Jump to content


Arcam Delta 290


mcnc

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Interesuje me vase misljenje o ovom pojacalu i kako bi se uklopilo sa kutijama Monitor Audio RS6. Citao sam po netu da Arcam i MA imaju odlicnu sinergiju i da je Delta serija bila svojevremeno ono sto je sad FMJ serija od Arcama. Da li se isplati uzimati Deltu s obzirom da je vec vremesno pojacalo? Kako bi se nosilo u poredjenju sa A19?

Zaboravih da dodam da trenutno imam NAD C350, da li se uopste isplati preci na neko od gore navedenih pojacala?

Link to comment
Share on other sites

 Nikad nisam slusao, ali pricas o 20 godina starom uredjaju. Deluje jako ozbiljno, mislim da je izlazni stepen bolji nego A19, preamp je pitanje, ali u svakom slucaju treba mu OZBILJNO sredjivanje pre upotrebe. Vodi racuna koliko bi to moglo da kosta, pre nego sto odlucis. Ako je sredjivano - pitanje je ko je to radio i kako, ako nije ne ocekuj da ce te izaci bas badava.... 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je taj Arcam A19 sa KP onaj ''kinez'' Å¡to je popravljan, pisano je o tome:

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/26698-kakav-oglas/page-91

 

Na tvom mestu ja bih trgovao NAD + doplata za A38 koji je dve klase iznad i po zvuku i po kvalitetu izrade (piše da može zamena):

 

http://www.kupujemprodajem.com/Arcam-A38-22408143-oglas.htm?filter_id=20505183

Link to comment
Share on other sites

To pojacalo(Delta 290) je testirano u decembru 1993 u What Hifi-ju.Kostalo je 450 funti tada i dobilo 4 od 5 mogucih zvezdica za zvuk,a svih 5 zvezdica za izradu.Njihov komentar za pojacalo : System-friendly,with a sound that'II offend no-one and delight many.Warm,full,powerful presentation if slightly on the dry side.Easy to use.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...