Jump to content


Antirezonantne podloske


Sonichammer

Recommended Posts

3 minuta ranije, InSides said:

Auralic су прича за себе. Очекивано ми је да обраћају пажњу и на ногице имајући у виду како раде и кутије за уређаје...

...али факт је да већина произвођача штеде.

Istina, na sve su mislili, kutija je "iskopana" iz komada aluminijuma, a kompletna elektronika "visi sa plafona" što dodatno smanjuje mogućnost prenošenja vibracija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zexx said:

Istina, na sve su mislili, kutija je "iskopana" iz komada aluminijuma, a kompletna elektronika "visi sa plafona" što dodatno smanjuje mogućnost prenošenja vibracija.

Mislim da su samo kućišta serije G2 i GX  sačinjene iz jednog dela što i cena govori.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Thecoki said:

Mislim da su samo kućišta serije G2 i GX  sačinjene iz jednog dela što i cena govori.

Tako je, na tu najbolju seriju sam i mislio, iako ni G1 serija nije naivna što se konstrukcije tiče, tu lim kao konstruktivni element ne postoji.

Link to comment
Share on other sites

Ima više načina da se odere mačka. Npr. skupo i nadmeno:

KeraMika1-3.jpg.1c25ad4907dabe71423d01bd0267a5ec.jpg

i drugo izuzetno jeftino, neugledno ali sa vijugama mozgovnim i ispitivanjima dokazano:

Audio_Footers_01.JPG.8968936d7d89cdf693540364eb75f2fe.JPG

Audio_Footers_02.JPG.3060e82bb5c5e8172b423c36385a4f32.JPG

Prvo rešenje košta od od $170 do $375 po kompletu 3 kom. a drugo €10 po komadu ili €30 kpl. Ovo drugo ima težinski limit,

predviđeno za opterećenje od 8 do 14kg (3 kom) ali je u svemu ostalom - naprednije rešenje.

 

Link to comment
Share on other sites

Interesantno da se kod mene druge podloske (na Melcu) nisu mnogo proslavile.

Prve koje sam probao su one koje se ovde pominju poslednjih dana (model "kad sam mladjan lovac bio ja"), i to mi se nije dopalo jer se zvuk nekako "usiljio" i degradirao u odnosu na varijantu bez, tj. samo na fabrickim Taoc drvenim podloskama. Na prvo slusanje je delovalo atraktivnije, ali ubrzo zatim je pocelo da zamara.

Drugi izbor je bio top model Superspike Titanium norveskog proizvodjaca Soundcare (jako skupe podloske).
U varijanti Melca na njima, zanimljivo da je zvuk ostao isti - ni bolji ni losiji.

N1ZH ima jako kvalitetno i cvrsto kuciste od debelog aluminijuma, pa uz fabricke nogice i izolaciju unutаr uredjaja, dodatno izolovanje od vibracija ne doprinosi boljem zvuku.

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, dj.nik said:

Ima više načina da se odere mačka. Npr. skupo i nadmeno:

KeraMika1-3.jpg.1c25ad4907dabe71423d01bd0267a5ec.jpg

i drugo izuzetno jeftino, neugledno ali sa vijugama mozgovnim i ispitivanjima dokazano:

Audio_Footers_01.JPG.8968936d7d89cdf693540364eb75f2fe.JPG

Audio_Footers_02.JPG.3060e82bb5c5e8172b423c36385a4f32.JPG

Prvo rešenje košta od od $170 do $375 po kompletu 3 kom. a drugo €10 po komadu ili €30 kpl. Ovo drugo ima težinski limit,

predviđeno za opterećenje od 8 do 14kg (3 kom) ali je u svemu ostalom - naprednije rešenje.

 

Најбољи ефекат испод уређаја има свежањ 20 новчаница од 500 евра сложених и пресавијених тако да глава на главу стоји са унутрашње стране.

Пробајте да се уверите ;)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Најбољи ефекат испод уређаја има свежањ 20 новчаница од 500 евра сложених и пресавијених тако да глава на главу стоји са унутрашње стране.

Пробајте да се уверите ;)

Sa predlozima se ne šalim, uopće. Mozganje bato, mozganje. Ovde materijal ne košta skoro ništa, naplaćuje se vreme za izradu i možda malo struje za kuhinjsku varilicu.

Link to comment
Share on other sites

Ako si pročitao tekst sa linka, mogu da kažem da već godinama ispod D/A konvertora koristim onu pomenutu 'moulded' masu koja je nažalost danas teško nabavljiva a nekada se jednostavno - bacala.

Hvalospeve ne umem da pišem a i dalje mislim da uređaji sviraju a ne vradžbine. Kupiš HSR48, staviš VC rolne i jao, ekstaza zvučna. To kod mene ne pije vodu pa ni pivo, vino, rakiju il' votku :)

Pozdrav V

 

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, dj.nik said:

Sa predlozima se ne šalim, uopće. Mozganje bato, mozganje. Ovde materijal ne košta skoro ništa, naplaćuje se vreme za izradu i možda malo struje za kuhinjsku varilicu.

Какве би онда биле оне фолије “пуцке” за паковање? Упаковане у овакве пакетиће.

Link to comment
Share on other sites

Koristim i 'puckavac' kao spoljni omotač one 'moulded' mase (nemam je dovoljno). I dva među-sloja 3M bitumenske trake koju koriste kabl monteri za izolaciju spoja kablova od vode, vlage. Sve što upija mikro vibracije širokog spektra frekvencija.

Pozz Ab

 

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, dj.nik said:

Ako si pročitao tekst sa linka, mogu da kažem da već godinama ispod D/A konvertora koristim onu pomenutu 'moulded' masu koja je nažalost danas teško nabavljiva a nekada se jednostavno - bacala.

Hvalospeve ne umem da pišem a i dalje mislim da uređaji sviraju a ne vradžbine. Kupiš HSR48, staviš VC rolne i jao, ekstaza zvučna. To kod mene ne pije vodu pa ni pivo, vino, rakiju il' votku :)

Pozdrav V

 

Ne pije to vodu ni kod mene, niko to nije ni tvrdio (barem za sebe garantujem)zato i mislim da si promašio temu i da si po ko zna koji put debelo u offtopiku B)

Link to comment
Share on other sites

@SUROKVL

Ne mogu da nađem poruku sada ali mislim da si ti napisao kako podloške bolje rade ispod bokova uređaja... Hvala na tom komentaru. Meni su podloške bile direktno na donjim pločama, blizu ivica. Kod pojačala kad sam pomerio baš na ivice nisam siguran da sam nešto primetio, ali kod DAC-a je napravilo baš jasno čujnu razliku na bolje.

Sad kad razmislim malo o tome, deluje mi logično skroz ali mi samom ne bi palo na pamet da probam. Hvala na savetu još jednom.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Aibo said:

@SUROKVL

Ne mogu da nađem poruku sada ali mislim da si ti napisao kako podloške bolje rade ispod bokova uređaja... Hvala na tom komentaru. Meni su podloške bile direktno na donjim pločama, blizu ivica. Kod pojačala kad sam pomerio baš na ivice nisam siguran da sam nešto primetio, ali kod DAC-a je napravilo baš jasno čujnu razliku na bolje.

Sad kad razmislim malo o tome, deluje mi logično skroz ali mi samom ne bi palo na pamet da probam. Hvala na savetu još jednom.

Jeste  ja sam napisao, to je moje iskustvo.

Treba se igrati i probavati. Nema tu magije i čudotvornog rešenja za sve slučajeve. Nema leka koji leči sve bolesti, niti ovo može od lošeg uređaja napraviti dobar, ali od dobrog može izvući značajne nijanse na bolje.

Bilo je sistema i uređaja gde se ništa nije poboljšalo, a bio je i jedan slučaj(neki kondicioner ) kada je bilo i kontraproduktivno. Nema pravila ni ovo za bokove, zavisi i od težišta samog uređaja, nekada je dobro staviti jednu pod trafo itd.... ništa bez probe

Link to comment
Share on other sites

Nisam ti valjda ugrozio prodaju. Izvinjavamo u tom slučaju ( :lol: )

Za ostatak forumskog pučanstva, ima neki čika, vrlo čudnih ali veoma validnih ideja. Još da napišem da je najbolji izolator posuda to jes'  'lavor' sa vodom sa plutajućom podlogom na kojoj čuči uređaj, eee tek onda sam jeres izgovorio. A onaj koji ume da razmišlja upregne sive ćelije.

Link to comment
Share on other sites

Da si bolje čitao  i da si malo manje nabijen negativnom energijom, video bi da prodaje nema i da ova tema nije tome posvećena. A da taj čika koga pominješ malo otvori svoju temu o svojim suludim  idejama. pa onda mi da dođemoo da malo spinujemo i lupetamo o stvarima koje nemaju blage veze ni sa temom ni sa zdravom pameću a bogami ni sa dobrim vibracijama.

Opusti se bre mnogo si opterećen prodajom, nije nam ovde svima to izvor egzistencije, nekima nam je HI FI i hobi....

Link to comment
Share on other sites

Čika ima svoj forum i mnogo više od toga, nekoliko vrhunskih uređaja i aksesoara koje uspešno prodaje. Ovo što sam pominuo je i fizički pokazao (uslikao) sa vrlo skupim uređajem a na kraju čak pravio nagradnu igru ko pogodi od čega je plutajuća podloga da je dobija na poklon (lavor, kadicu svi imamo zar ne? Dakle čista realnost i nikakva loša energija. E sad, što je takva (vodena) podloga sklona nestajanju (isparavanju) i nije baš neko estetsko rešenje, to je druga strana medalje.

Pitao si šta je zagonetni paketić pa sam pokazao šta je. Niti ga prodajem niti preprodajem. Hteo si komentar i izneo sam ga. Ostaje da poručiš i sam proveriš šta to čikica 'skriva' u €10. Ja verujem da je to daleko bolja hifa od wc rolni.

Link to comment
Share on other sites

Sve ovo što si na pisao je bla, bla bla, proizvoljno pisanje i ličn istav neutemeljen na činjenicama! Nema argumenata ni jednog!

Ti i ja se poznajemo, mogu da ti verujem na reč ai ne moram, argumentima i činjenicama verujem daleko više.

To što tamo neko ima forum i skupe uređaji i organizuje nagradnu igru, za mene to nije nikakav argument, nisam fasciniran, ne ložim se na takve stvari. 

To su priče namenjene da zadive prostotu, nisam iz te priče!

Ja te lepo pitao imaš li parktičnih i čujnih iskustava za nešto što predlažeš kao vrhunsko rešenje za male pare? Ka o što sam pretpostavio nemaš, nego internet znanje i činjenice.

Prema tome mislim da ti treba za 10E da naručiš to što si predložio, a ne ja, a da nam onda izneseš utiske  i to bi iz razloga objektivnosti bilo vrlo korektno i džentlmenski s tvoje strane i da bi tvoje pisanje u ovoj temi dobilo na težini.

Ja za 10E kao što se iz ove teme da zaključiti imam bolje rešenje. A i ovo za wc rolne si na pogrešnoj  adresi, ni ja ni bilo ko na temi to nije propagirao niti verujem u to, tako kada ti kažem da si u oftopiku veruj mi tako je

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...