Jump to content


zvuk sa tv


parabolis

Recommended Posts

Imam tv lg od 32 inca, zvuk je stvarno ocajan pa bih zeleo da uzmem neku kombinaciju tipa logitech ili creative, budget je ok 40 evra, e sada ili to ili neko pojacalce + pasivni zvucnici tipa jbl control one, svestan sam da ova druga kombinacija vise kosta, inace u drugoj sobi gde slusam muziku imam pojacalo cambridge audio 350a+tannoy mercury v1i, sta mi vi predlazete, koliko su jblcontrol one superiorniji u odnosu na logija i creative...

Link to comment
Share on other sites

Imam tv lg od 32 inca, zvuk je stvarno ocajan pa bih zeleo da uzmem neku kombinaciju tipa logitech ili creative, budget je ok 40 evra, e sada ili to ili neko pojacalce + pasivni zvucnici 

 

Који од излаза ЛГ-а би кориÑтио?

Link to comment
Share on other sites

Imam samo opticki audio, ili da nekako sa scart- izvucem signal za zvuk, ali mislim da mi je najbolja opcija opticki, moram da kupim conv sa opt na stereo...

 

Ово би ти паÑовало Ñамо тако:  https://www.kupujemprodajem.com/Blaupunkt-Soundbar-LS-162E-21986911-oglas.htm?filter_id=

Link to comment
Share on other sites

Sorry Å¡to upadam u temu, zanima me ista stvar, kako povezati LCD sa zvuÄnicima.. Moja kombinacija je sledeća: TV je Philips 32pfl3606h/58, zatim imam dvd Mustek v56l5e na koga su prikljuÄeni zvuÄnici Neo SW-X51. Probala sam preko izlaza za sluÅ¡alice tako Å¡to sam rca kabl ukljuÄila u skart, namestila scart da je input i ukljuÄila ga u dvd - nema zvuka. Zatim sam probala sa 2 scarta: 1 u tv podeÅ¡en na out, a 1 u dvd podeÅ¡en na input povezanih ponovo sa rca kablom koji je inaÄe ispravan, takoÄ‘e je izlaz za sluÅ¡alice ispravan i ponovo bez zvuka. Da li sam pogreÅ¡ila negde? :)

TV spec: HDMI x2

Komponentni (YPbPr) x1
Scart (RGB/CVBS) x1
AV konekcija x1
USB x1
Ostale konekcije: Antena IEC75, Common Interface Plus (CI+), Digitalni audio izlaz (koaksijalni), PC ulaz VGA + Audio L/R ulaz, Izlaz za slušalice

Link to comment
Share on other sites

Evo interesuje me vase misljenje o sledexim aktivnim monitorima (budget mi se povecao na moju srecu ...):Kurzweil ks40a, Akai rpm 3, Alesis 3 (5), Alesis m1active monitor, Behringer 1c.

 

И како замишљаш те горе наведене звучнике да укључиш у ТВ?

Link to comment
Share on other sites

Uf...izgleda odlicno ali probija budget koji je plafon 150 jura..nasao sam d/a converter za 30 eura plus zvucnjaci neki....ali m e zivo interesuje da li je neko imao iskustva sa aktivnim zvucniima..kakav stage daju....zvucna slika i sve ostalo...pa bi bilo dobro ako bi neko malo vise izno svoje utiske....stonecold hvala puno ....

Link to comment
Share on other sites

Ðе компликуј џабе, да Ñам ти два примера шта је потребно али из првог поÑта Ñам видео да је мали буџет.

Link to comment
Share on other sites

 a hdmi....iz tv-a, pa na zvucnike, ali koji aktivni imaju hdmi, ili to ne postoji.

 

Колико Ја знам тако нешто не поÑтоји јер поÑтоје ÐÐ’ риÑивери. БеÑпотребно компликујеш.

Link to comment
Share on other sites

Ako tv ima scart , moguce je izvuci zvuk sa scart-chinc kabelom koji na sebi ima sklopku tj mali prekidac s kojim se odredjuje smjer .

 

И шта Ñа тим Ñкартом да уради?

Link to comment
Share on other sites

Chinceve spoji u ulaz pojacala ako ga uopste ima :)

 

Ма какав појачавач видиш да је запео за активне кутије.

Link to comment
Share on other sites

Ма какав појачавач видиш да је запео за активне кутије.

Pa zar nije isto? Jbg treba mu level control neke s daljincem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...