Jump to content


Antirezonantne podloske


Sonichammer

Recommended Posts

  • 3 months later...

Izuzetan clanak, za one koji nisu tvrdoglavi.

 

http://barrydiamentaudio.com/vibration.htm

 

Prosto neverovatno koliko nepostojanje gume ispod CDP-a ubija zvuk, na prvom mestu dinamiku.

Svi zvuci su i dalje tu ali nedostaje onaj final touch koji daje zivot zvuku.

Ja sam impresioniran.

Desilo se slucajno da ostanem bez te gume na jednu noc i bukvalno nisam zeleo da slusam nista.

Eto.

Link to comment
Share on other sites

Pa, na brzinu, radi se o "drzacima" za Uskrsnja jaja, otprilike ovako (mada, ima raznih oblika i dimenzija, bitan je oblik gde jaje legne)

red-blue-green-easter-eggs-wooden-holder

Onda se u ta udubljenja stave kuglice iz kuglicnih lezajeva ili klikeri porcelanci i tako dalje, shvatices i sa ovim sturim prevodom. Ima slicnih resenja i u komercijalnim proizvodima, ovo mu je predlog za uradisam varijantu.

Link to comment
Share on other sites

Nije to lose, bolje nego da se bace pare unapred na neki fensi audiofilski gadget istog tipa a mozda nema nikakvog efekta. Ovako, moze se proba koga interesuje da li ima efekta pa kome radi posao i voljan je da ima brand podlosku, samo napred.

Ja imam te celicne kuglice ispod dvd plejera koji mi sluzi kao transport za audio diskove, ali bez "nosaca" kuglice, one idu direktno na plocu police. Koliko to ima efekta u odnosu na svirku bez kuglica stvarno ne bih mogao da se setim, da je bilo nesto uocljivo bolje verujem da bih se setio, mada ima efekta, nije da nema ali je kod mene zanemarljiv. Mislim, kad sam vec stavio, ajde neka ga.

Uglavnom, mogu da razumem upotrebu za cd plejer, dvd, gramofon. Za pojacalo i dac ne da sumnjam nego mi je smesno.

Link to comment
Share on other sites

E da te sad cuju lavardin i turbomaximus pojacala umeju da budu "mikrofoniÄna",planiram nesto po sistemu lavardina za policu od viseslojne iverice, a ispod plejera su mi russ andrews siljci od hrasta.Vidim ih i na kp, vrlo su praktiÄni jer ne grebu podlogu.Ti na kp nisu plave brendirane krvi, ali rade isti posao tako da je bzvz bacati pare na firmarinu.ja moje dobih sa cd gratis nalepljene i nisam nikad ni probao bez njih.

Link to comment
Share on other sites

Pa lampas je na polici. Nekakvoj.

Daska ispod CDa sa keramickim nogicama je iznudjeno, nadam se privremeno resenje. Pa i na sajmovima stavljaju uredjaje na slicne podloge .

 

Da, nekakvoj.

SliÄno nije isto. Recimo, novi podni Å¡iljci identiÄnog oblika, dimenzija i tvrdoće, ali izraÄ‘eni od drugog materijala, naterali su me na ozbiljan redizajn polica.

Link to comment
Share on other sites

Da, nekakvoj.

SliÄno nije isto. Recimo, novi podni Å¡iljci identiÄnog oblika, dimenzija i tvrdoće, ali izraÄ‘eni od drugog materijala, naterali su me na ozbiljan redizajn polica.

post-39-0-86407100-1376765814.jpg

Polica je TV stocic. Moram malo  i estetski  da ugadjam, ne mogu sad neku nazovi HiFi policu da  natakarim koja ce totalno da odudara od ostatka namestaja. A licno mi se ne svidjaju sistemi koji dominiraju sobom i kao na pijadestalu su na nekim SciFi policama.

Preferiram da je HiFi deo uskladjen sa namestajem i deo njega  .Kad bi moglo i da se ne vidi.

Indiferentnost pojacala  na Ceraball me uverava da polica i nije losa. Pa ni podloga za CD.( Ceraball je samo pokvario)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...