Jump to content


Molim za pomoc oko pojacala Monacor


Leka

Recommended Posts

Nemam iskustva sa bilo kakvim povezivanjem zvucnika i pojacala za auto. Tacnije dobio sam ovo pojacalo (http://amp-performance.de/343-Monacor-HPB-806.html) i sve sto bi trebalo jeste da kupim njemu odgovarajuce zvucnike. E sad, citao sam dosta toga o povezivanju i uklapanju snage ali nisam i dalje siguran da bih to uradio kako treba. Ako bi neko iskusan mogao da mi kaze koliko srednjotonaca,visokotonaca,vufera itd koje snage, koliko Ohm-a bi bilo potrebno da sve to radi bez problema, bio bih VEOMA zahvalan! Poz svim clanovima!

Link to comment
Share on other sites

Slabo ti je to pojacalo za nesto tako.Mozes da ugradis npr. dva zvucnika u vrata i dva na zadnju policu koja ce da pokrece radio-cd player a ovo pojacalo da gura samo vufer koji bi trebao biti oko 300 W.Otpori (ohm-i) svuda moraju da se poklapaju.Dakle 4 ohm.Pre je bilo nekih manjih vufera koji su se stavljali na patos ispod prednjih sedista .Meni se to vise svidjalo nego bazuka u gepeku ali ako ih nemozes naci,zrtvuj gepek i ugradi 2 zvucnika u vrata i dva na zadnju policu i cepaj.Potrazio bih nesto od Magnat-a.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Hvala pino! Ako te ne mrzi da mi pojasnis samo kako si dosao do tih 300W i zbog cega ne mogu da stavim na pojacalo recimo jedan obican zvucnik i jedan vufer ili 4 zvucnika? Zapravo koje su sve mogucnosti ovog pojacala (nije mi bitna preterana glasnoca)

Link to comment
Share on other sites

koliko srednjotonaca,visokotonaca,vufera itd koje snage, koliko Ohm-a bi bilo potrebno da sve to radi bez problema?

 

Прво што треба да напишеш је модел аутомобила у који хоћеш да Ñпакујеш Ñве то.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Hvala na predlozima ali i dalje mi niko nije razjasnio zbog cega ne mogu da stavim na pojacalo recimo jedan obican zvucnik i jedan vufer ili 4 slabija zvucnika? Zapravo koje su sve mogucnosti ovog pojacala (nije mi bitna preterana glasnoca)

Link to comment
Share on other sites

Ok. Hvala na predlozima ali i dalje mi niko nije razjasnio zbog cega ne mogu da stavim na pojacalo recimo jedan obican zvucnik i jedan vufer ili 4 slabija zvucnika? Zapravo koje su sve mogucnosti ovog pojacala (nije mi bitna preterana glasnoca)

    Jbg,radim ceo dan.Treba mi vremena da dodjem do kompa.

Mozes da stavis i cetiri zvucnika na to pojacalo ali si ti pitao koliko visokotonaca,koliko srednjotonaca i koliko vufera.A to ti je vec i mnogo i komplikovano i ubaci onda i skretnice ,pa na sve to dodaj da je ipak mali auto....a imas samo 300 w.

     Auto radio aparati imaju snagu od 4 X 25W pa do 4 X 50 W.Najcesce.To vec moze da pokrece 4 zvucnika a snaga od ovakvog dodatnog pojacala se koristi za napajanje jednog vufera.To je najcesca varijanta danas.Ti mozes ta 4 zvucnika da povezes na taj Monacor i u tom slucaju ce snagu crpeti iz njega a ne iz "auto-radia" ali nista specijalno neces dobiti.Po mom misljenju ce to svirati isto jer je on deklarisan ( ako dobro kapiram ) na 4 X 66 W, samo sto ces imati vise kablova i manje mesta u gepeku.Samim tim sto ne zelis da slusas glasnu muziku niti zelis vufer,ovaj Monacor ja ne bih ni ubacivao.Jedan radio od 4 x 50 w moze da uradi ono sto ti treba.Ali ,kako god hoces.Neces mnogo ni dobiti ni mnogo izgubiti sa tim dodatnim pojacalom.

     Ima dobrih polovnih zvucnika ali ako se odlucis za njih onda povedi nekog ko se malo razume u materiju kad budes kupovao.Da ih prikljuci,da ih cuje.Da ti ne posalju brzom postom neko smece.Ja bih to ipak kupovao novo.Slusao sam 2 Magnatove elipse koje su bolje svirale nego moja 4 Pioneer-a !

Link to comment
Share on other sites

Nijedan auto radio nema snagu 4x50w,to samo pise.Ugradnjom auto pojacala dobices dosta kvalitetniji zvuk,sto naravno zavisi od kvaliteta samog pojacala.Postoje elipse koje sviraju kao da imas vufer,recimo infinity,ali ugradnja je mnogo zahtevna i svakako je bolje da ides na vufer.Ili uzmi neki canton trosistemski set i ugradi ga na zadnju dasku.Najjeftinija stavka je sam auto radio ili head unit,njega ces koristiti samo kao izvor,a pravi filing daju pojacalo i zvucnici.Ako ides na varijantu sa vuferom,moraces sa ga uskladis sa pojacalom po snazi da ne bi svirao prd prd.Sa ovim pojacalom,ja bih dokupio jos 2 skretnice i ugradio bih u gepek vufer a u prednja vrata preko skretnica 2 mid basa i 2 visokotonca.Slabo stojim sa Nemackim,potrebno je da vidis da li pojacalo moze istovremeno da gura vufer i prednje zvucnike i naravno obrati paznju na snagu zvucnika.

Link to comment
Share on other sites

Slabo stojim sa Nemackim,potrebno je da vidis da li pojacalo moze istovremeno da gura vufer i prednje zvucnike 

 

Ðиује потребно знање немачког језика, довољно је погледати другу Ñлику.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...