalo mislim da je model 1240 , mozda nije tacna oznaka zaboravio sam ali u pitanju je vrhunski moderni pojacivac od 2 x 150 w na 8 oma. Inace slabiji model od tog jedan moj drugar slusa na Dy contour 1.4 a pre njih je imao Fokuse 220 i to je sauper radilo

Hvala puno svima na odgovorima i savetima.. Odlucio sam da ostavim Primare i30 i da uzmem Dynaudio Contour s 3.4.. Mislim da je to mozda najbolje resenje...  :listen

Link to comment
Share on other sites

@Alek5:ja to pojacalo (Pathos Logos) ne bih uzimao bez da sam poslusao sa svojim kutijama,sa svojim komponentama..slusao vise puta al sa vecim Opera podnostojecim kutijama,i uvek mi je bio premekan u donjem segmentu..mozda je bilo nesretno uparivanje (Audio Analogue Maestro CD plejer,Harmonic Technology extra skupa kablaza) sto je nekako kocilo neki all round muzicki karakter..neamplificirana muzika je bila OK,al vec za jednog Marcus Miller-a  problematicno,sem ako ne volis da sve gaca u zamedljanom,mekanom basu do pazuha...

 

:xmas

Hvala puno na pomoci, cuo sam dosta komentara da je veoma los u donjem spektru,mozda cu imati prilike da probam pre kupovine.. Ali plan se malo promenio.. Ostacu na Primare i30 a oprobacu se sa Dynaudio contour s 3.4.. pa cemo videti sta dalje..

Link to comment
Share on other sites

Moon+DY je izvanredna kombinacija,kako sam to imao prilike da cujem po drugi put kod kolege Hifi User-a.Proverio sam samo tamo doduse i recept iskustva za uspeh,a to je oko 40% vrednosti sistema u gramofonu kao (tamo jedinom) izvoru zvuka(racunajuci i phono sekciju.Rezultat je bolji zvuk od duplo skupljih sistema sa pogresnom koncepcijom i bez medjusobne sinergije komponenata.Zato i navodim nikad ne kupovati bez probe,a narocito ne na tudj nagovor.Taj pathos amp ce sigurno naci negde svoje mesto ali po meni je mnogo bolje uskladiti zvucnike sa svojim ukusom i prostorijom,a onda izmenjati nekoliko ampova na probi nego traziti zvucnike prema ampu.Amp jeste vazan ali u izvor/amp/speaker lancu najmanje presudan po ukupan zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Moon je bolji od Primare u svakom slucaju mada oba sviraju dosadno i anemicno. Primare je uz to jos i muljav u basu.

Najbolja kombinacija uz Dynaudio koju sam cuo je sa VTL. Ko nema pare za VTL opcija je Hegel.

Primare na prvo slusanje radi malo dosadno, ali pojacalo je veoma korektno i svira realno.. U mom sistemu ne mulja u bassu a promenio sam mnogo pojacala u tom cenovnom rangu, jedini se Primare i30 zadrzao u sistemu, jel radi veoma dobro.. VTL je pravi pogodak ali dosta novca...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...