Jump to content


Sony MDR-Z7 + Sennheiser HDVD 800


DejanM

Recommended Posts

Imao sam prilike da poslusam pazljivo nove Sony MDR-Z7. Bile su zakacene za Sennheiser HDVD 800 pojacalo za sluske (sa ugradjenim DACom). Izvor je bio Denon CD player. Sony sluske su bile potpuno nove, tek izvadjene iz kutije. Zbog toga treba reci da posto im treba jedno par stotina sati da se usviraju (tako bar kazu), da ovo iskustvo treba uzeti sa osdredjenom dozom rezerve.

 

To je sviralo, sve zajedno, lose. Jako lose. Toliko lose, da mi je tesko da zamislim da ce i nakon usviravanja nesto tu bitno da se promeni. Problem su zaguseni visoki sa predominantnim basom. Srednji su muljavi, bez detalja, bez prostora, vrlo netransparentni. Mom razocarenju nije bilo kraja, narocito zbog toga sto imam Sony MDR-1A koje su odlicne sluske u svojoj klasi. Sony MDR-Z7 su Sony pokusaj da se umesaju u sasvim visoku ligu slusalica gde trenutno vladaju Audeze, Oppo, itd. ali ne verujem da ce to biti moguce.

 

Za mene i dalje ostaju Sennheiser HD800 nesto najbolje sto sam cuo i verujem da bi one svirale sa ovim Sennheiser pojacalom jako dobro ...

Link to comment
Share on other sites

Uf interesantno ali i krajnje iznenadjujeće zapažanje.
Pitao sam se kako zvuÄe, mene su podsjećale izgledom na legendarne sony sa drvenim kućiÅ¡te, takodje zatvorene.

 

_DSC5211a.jpg

 

RaÄunao sam ako se o ovima priÄa i danas, mora da su i te Z7 zasnovane na sliÄnom konceptu te da je uspjeh zagarantovan.

Jedino pojašnjenje za utisak je da Vam nije legao zatvoreni tip slušalica.

InaÄe sa neÄim se slažem, Sony MDR1a zvuÄe faaaaantastiÄno, iznenadjujuće dobro obzirom da sam ih na prvu ruku prije sluÅ¡anja doživio ka Å¡minkerske sluÅ¡alice.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...