Jump to content


Antirezonantne podloske


Sonichammer

Recommended Posts

Zanimljivo reÅ¡enje, samo ne znam koliko je zgodno da bude oslonjeno direktno na slepe matice, obzirom da su zaobljene i može lako da prokliza ako se recimo zakaÄi kabl.

da, iako na te matice mogu da se kupe i navuku plasticne kapice - ima ih u gvozdjarskim radnjama i na vasarima kod proizvodjaca i prodavaca stakala za traktorske kabine, ukoliko ne treba metal na metal...

Link to comment
Share on other sites

da, iako na te matice mogu da se kupe i navuku plasticne kapice - ima ih u gvozdjarskim radnjama i na vasarima kod proizvodjaca i prodavaca stakala za traktorske kabine, ukoliko ne treba metal na metal...

 

Bez namere da provociram niti omalovazavam: zar na taj dizajn gore (izgleda ko NASA-in lander) stavljati plasticne bidze sa buvljaka? Hocu da kazem, propust je proizvodjaca sto se SAM nije setio tako neceg (ili jeste?)

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Gde se kupuju ? Bumponi ...

U bilo kojoj radnji tipa "Uradi sam" imas da kupis silikonske "bumpone" poput ovih. Uglavnom se koriste za amortizaciju i prigusenje udarca kod kuhinjski elemenata (i namestaja uopste - ormani, vrata, fioke, itd), pa im otud i ime silikonski odbojnici za vrata (i staklo). Imas ih vise vrsta i dimenzija, ili su klasicnog poluloptastog oblika, ili ovako zarubljene poput ovih na slici iz @observer-ovog posta. Ja sam uzeo poluloptaste i drzim ih i sa donje (ka podu), i sa gornje (ka zvucnicima) strane stalaka. Antiklizne, antirezonantne, ultra jeftine, jednom recju bez zamerki.

post-29821-0-99234800-1434433847_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

...valjda bi za hi fi komponente trebalo uzeti nesto prikladnije sto ce odvojiti komponentu od povrsine koja moze biti izvor rezenovanja.

Valjda bi i tebi trebalo da bude jasno (a ocigledno nije cim ovako pises) da ce, ako je u pitanju ravna povrsina na kojoj komponenta stoji, (a trebalo bi da bude, zar ne?) ove podloske sa svojih 3-5 mm debljine sasvim dovoljno odvojiti komponentu (ili zvucnik) od povrsine, da one medjusobno nece imati ni jednu drugu dodirnu tacku sem preko tih silikonskih podloski. ;)

Link to comment
Share on other sites

U bilo kojoj radnji tipa "Uradi sam" imas da kupis silikonske "bumpone" poput ovih. Uglavnom se koriste za amortizaciju i prigusenje udarca kod kuhinjski elemenata (i namestaja uopste - ormani, vrata, fioke, itd), pa im otud i ime silikonski odbojnici za vrata (i staklo). Imas ih vise vrsta i dimenzija, ili su klasicnog poluloptastog oblika, ili ovako zarubljene poput ovih na slici iz @observer-ovog posta. Ja sam uzeo poluloptaste i drzim ih i sa donje (ka podu), i sa gornje (ka zvucnicima) strane stalaka. Antiklizne, antirezonantne, ultra jeftine, jednom recju bez zamerki.

attachicon.gifCapture.JPG

 

U Užicu sam naÅ¡ao ove providne  Novi Okov firmi, ali nema niÅ¡ta drugo. Zanimali bi me oni crni, 5-6 mm, to izgleda mora se neta.

@observer - može li link od druga Nemca da vidim Å¡ta ima  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ko i uvijek !? Dali želimo da podloške spajaju ili odvajaju ? Ako odvajaju onda more "silikoni" , al ako spajaju onda samo "šiljci" al ne bilo kako okrenuti !!!!! :) Zamislimo šiljak kao diodu ? ( zanimljivo je kak izgleda njezina "el oznaka" ) Znaši ovisi kako ju okreneš ? E sad ????? :) Ošeš da enegija ide u "zemlju" ili da ostane od kud je emitirana ????? ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ko i uvijek !? Dali želimo da podloške spajaju ili odvajaju ? Ako odvajaju onda more "silikoni" , al ako spajaju onda samo "šiljci" al ne bilo kako okrenuti !!!!! :) Zamislimo šiljak kao diodu ? ( zanimljivo je kak izgleda njezina "el oznaka" ) Znaši ovisi kako ju okreneš ? E sad ????? :) Ošeš da enegija ide u "zemlju" ili da ostane od kud je emitirana ????? ! :)

 

Pusti bre ljude, vidis da ih bodu 2 dinara - na ovu ili onu stranu (dzepa) :)

Link to comment
Share on other sites

Rece neko koga ne bodu metalne, poluloptaste, klizave, slepe matice, sa sve (isto tako metalnim) podloskama na plasticnom nosacu direkt ispod MM-a. Jel to to sigurnije, antireznonatnije, manje klizavo, i mnogo prakticnije resenje od silikonskih "bumpona" koje neko dobije za ta 2 dinara razlike sa "one" strane dzepa? :1038:

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za korisnike mac minija sa "bumponima" ili bez,sta se desi kad zakacite kabal?

Uredjaj ostane u mestu a vi slomite vrat ili mini poleti....

 

silikoni,gume i sl. valjaju za ne klizanje,za zvuk kaktastrofa,tako da nikakve gumice na matice ne dolaze u obzir jer se gubi efekat nogica .Sve drugo je u drugom planu,estetika,ne klizanje i ostalo.

 

Black coffe je u pravu da je siljak jednosmeran,to mu j e i jedina mana,antirez. nogice su dvosmerne tj. vibracije koje dodju sa jedne i druge strane ostaju u njoj,nema prenosa na suprotnu stranu.da bude jasnije vibracije iz police ne prolaze ka uredjaju i vibracije iz uredjaja ne prelaze na policu.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za korisnike mac minija sa "bumponima" ili bez,sta se desi kad zakacite kabal?

Uredjaj ostane u mestu a vi slomite vrat ili mini poleti....

A sta mislis da ce da se desi kada mac mini stoji na metalnim slepim maticama (ili sve jedno moze i na ovim antirezonantim nogicama) i zakacis kabl?  "Uredjaj ostane u mestu a vi slomite vrat ili mini poleti...." :heat 

Link to comment
Share on other sites

Dakle, svi vi koji u sistemima koristite bilo Å¡ta Å¡to ukazuje na "gumu" ste nemaÄi pojma, katastrofalan zvuk koji  imate, zapravo je posledica toga. 

 

NeÅ¡to žešće formulisano, no, druga polovina reÄenice je priliÄno validna. Guma (i varijacije na temu) je vrlo problematiÄan materijal. Nikada iz njega nisam izvukao niÅ¡ta naroÄito pohvalno. Prividan boljitak koji ponekad navodno unosi je Äesto posledica gorućih problema na nekom drugom mestu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...