Jump to content


Pathos Logos


Alek5

Recommended Posts

Pozdrav svima.. Planiram kupiti Pathos Logos.. Da li je neko slusao to pojacalo..? Planiram ga za pocetak slusati sa Dynaudio Focus 220.. Voleo bih da Dynaudio proradi sa njim, jel do sada nisu hteli da rade sa mnogim pojacalima.. 

 

 

attachicon.gifPathos logos.jpg

Kolega, obrati paznju na ove diy monoblokove koji su totalno rasvirali Dynaudio Fokus 360  :crno-na-belo

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/22829-shucin-sistem-pola-diy-pola-fabrika-formula-za-hi-and/?p=579026

Link to comment
Share on other sites

Kolega, obrati paznju na ove diy monoblokove koji su totalno rasvirali Dynaudio Fokus 360  :crno-na-belo

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/22829-shucin-sistem-pola-diy-pola-fabrika-formula-za-hi-and/?p=579026

Koja je cena tih Alpha mono blokova.. Ozbiljna kombinacija.. Sta je korisceno za preamp..? Vidim da je Burmaster 001 CD Player..

Odusevljen sam kombinacijom..

Link to comment
Share on other sites

Jamo d870,gledao sam ih i bile su skupe ali mnogo manje nego cena na zapadu.Izgledaju fenomenalno.

https://www.youtube.com/watch?v=T2l1mbA7YVk

https://www.youtube.com/watch?v=-dMcvE4SqcI

Zvucno sasvim korektne..vizuelno prelepe.. ali ne za cenu koju danas traze za njih preko.. 91db.. tako da traze vecu prostoriju i pazljivo biran amplificator, sto znaci, da mogu dobro da sviraju ali treba dobar sistem...

Link to comment
Share on other sites

Koja je cena tih Alpha mono blokova.. Ozbiljna kombinacija.. Sta je korisceno za preamp..? Vidim da je Burmaster 001 CD Player..

Odusevljen sam kombinacijom..

 

Burmester 001 je komponenta 3 u 1 - preamp, dac i cd zajedno.

Sto se tice Aleph 2 mono blokova rad je kolege Bokiooo7 i najbolje je njega kontaktirati.

Link to comment
Share on other sites

Koja je cena tih Alpha mono blokova.. Ozbiljna kombinacija.. Sta je korisceno za preamp..? Vidim da je Burmaster 001 CD Player..

Odusevljen sam kombinacijom..

1K+ eura i to samo delovi (ali su svi vrhunski).

Brutalno dobri monoblokovi, ali je i "dirigent" u celom setup-u bio vrhunski - po meni je ipak "Burma" neprikosnoveni broj 1 tog sistema (Äast Fokusima).

 

p.s. javljam ti rezultate pregovora, nadam se povoljnim vestima

Link to comment
Share on other sites

1K+ eura i to samo delovi (ali su svi vrhunski).

Brutalno dobri monoblokovi, ali je i "dirigent" u celom setup-u bio vrhunski - po meni je ipak "Burma" neprikosnoveni broj 1 tog sistema (Äast Fokusima).

 

p.s. javljam ti rezultate pregovora, nadam se povoljnim vestima

..i ja mislim da Burmaster je bio na visini svog zadatka ali ozbiljni monoblokovi u svakom slucaju.. Voleo bih sve to da cujem u mom sistemu u mojoj prostoriji..ako neko prlozi pored Kraljeva sa takvom opremom, dobrodosao je  :listen

Link to comment
Share on other sites

Nisam slusao spomenute zvucnike, no tog Pathosa jesam.Ne znam kolika ti je soba, ni koliko glasno volis slusati,no na prvi pogled, gledajuci specifikacije zvucnika,  87db,4 ohm,mislim kako bi ti moglo faliti snage. To je fino zvuceci integrirac, ali se ne razbacuje snagom. Ako usput mogu nadodati,nevezano uz Logosa, imao sam i Burmester 001, i da nisam kasnije kupio i 011 pre amp, vjerovao bih kako je njegov, ugradjeni pre amp u cd u, sasvim dovoljan. No, u kombinaciji, 001, sa 011, nema usporedbe u odnosu na 001. Jedini problem,naravno, cijena...

Link to comment
Share on other sites

Amp je 110W na 8 ohm ili 220W na 4 ohm prema specifikacijama proizvodjaca.Na to izjaviti da je zvucniku sa 87db to malo snage zaista je cudno.Zablude oko hidrocentrala potrebnih za pogon DY izgleda vec poprimaju zabrinjavajuce razmere.Kako krenusmo bez kilowata uskoro ne treba uzimati DY :smile: .Ako amp icemu valja,a deluje prema specifikacijama da valja to je i vise nego dosta snage.

Kako ce da se medjusobno sloze to je vec druga prica,zato nikad ne treba kupovati nista bez probe.

Edited by sondek
Link to comment
Share on other sites

Dobar amp od 100w(moze i manje) sasvim dovoljan.pod dobar amp upravo i mislim na "strujno potentan".reagovao sam samo zato sto ispada da ni 200w nije dovoljno.preterivanje il zabluda kako god.87db ispada neki bauk...pa slusam vec 25g 83-86db zvucnike sa pojacalima od 40-70w i nikad im nije falilo snage.nije sve u snazi, bitnije je mnogo napajanje.dzaba dvv i mnogi ispisase strane i strane.Pre bih razmisljao o 4 ohm i toleranciji ampa na nisku impedansu.

Link to comment
Share on other sites

Nisam slusao spomenute zvucnike, no tog Pathosa jesam.Ne znam kolika ti je soba, ni koliko glasno volis slusati,no na prvi pogled, gledajuci specifikacije zvucnika,  87db,4 ohm,mislim kako bi ti moglo faliti snage. To je fino zvuceci integrirac, ali se ne razbacuje snagom. Ako usput mogu nadodati,nevezano uz Logosa, imao sam i Burmester 001, i da nisam kasnije kupio i 011 pre amp, vjerovao bih kako je njegov, ugradjeni pre amp u cd u, sasvim dovoljan. No, u kombinaciji, 001, sa 011, nema usporedbe u odnosu na 001. Jedini problem,naravno, cijena...

To je dovoljno snage za pristojno slusanje u prostoriji od 25m2.. Ne volim glasno slusati..volim cuti detalje i preciznos zvuka..kako na tihom tako i na srednje glasnom slusanju.. Burmaster 011 je veoma ozbiljna komponenta i cenovno je nedostizan trenutno za moje uslove.. Ipak ostajem pri Logosu..to je sasvim korektno odradjena komponenta..

Link to comment
Share on other sites

Amp je 110W na 8 ohm ili 220W na 4 ohm prema specifikacijama proizvodjaca.Na to izjaviti da je zvucniku sa 87db to malo snage zaista je cudno.Zablude oko hidrocentrala potrebnih za pogon DY izgleda vec poprimaju zabrinjavajuce razmere.Kako krenusmo bez kilowata uskoro ne treba uzimati DY :smile: .Ako amp icemu valja,a deluje prema specifikacijama da valja to je i vise nego dosta snage.

Kako ce da se medjusobno sloze to je vec druga prica,zato nikad ne treba kupovati nista bez probe.

mislim da ste potpunosti u pravu..treba poslusati pre kupovine ali za tako nesto niko nema uslova..ja uglavnom kupim pa pokusavam da to proradi.. Mislim da je logos veoma stabilna komponenta i trebalo bi na Dy.focusu 220 svirati dobro..ali videcemo..  :listen

Link to comment
Share on other sites

@Alek5:ja to pojacalo (Pathos Logos) ne bih uzimao bez da sam poslusao sa svojim kutijama,sa svojim komponentama..slusao vise puta al sa vecim Opera podnostojecim kutijama,i uvek mi je bio premekan u donjem segmentu..mozda je bilo nesretno uparivanje (Audio Analogue Maestro CD plejer,Harmonic Technology extra skupa kablaza) sto je nekako kocilo neki all round muzicki karakter..neamplificirana muzika je bila OK,al vec za jednog Marcus Miller-a  problematicno,sem ako ne volis da sve gaca u zamedljanom,mekanom basu do pazuha...

 

:xmas

Link to comment
Share on other sites

Pajo svaka Äast na konstataciji :Neamplificirana muzika. Bez zeke ! . ZaÅ¡to bi neko davao velke pare da sluÅ¡a distorzije tuÄ‘ih distorzija ? i joÅ¡ na svom sustavu ? . Ozbiljan sam ! Onaj ko sluÅ¡a neamplificiranu glazbu je može usporeÄ‘ivat sa živim izvedbom , al ovo sa" strujom " ima toliko varijacija na temu , da o tome moremo do "imendana" ! InaÄe Opera mu paÅ¡e , ko i SF ipak su oni srodne duÅ¡e .

Link to comment
Share on other sites

@black coffe: :)..ono sto sam napisao je sa dobrom namerom bilo..idealno bi bilo da sistem(i) sviraju zanrovski neovisno sve dobro..znamo dobro da ljudi imaju razlicite preference,razlicite ukuse itd.,pa su skloni kompromisima..kolko ljudi,tolko cudi..nista gore,no kad se neko upuca samo na ozbiljnu muziku,pa kad pustis na tome vec jedan mali dasak MOR/AOR rocka-a,bude ko da se u spajzu srusila polica....

 

:xmas

Link to comment
Share on other sites

mislim da ste potpunosti u pravu..treba poslusati pre kupovine ali za tako nesto niko nema uslova..ja uglavnom kupim pa pokusavam da to proradi.. Mislim da je logos veoma stabilna komponenta i trebalo bi na Dy.focusu 220 svirati dobro..ali videcemo..  :listen

 

Malo kasnije se javljam jer sam u medjvrm... se raspitivao  da nadjem  nekog ko je imao iskustva sa Pathosom i nasao  B)  Ne volim napamet da ikog savetujem ali posle obavljenog razgovora sa kolegom koji nije vise na forumu  a koji je ima iskustva sa ovom firmom  pa cak i sa jacim modelom Digit  mogu sad  vec slobodno da ti kazem da odustanes od tog Logosa jer se neces  usreciti sa njim na Dy a ti kako hoces. Iskustva se poklapaju i sa onim sto je kolega Paja959 napisao

 

Toliko o tome a sad mozete na  dalje  o tome  sta je dobro za Focuse 220 . Moja preporuka ide u pravcu Hegela , Moon - a , Primare, Electro Companiet - a , T+A ...itd

 

ps

 

Uvazeni  kolega  sa foruma Zoran Karapandzic  je imao na prodaju po prihvatljiivoj ceni  strahovito dobro T+A  integralno poacalo mislim da je model 1240 , mozda nije tacna oznaka zaboravio sam ali u pitanju je vrhunski moderni pojacivac od 2 x 150 w na 8 oma. Inace slabiji model od tog jedan moj drugar slusa na Dy contour 1.4 a pre njih je imao Fokuse 220 i to je sauper radilo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...