Jump to content


Nad vs Marantz za rs1


sena92

Recommended Posts

Pozdrav svim audiofilima i clanovima foruma. Posedujem Monitor audio RS1 kutije i sad trazim odgovarajuce pojacalo za iste.Citao sam ovde a  i po drugim forumima i uglavnomse predlaze Nad ili Marantz.E sad posto i nisam nesto iskusan treba mi pomoc iskusnijih.Soba je 16 kvadrata i u njoj je samo ugaona i naravno muzika.Od muzike se slusa od Silvane do Nirvane.Na kupujem prodajem sam izdvojio  Nad C352 i zakazao sutra slusanje istog,onda nad c320 i marantz pm 80mkII.Ne trazim da gruva niti slusam muziku jako glasno ali volim rezervu snage da osetim,volim dosta detalja i malo tamniji zvuk..Zanima me da li bi to dobio sa ovim kutijama i nekim od ovih pojacala ili mozda necim drugim.Kutije sad nebih menjao jer bas sam ih skoro uzeo.Slusao sam ih malo na Yamahi ax890 ali ipak je to svetlo i nije bas prijalo.Znaci treba mi pomoc oko izbora pojacala,koje je po vama najdetaljnije zvucno mozda najbolje i koje najbolje ide uz ove kutije?Unapred hvala..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svojevremeno u NS sluÅ¡ao baÅ¡ RS1 sa Nad C352 i Nad CD playerom Äijeg se taÄnog naziva ne sećam, i to je baÅ¡ lepo sviralo za moj ukus. Pun, topao zvuk, dinamiÄan i sa dovoljno detalja. Nikad hladan i oÅ¡tar.

 

Å to se C320 tiÄe, skoro sam sluÅ¡ao C326 sa RX2 i to po meni nije valjalo, bas nije bio kontrolisan, falilo je detalja, pretaman i mutniji zvuk. Ali Å¡ta znam, verovatno je RS1 lakÅ¡i zalogaj.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svojevremeno u NS sluÅ¡ao baÅ¡ RS1 sa Nad C352 i Nad CD playerom Äijeg se taÄnog naziva ne sećam, i to je baÅ¡ lepo sviralo za moj ukus. Pun, topao zvuk, dinamiÄan i sa dovoljno detalja. Nikad hladan i oÅ¡tar.

 

Å to se C320 tiÄe, skoro sam sluÅ¡ao C326 sa RX2 i to po meni nije valjalo, bas nije bio kontrolisan, falilo je detalja, pretaman i mutniji zvuk. Ali Å¡ta znam, verovatno je RS1 lakÅ¡i zalogaj.

Aibo hvala na odgovoru.Znaci ide jedan glas za c352. :thumbsup2  Sto se izvora tice imam Sony cdp x222es i nadam se da ce se uklopiti sa Nadom.

Link to comment
Share on other sites

Za sony-a ne brini,uklopit ce se sa svakim pojacalom. Jedan od najzahvalnijih playera koji dosta realno isporucuje i prezentuje snimljeni materijal a kad budes mogao uradis mu mali upgrade u vidu zamjene operacionih ( lm 4562 ) i par elektrolita i uzivaj.

Link to comment
Share on other sites

Obrati paznju na marantz pm7001ki. Mislim da je ovo odlicno pojacalo za Monitor Audio. Slusao sam kombinaciju pm7001ki + philips cd150 + rx2, to odlicno zvuci. Zvucalo je fenomenalno u svim segmentima, fino, lagano, nenapadno. Ova kombinacija je imala jako puno finih detalja, sa odlicnom slikom. Jasno je moglo da se cuje kako se ko gde nalazi u prostoru. Ranije sam imao prilike da cujem i Monitor Audio rs1, u odnosu na rx2, to je tu negde. Tako da, topla preporuka za pm7001ki. Bacaj pogled na KP, mozda natrci nesto.

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu postavicu pitanje ovde i zamoliti sve poznavaoce ove tematike za pomoc.Naime skoro sam kupio Nad c352 uz monitor audio rs1.Sad je na red dosao cd plejer.U sistemu je bio sony cdp x222es ali sam resio da ga promenim.Gledao sam nesto na kp i izdvojio par komada.Trebala bi mi pomoc u odabiru koji bise otprilike najbolje uklopio zvucno.Neke sam slusao neke nisam a inisam bas u mogucnosti da sve cujem.Naravno krajnji sud je moj ali smernice su dobrodosle.E ovako ovih par plejera su me zainteresovali

1.https://www.kupujemprodajem.com/Cambridge-Audio-Azur-340c-22674889-oglas.htm?filter_id=

2.https://www.kupujemprodajem.com/arkam-22687612-oglas.htm?filter_id=

3.https://www.kupujemprodajem.com/Marantz-CD-6000-OSE-22853034-oglas.htm?filter_id=

4.https://www.kupujemprodajem.com/Sony-CDP-X303ES-22943599-oglas.htm?filter_id=

5.https://www.kupujemprodajem.com/Legendarni-Marantz-CD63SE-22997969-oglas.htm?filter_id=

 

Arkama sam cuo na kratko i to je dobro zvucalo.Maranca 63se sam imao i to je dobro uzvacalo ostale nisam cuo.Mozda i predlog nesto drugostobi se lepo uklopilo sa ostatkom sistema.Naravno cenovno da bude u okviru ovih plejera.Znaci oko 120 evropejaca.Unapred hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ja ti lijepo rekoh sta da uradis sa sony-em , imam i taj marantz i jos upgrade uradjen..moj predlog i dalje ti iskreno preporucujem. Za bolji zvuk s cd-a bi morao da izdvojis minimum 300 jura ako ne i vise.

Sta da ti kazem.crvic proradio.Moram nesto promenuti.Ne znam da li i sta cu dobiti sa nekim drugim plejerom ali moram da probam. :)

Link to comment
Share on other sites

Маранц најбоље ради Ñа Маранцом. Проверено више пута а и Ñам ћеш Ñе временом уверити у то ако набавиш Маранц компоненте.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Posle desetak dana intezivnog slusanja resio sam da iznesem utisak kupljenog pojacala i plejera.Potrudicu se da docaram zvuk.Nad c352 je bio u sistemu sa rs1 kutijama i sony cdp-x222es jedno vreme i to je sviralo pristojno bilo je detalja, prostor korektan, topline je bilo jedino me nerviralo sto je vokal bio bas izbacen napred.Dolaskom plejera Nad c542 se to promenulo vokal se povukao unazad ali nisam bio bas najzadovoljniji zvukom.Naime nedostajalo mi je detalja i sve je nekako bilo tamnije kao da je neko bacio cebe preko kutija.Tako sam slusao dva dana i onda je krenula promena.Promenuo sam interkonekt i stavio day koaksijalac koji je stojao odranije,i promenuo sam zvucnicke kablove stavio sam neke bakarne stare mislim da su 4mm.To je bilo vauuu zvuk se otvorio detalja mnogo vise rezolucija se podigla,dinamika je bas odlicna noga sama cupka kad se slusa.Prosto ne moze da se ostane ravnodusan.Pustio sam Patriciu Barber Cafe Blue i najezio sam se sta se sve cuje i kako zvuci,zatim Al Di Meola album Antology me je raspametio.Prilikom kupovine plejera od clana foruma Bogdan63 sam cuo kako zvuci (doduse na neuporedivo boljem sistemu) znao sam da nije problem u plejeru,pojacalu a ni kutijama tako da sam se poigrao sa kablovima.dobio sam sta sam zeleo.Znam da ima mesta za jos unapredjenja zvuka i to ce mi biti sledeci zadatak.Nece biti bas brzo ali sigurno cu ici na kvalitetnije kablove mozda probam prvo i nesto iz Tozine kuhinje. :) Mislim da je ovo jedan solidan sistemcic za ne nesto mnogo para.Hvala svima koji su pomogli savetima i predlozima da se sistem kompletira. :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...