Jump to content


zvuk sa tv


parabolis

Recommended Posts

Ako tv ima scart , moguce je izvuci zvuk sa scart-chinc kabelom koji na sebi ima sklopku tj mali prekidac s kojim se odredjuje smjer .

 

Neće to da može. Na SCART uglavnom izlaze zvuci samo sa analognog TV tjunera. Sve što se gleda sa digitalnog tjunera i sa HDMI ulaza, kao zvuk, ne ide na SCART. Tako je bar na Samsung, LG i Sony modelima. Ne znam kako je na ostalima.

 

Imao sam veliki zbun kada sam prvi LCD doneo kući, povezao sa SCART-a na tadaÅ¡nji stereo reciver, sluÅ¡'o 2 dana VH1 i sliÄno, a onda uzeo da gledam film sa USB-a. A zvuk se Äuje, i dalje onaj sa analognog tjunera (koji oÄigledno radi u pozadini)?!?  :huh:  Trebalo mi je jedno 5 dana sa pohvatam sa foruma da to nije kvar/greÅ¡ka/bug/settings, već to tako radi izborom engineering team-a u Samsungu. :wacko: A i kod drugih.

Link to comment
Share on other sites

ИÑти Ñлучај је и Ñа излазом за Ñлушалице, мада Ñве мање ТВ-а има такав прикључак.

Link to comment
Share on other sites

Neće to da može. Na SCART uglavnom izlaze zvuci samo sa analognog TV tjunera. Sve što se gleda sa digitalnog tjunera i sa HDMI ulaza, kao zvuk, ne ide na SCART. Tako je bar na Samsung, LG i Sony modelima. Ne znam kako je na ostalima.

Imao sam veliki zbun kada sam prvi LCD doneo kući, povezao sa SCART-a na tadaÅ¡nji stereo reciver, sluÅ¡'o 2 dana VH1 i sliÄno, a onda uzeo da gledam film sa USB-a. A zvuk se Äuje, i dalje onaj sa analognog tjunera (koji oÄigledno radi u pozadini)?!? :huh: Trebalo mi je jedno 5 dana sa pohvatam sa foruma da to nije kvar/greÅ¡ka/bug/settings, već to tako radi izborom engineering team-a u Samsungu. :wacko: A i kod drugih.

Ako je digitalna veza s tv-om slazem se sto se tice izlaza . Posto radim u kablovskoj i svakodnevno spajam kojesta nailazio sam na sve i svasta i u principu je tako. Novi tipovi full digital nemaju ni scart ni rca ulaze dok je na starijim generacijama dovoljno bilo da ima po jedan od analognih ulaza da bi moglo nesto da se iskombinuje.

Link to comment
Share on other sites

Neće to da može. Na SCART uglavnom izlaze zvuci samo sa analognog TV tjunera. Sve što se gleda sa digitalnog tjunera i sa HDMI ulaza, kao zvuk, ne ide na SCART. Tako je bar na Samsung, LG i Sony modelima. Ne znam kako je na ostalima.

 

Imao sam veliki zbun kada sam prvi LCD doneo kući, povezao sa SCART-a na tadaÅ¡nji stereo reciver, sluÅ¡'o 2 dana VH1 i sliÄno, a onda uzeo da gledam film sa USB-a. A zvuk se Äuje, i dalje onaj sa analognog tjunera (koji oÄigledno radi u pozadini)?!?  :huh:  Trebalo mi je jedno 5 dana sa pohvatam sa foruma da to nije kvar/greÅ¡ka/bug/settings, već to tako radi izborom engineering team-a u Samsungu. :wacko: A i kod drugih.

 

Ne mogu da verujem.

Na Grundig-u koji ja gledam ima stereo out (cinc 3.5mm) koji se programira: SCART (level iz menija), lineout (level sa daljinca) i headphones (opet level iz menija). I na sva tri podesavanja ide playback onog sto se trenutno vrti na tv-u (analog, digital, USB). Plus ima pozadi SCART. I da, mogu se iskljuciti zvucnici tv-a nezavisno od podesenog lineout-a.

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Sorry Å¡to upadam u temu, zanima me ista stvar, kako povezati LCD sa zvuÄnicima.. Moja kombinacija je sledeća: TV je Philips 32pfl3606h/58, zatim imam dvd Mustek v56l5e na koga su prikljuÄeni zvuÄnici Neo SW-X51. Probala sam preko izlaza za sluÅ¡alice tako Å¡to sam rca kabl ukljuÄila u skart, namestila scart da je input i ukljuÄila ga u dvd - nema zvuka. Zatim sam probala sa 2 scarta: 1 u tv podeÅ¡en na out, a 1 u dvd podeÅ¡en na input povezanih ponovo sa rca kablom koji je inaÄe ispravan, takoÄ‘e je izlaz za sluÅ¡alice ispravan i ponovo bez zvuka. Da li sam pogreÅ¡ila negde? :)

TV spec: HDMI x2

Komponentni (YPbPr) x1

Scart (RGB/CVBS) x1

AV konekcija x1

USB x1

Ostale konekcije: Antena IEC75, Common Interface Plus (CI+), Digitalni audio izlaz (koaksijalni), PC ulaz VGA + Audio L/R ulaz, Izlaz za slušalice

 

DVD je sam po sebi iskljucivo OUT uredjaj; ne pomaze nista podesavanje SCART konektora (in/out).

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro procitao ovaj monitor ima DAC u sebi(behringer ms 20(40))...

 

Има ДРконвертор Ñамо је питање појачавања/ утишавања.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da verujem.

Na Grundig-u koji ja gledam ima stereo out (cinc 3.5mm) koji se programira: SCART (level iz menija), lineout (level sa daljinca) i headphones (opet level iz menija). I na sva tri podesavanja ide playback onog sto se trenutno vrti na tv-u (analog, digital, USB). Plus ima pozadi SCART. I da, mogu se iskljuciti zvucnici tv-a nezavisno od podesenog lineout-a.

 

Pozz

 

Grundža je nekad bio zakon ;)

Link to comment
Share on other sites

^^ Da, i da ne verujeÅ¡ koliko to zabune pravi ljudima koji sada kupe TV a imaju neke starije, ali ipak napredne audio sisteme. A to je izbor R&D tima, a ne neko tehnoloÅ¡ko ograniÄenje.

 

Da ne spominjemo da su ta ograniÄenja potpuno nespomenuta u manualima, trgovci po radnjama o tome nemaju pojma, u radnji ne može da se proba, a net testeri na to ne obraćaju pažnju jer oni gledaju i komentariÅ¡u samo najnovije fiÄre. Na kraju krajeva, ni ne pada Äoveku na pamet da postoje takva ograniÄenja. Kada sam uzimao onog spomenutog Samsunga, lepo sam proverio, da, ima audio-out na SCART-u, ali bez igde spomenute napomene da tu radi samo analog tjuner. :mad:

 

Kada sam onda na raznim struÄnim forumima pokuÅ¡ao da saznam gde je problem, komentari su bili uglavnom, "koji će ti to, novi TV je za nove sisteme, kupi AV receiver, TV je pravljen za sound barove i AV receiver-e" i bla.bla.bla...

 

Ili, na primer, LG. Nedavno sam menjao TV. LG-jevi TV-ji, ne može da rade i interni zvuÄnici, i optical audio out u isto vreme. J'b'ih ja. SluÄajno sam saznao. InaÄe bih popizdeo da sam doneo TV kući i otkrio taj, ne bug ali zato feture. I to je tako samo kod LG-a.

Link to comment
Share on other sites

Такав је модно технолошки тренд, Ñве мора да буде инÑтант и да у два корака ради. Ðл' одмах.

Link to comment
Share on other sites

Pre 6-7 godina sam skapirao da viÅ¡e ne treba kupovati "brendirane" ureÄ‘aje, manje zbog ne opravdane cene, a viÅ¡e zbog ovakvih zaÄkoljica koje namerno prave. Ja sam pre 7-8 meseci kupio Fox od 40 inÄa, LED, full HD itd... Naravno, kao i svaka nova igraÄka, odmah je proÅ¡ao sva testiranja koja su mi "pala na pamet". Osnovna stvar je bila da ga povežem i sa audio sistemom. To sam izveo preko Skarta (izvukao audio izlaz) i sve povezao. Sve Å¡to se emituje preko ekrana, prati i ton na izlazu Skarta. Kada klinci igraju igrice na laptopu povezanim preko HDMI, puÅ¡tanjem filma ili muzike sa fleÅ¡ memorije preko USB, ili sa DVD povezanog na taj isti Skart. Sve radi kako i treba. Mada, i Fox je treći po veliÄini proizvoÄ‘aÄ televizora u svetu (odmah posle Samsunga i LG), ali je Äisto kineski, pa se možda joÅ¡ nije uobrazio (iskvario)...

Link to comment
Share on other sites

Imam jos jedno pitanje a tice se izdrzljivosti aktivnih zvucnikau odnosu na pasivne(plus pojacalo), posto ce tv raditi uglanom po ceo dan il tako nekako....pa uklj zvucnike pa isklj ...pa zaboravimo i tako radi par dana...koliko takav tempo rada smeta activnim zvucnicima a koliko pasivnim s pojacalom ili av riciverom...nadam se da sam bio jasan koliko toliko...da li se grejeci koliko pojacalo u activnoj varijanti ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 kad eto zena zove pre neki dan i kaze da se desio udes...lik se zakuco u nju oda zguza...bez povredjenih....a auto skrsen...750 evra steta..

 

Ваљда је тај крив а не гоÑпођа.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...