Jump to content


Podaci za dokumenta


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Zasto  se u vecini dokumenta, odnosno zahteva ,trazi ime oca a ne ime jednog od roditelja.Ima i takvih ali mislim da vise ima onih gde se trazi ime oca.

http://www2.piraeusbank.rs/Data/Files/pdf_download/upitnik_za_ziranta_-_fizicko_lice.pdf

 

Jedan od mnogih primera.

 

Ne boj se nece niko otvoriti firmu na tvoje ime, za tako nesto moras izgubiti licnu kartu, ali je i u tom slucaju vrlo lako dokazivo da si nevin! :razz:

Link to comment
Share on other sites

Treba da pise jedan od roditelja.Negde i pise tako.Drugo ako mislim da mi je tema nezanimljiva ja i ne komentarisem a i ne ulazim ni da vidim sta je.

Po tome se povecava verovatnoca da jedna osoba moze imati vise imena i obrnuto. Mora se u startu postaviti pravilo - ili jedno ili drugo, a ne i jedno i drugo.

Link to comment
Share on other sites

Zasto  se u vecini dokumenta, odnosno zahteva ,trazi ime oca a ne ime jednog od roditelja.Ima i takvih ali mislim da vise ima onih gde se trazi ime oca.

http://www2.piraeusbank.rs/Data/Files/pdf_download/upitnik_za_ziranta_-_fizicko_lice.pdf

 

Jedan od mnogih primera.

 

 

Zato sto se koliko-toliko puzdano zna ko je majka :D

 

 

Ne znam samo kako ce to biti regulisano kod onih gey brakova, npr. dve zene u bracnoj zajednici a onda njihovom detetu traze ime oca ??? Koja je majka ? A ko otac ?

Link to comment
Share on other sites

Negde sam naiÅ¡ao na podatak da je liÄna karta u Srbiji, prvi put kao obavezna, uvedena za vreme drugog svetskog rata. i da su to uradili nacisti. PokuÅ¡ao sam da pronaÄ‘em neÅ¡to o tome, ali nisam uspeo. InaÄe i prezimena nam govore zaÅ¡to je ime oca bilo bitno. Npr: Jovanović, Pavlović, Draganić.... 

Kao Å¡to se vidi prezime je govorilo Äiji je neko sin (ćerka) - Jovanov, Pavlov, Draganov... Moja pretpostavka je da je zbog nasleÄ‘ivanja imanja (i siromaÅ¡tva), poÅ¡to su sinovi uglavnom nasleÄ‘ivali imanja od oÄeva, preÅ¡lo u obiÄaj da se piÅ¡e ime oca. Neka mi niko ne zameri jer ovo su samo moje pretpostavke na osnovu neproverenih informacija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...