Jump to content


Antirezonantne podloske


Sonichammer

Recommended Posts

Moj prvi susret sa ARN sistemom je bio u obliku šiljaka sa jednim redom kuglagera.

Kupovao sam ih od Slobe iz ulice Džona Kenedija. Predstavio se kao konstruktor istih. Na njega me je uputio @vdzele koji mi je prethodno dao jedan ili dva seta od 3 komada na probu. Hvala mu za tu preporuku.

Tokom nekoliko mojih kupovina, Sloba se požalio da su se pojavili "neki" iz Zemuna koji su ukrali rešenje i paralelno pokrenuli plagiranje kod istog metalostrugara. Tada nisam znao o kome se radi, dok nisam video umanjene valjkaste replike kod ljudi sa foruma i info od koga kupuju (patason). Zanimljivo da moje i Vdzeleovo pisanje o ovim šiljcima sa kuglagerima nije izazvalo negodovanje ili bar pitanje od "pravih konstruktora" sve do sada kada su ostali bez metalostrugara.

Iz mog ugla gledanja, sva četvorica ste lažovi i manipulatori. Od čika Slobe, preko čika JEGERA, do konačno prečednog i dobronamernog Zemunskog dvojca.

Šta i ko je vas sve zavadio da se tako podkradate ne bih znao da kažem, jer me ne zanima. Ja sam do skoro bio samo korisnik ove vrlo korisne koncepcije. U celoj priči mi Sloba deluje najiskreniji, jer je govorio da je rasturio jedan Souncare sistem iste namene i donekle ga modifikovao uz dobijanje još boljih rezultata. Najavljivao mi je i kasnije pokazivao izvedene valjkaste sa jednim i sa dva reda kuglagera kao izrazito bolje rešenje...

JEGER (metalostrugar) nije imao prijatna iskustva u saradnji sa "Zemunskim dvojcem" gde spominje samo patasona, a za Vladu surokvila nije nikada ni čuo. Odlučio je da prekine saradnju sa njima. Za Slobu kaže da je koristio mnogo pristojniji materijal za rad od patasona. Trenutno sam intrigiran činjenicom da su svi vlasnici ideje i da svi upiru prstom jedni u druge. Tako je to kada se ideja ne zaštiti i plasira se u sredinu sklonu ovakvim zavrzlamama.

Trenutno samo Srđan Mobi Dik i ja Father Cables prodajemo JEGER AR Nogice sa dva reda kuglagera. Obojicu snabdeva isti proizvođač na njegov lični zahtev.

Ovo je iz mog ugla, najiskrenije napisan sled događaja i saznanja.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Moj prvi susret sa ARN sistemom je bio u obliku šiljaka sa jednim redom kuglagera.

Kupovao sam ih od Slobe iz ulice Džona Kenedija. Predstavio se kao konstruktor istih. Na njega me je uputio @vdzele koji mi je prethodno dao jedan ili dva seta od 3 komada na probu. Hvala mu za tu preporuku.

Tokom nekoliko mojih kupovina, Sloba se požalio da su se pojavili "neki" iz Zemuna koji su ukrali rešenje i paralelno pokrenuli plagiranje kod istog metalostrugara. Tada nisam znao o kome se radi, dok nisam video umanjene valjkaste replike kod ljudi sa foruma i info od koga kupuju (patason). Zanimljivo da moje i Vdzeleovo pisanje o ovim šiljcima sa kuglagerima nije izazvalo negodovanje ili bar pitanje od "pravih konstruktora" sve do sada kada su ostali bez metalostrugara.

Iz mog ugla gledanja, sva četvorica ste lažovi i manipulatori. Od čika Slobe, preko čika JEGERA, do konačno prečednog i dobronamernog Zemunskog dvojca.

Šta i ko je vas sve zavadio da se tako podkradate ne bih znao da kažem, jer me ne zanima. Ja sam do skoro bio samo korisnik ove vrlo korisne koncepcije. U celoj priči mi Sloba deluje najiskreniji, jer je govorio da je rasturio jedan Souncare sistem iste namene i donekle ga modifikovao uz dobijanje još boljih rezultata. Najavljivao mi je i kasnije pokazivao izvedene valjkaste sa jednim i sa dva reda kuglagera kao izrazito bolje rešenje...

JEGER (metalostrugar) nije imao prijatna iskustva u saradnji sa "Zemunskim dvojcem" gde spominje samo patasona, a za Vladu surokvila nije nikada ni čuo. Odlučio je da prekine saradnju sa njima. Za Slobu kaže da je koristio mnogo pristojniji materijal za rad od patasona. Trenutno sam intrigiran činjenicom da su svi vlasnici ideje i da svi upiru prstom jedni u druge. Tako je to kada se ideja ne zaštiti i plasira se u sredinu sklonu ovakvim zavrzlamama.

Trenutno samo Srđan Mobi Dik i ja Father Cables prodajemo JEGER AR Nogice sa dva reda kuglagera. Obojicu snabdeva isti proizvođač na njegov lični zahtev.

Ovo je iz mog ugla, najiskrenije napisan sled događaja i saznanja.

Tema o ARN koje prave @SUROKVL i @patason je pokrenuta pre 5 godina. Ja sam te ARN nabavio dosta pre toga.

Bilo bi lepo da ispratiš sopstvenu temu o svom sistemu i lako ćeš utvrditi kada si ti od Slobe iz Dz. Kenedija nabavio nogice. Hronologija je vrlo jednostavna.

Osim toga, te nogice konstrukcijski blage veze nemaju sa ARN sa početka ove teme.

Skribomanski nastupaš ovde i zamlaćuješ ljude snake oil forama, na prvi pogled si kulturan i pristupačan.

Međutim, pravo lice pokazuješ kada ti bilo ko protivreči u tvojim nebulozama. Tada postaješ vrlo neprijatan i nevaspitan, najblaže rečeno.

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasna ova polemika oko autorskih prava. Sve što je vezano za ovaj hobi je smišljeno preko granica ove zemlje. Tako i ove podloške, sem ako neko ima da nam iznese ovde da je patent njegov. Svima nama je jasno da se ideje uvek kradu, bilo od nekog bližeg ili od nekog preko.

Vidim da veće kompanije ne mare puno za kradju. Soundcare daje dosta dobar uvid kako njihove izgledaju.

http://www.soundcare.no/dimentions.htm

Tako sam imao i uvid u Ansuz Sparkz. Vrlo jednostavno iznutra, ali zato radi posao vrlo dobro. Svaki pokušaj naših konstruktora da naprave isto nije dalo očekivano. Tako da nije sve u grubom kopiranju već su detalji u pitanju. A o detaljima sam napisao u predhodnom postu.

Ako na istog Slobodana mislimo, on ne živi u Dž. Kenedija.

 

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, Father said:

Moj prvi susret sa ARN sistemom je bio u obliku šiljaka sa jednim redom kuglagera.

Kupovao sam ih od Slobe iz ulice Džona Kenedija. Predstavio se kao konstruktor istih. Na njega me je uputio @vdzele koji mi je prethodno dao jedan ili dva seta od 3 komada na probu. Hvala mu za tu preporuku.

Tokom nekoliko mojih kupovina, Sloba se požalio da su se pojavili "neki" iz Zemuna koji su ukrali rešenje i paralelno pokrenuli plagiranje kod istog metalostrugara. Tada nisam znao o kome se radi, dok nisam video umanjene valjkaste replike kod ljudi sa foruma i info od koga kupuju (patason). Zanimljivo da moje i Vdzeleovo pisanje o ovim šiljcima sa kuglagerima nije izazvalo negodovanje ili bar pitanje od "pravih konstruktora" sve do sada kada su ostali bez metalostrugara.

Iz mog ugla gledanja, sva četvorica ste lažovi i manipulatori. Od čika Slobe, preko čika JEGERA, do konačno prečednog i dobronamernog Zemunskog dvojca.

Šta i ko je vas sve zavadio da se tako podkradate ne bih znao da kažem, jer me ne zanima. Ja sam do skoro bio samo korisnik ove vrlo korisne koncepcije. U celoj priči mi Sloba deluje najiskreniji, jer je govorio da je rasturio jedan Souncare sistem iste namene i donekle ga modifikovao uz dobijanje još boljih rezultata. Najavljivao mi je i kasnije pokazivao izvedene valjkaste sa jednim i sa dva reda kuglagera kao izrazito bolje rešenje...

JEGER (metalostrugar) nije imao prijatna iskustva u saradnji sa "Zemunskim dvojcem" gde spominje samo patasona, a za Vladu surokvila nije nikada ni čuo. Odlučio je da prekine saradnju sa njima. Za Slobu kaže da je koristio mnogo pristojniji materijal za rad od patasona. Trenutno sam intrigiran činjenicom da su svi vlasnici ideje i da svi upiru prstom jedni u druge. Tako je to kada se ideja ne zaštiti i plasira se u sredinu sklonu ovakvim zavrzlamama.

Trenutno samo Srđan Mobi Dik i ja Father Cables prodajemo JEGER AR Nogice sa dva reda kuglagera. Obojicu snabdeva isti proizvođač na njegov lični zahtev.

Ovo je iz mog ugla, najiskrenije napisan sled događaja i saznanja.

Kao što sam očekivao od tebe u nedostatku argumenata jedino ti ostaje da se braniš lažima i spinovanjem. Problem je što su te laži jako providne.

Osnovno što ne štimuje u tvojoj priči je hronologija, vremenski sled, timeline događaja.

Ako uporedimo kada si ti prvi put pomenuo ARN i kada si otkrio rupu na saksiji može se ustanoviti da je to par godina kasnije u odnosu na datum otvaranja ove teme, što automatski negira više od dve trećine tvojih tvrdnji. Takođe većina tvrdnji vezano za dotičnog Slobu je samim tim netačna jer si ti kupovao od njega par godina od otvaranja teme tj od dolaska na svet Patašonovih i mojih nogica.

Ja sam ranije napisao da to nije patentirano, a ti kažeš da Sloba tvrdi da je on konstruktor. A onda dve rečenice posle da je rasturao i iskopirao Soundcare nogicu.I to sve par godina kasnije? Mi smo imali prilike da kod tog Slobe vidimo nogicu sklopljenom stanju, šta je unutra nismo znali.Ja lično sa Slobom nemam nikakav problem, već sa tvojim neistinitim iznošenjem događaja

Čudno zar ne. Jedan od osnovnih indikatora da je neko lažov je to što on sam sebe poklapa iz rečenice u rečenicu i negira ono što je dve rečenice ispred tvrdio. 

Taj Soundcare smo i mi videli kod Slobe USHERa na jednoj od prezentacija, nije ga potrebno rasturati, fabrički je lako rasklopiv i sve je dostupno. I još par rešenja smo videli, što fabričkih što DIY. Prema tome informacije su javno dostupne. Internet je pun podataka

 Kažeš ostali smo bez strugara! Vidi sledeća serija, ako budemo rešili da je radimo, jer mi smo svoj cilj postigli, da imamo nogice za sebe, radiće se u Novoj Pazovi na CNC strugu. Ako budemo radili, mi napravimo seriju oko 55 komada(tako se uklapa materijal) i dalje će biti ista drugarska cena od 10E komad, na osam komada jedna gratis i imamo lager, a ne da čekamo da neko kupi pa onda da poručujemo i da sve finansiramo tuđim parama. Važno da ste nabili cenu na 25E a nećete da uložite ni kintu u lager

Takođe je netačna činjenica da smo mi tada otišli kod ovog strugara , Jegera, da pravimo nogice, Većinu naših nogica je napravio metalostrugar Bane, stari prijatelj moga oca, koji nažalost, iz zdravstvenih razloga više ne radi. Jegera-Milana smo upoznalikao njegovu zamenu, tek pre godinu ipo-dve otkada Bane ne radi.

Prema tome, nismo reagovali na tvoje i Vdželetovo pisanje tada, zato što tada sa ovim Milanom nismo ni sarađivali niti ga poznavali.Kada smo mu odneli uzorak gledao je kao tele u šarena vrata, a sada je ekspert.

A Vdžele je bio malo pre toga kod mene u gostima, njega tada nogice nisu uopšte zainteresovale, tek kasnije kadi si ti počeo da "diluješ". Toliko o redosledu događaja i ko je počeo ranije a ko kasnije i ko je koga kopirao

Priča o materijalu je klasična srpska, unizi i popljuj druge, da bi sebe lažno uzdigo. Svi koristimo isti ili vrlo sličan materijal duraluminijum i svi ga kupujemo u Rajanu, nekog drugog izbora i nema  a nije ni potrebno materijal je odličnog kvaliteta. Imao sam prilike da vidim nogice i od običnog aluminijuma, lošije su završne obrade ne znam ko je pravio

Malo je neobično da me se Milan-Jeger ne seća jer sam ja više komunicirao sa njime nego Patašon. Verovatno ima selektivno pamćenje jer ja nisam bio tako blagonaklon na njegove bezobrazluke. Verovatno se ne seća i da nam je maznuo uzorak. Bolje mu je da se sam priseti, ako ga ja budem potsećao neće biti baš prijatno. 

Kažeš, mi upiremo prstom jedni u druge, a ti si kao van toga i pošten?Ja ni u koga ne upirem prstom, samo ukazujem na tebe i pokvarenost tvoju i tvog saradnika Jegera. Sa ostalima nemam ama baš nikakav problem, sve je u granicama korektnog. Ja ti želim sretnu prodaju, samo mi se čini da ovim metodom širenja laži i neistinitih poodataka, ne'š se leba najesti, moraćeš mnogo bolje da lažeš i pljuješ po drugima da opravdaš cenu koju si nabio!

 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, misko1989 said:

meni je nelogicno da radijalni lezaj bude bolji za ovu namenu od aksijalnog. nisam probao, samo izrazavam sumnju i mislim da vredi eksperimentisati sa aksijalnim, kuglicni ili valjkasti...

Obećao sam juče slike, pa da ispunim obećanje:

IMG_20200315_145559_resize.thumb.jpg.b9339d1f4b01cf13e9df0647973e1011.jpg

IMG_20200315_144725_resize.jpg

Link to comment
Share on other sites

Тачно је то да ни Фадер ни Вдзеле нису имали појима о тим ногицама, а у прилог томе подсећам да сам обојици предложио да их пробамо у приликама када сам их посетио, први ми је рекао да се не сећа да сам их доносио негде приликом прве или друге посете, а други није био заинтересован када сам их извадио -  тада сам био са Никсијем у време “слушања” осигурача (споменуо сам то обојици када су почели кроз теме да раде свој маркетинг - могу ископати ако је неопходно), истина нисам инсистирао када сам видео да нису заинтересовани за пробу - први је тада користио силиконске улошке против чукљева, а други дрвене.

Link to comment
Share on other sites

Na prvoj slici su aksijalni ležaj, mala ARN sa radijalnnim ležajem i velika sa aksijalnim ležajem. Na ovin našim nogicama da se primetiti jedan interesantan i naizgled beznačajan detalj, koji se u praksi pokazao kao vrlo koristan. To je ovaj urezani navoj M4.

Mi smo ga prvobitno zamislili kao opciju ako neko hoće da nogicu ušrafi direktno za uređaj. To naravno niko nije koristio, a i pokazalo se da je daleko delotvornije da se nogice postave pod bočnu stranicu a ne pod dno uređaja.

Navoj smo zadržali iz dva razloga. Prvo u njega se postavi šiljak, spajk, ako već postoji(to je samo jedna od opcija za implementaciju) i to je onda izuzetno stabilno, ne može da sklizne čak i kada se pomera, što je prikazano na slici 2.Takođe, akustički je odlično. Taj uslov stabilnosti je po meni jako bitan, džaba sve ako vam skup uređaj naprimer zvučnik, sklizne i ošteti se, plus lako pomeranje pri traženju idealne pozicije u prostoru

Drugi razlog za zadržavanje navoja je za one ultravernike koji veruju u dva ležaja je da se dve nogice mogu vezati, ušrafiti jedna za drugu, i onda imate nogicu sa dva ležaja po ceni ipod 20E, s tim što kada ustanovite da je to isto možete ponovo imati dve normalne nogice.

 

Link to comment
Share on other sites

Да је то и тачно, плаћали би их колико може да се замисли као саму баба Вангу :P ... овако, и они се коригују и напредују.

Објективност међутим, то им не недостаје до процента од 96 ;)

 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Father said:

Moj prvi susret sa ARN sistemom je bio u obliku šiljaka sa jednim redom kuglagera.

Kupovao sam ih od Slobe iz ulice Džona Kenedija. Predstavio se kao konstruktor istih. Na njega me je uputio @vdzele koji mi je prethodno dao jedan ili dva seta od 3 komada na probu. Hvala mu za tu preporuku.

Tokom nekoliko mojih kupovina, Sloba se požalio da su se pojavili "neki" iz Zemuna koji su ukrali rešenje i paralelno pokrenuli plagiranje kod istog metalostrugara. Tada nisam znao o kome se radi, dok nisam video umanjene valjkaste replike kod ljudi sa foruma i info od koga kupuju (patason). Zanimljivo da moje i Vdzeleovo pisanje o ovim šiljcima sa kuglagerima nije izazvalo negodovanje ili bar pitanje od "pravih konstruktora" sve do sada kada su ostali bez metalostrugara.

Iz mog ugla gledanja, sva četvorica ste lažovi i manipulatori. Od čika Slobe, preko čika JEGERA, do konačno prečednog i dobronamernog Zemunskog dvojca.

Šta i ko je vas sve zavadio da se tako podkradate ne bih znao da kažem, jer me ne zanima. Ja sam do skoro bio samo korisnik ove vrlo korisne koncepcije. U celoj priči mi Sloba deluje najiskreniji, jer je govorio da je rasturio jedan Souncare sistem iste namene i donekle ga modifikovao uz dobijanje još boljih rezultata. Najavljivao mi je i kasnije pokazivao izvedene valjkaste sa jednim i sa dva reda kuglagera kao izrazito bolje rešenje...

JEGER (metalostrugar) nije imao prijatna iskustva u saradnji sa "Zemunskim dvojcem" gde spominje samo patasona, a za Vladu surokvila nije nikada ni čuo. Odlučio je da prekine saradnju sa njima. Za Slobu kaže da je koristio mnogo pristojniji materijal za rad od patasona. Trenutno sam intrigiran činjenicom da su svi vlasnici ideje i da svi upiru prstom jedni u druge. Tako je to kada se ideja ne zaštiti i plasira se u sredinu sklonu ovakvim zavrzlamama.

Trenutno samo Srđan Mobi Dik i ja Father Cables prodajemo JEGER AR Nogice sa dva reda kuglagera. Obojicu snabdeva isti proizvođač na njegov lični zahtev.

Ovo je iz mog ugla, najiskrenije napisan sled događaja i saznanja.

na sve ostale nebuloze su ti ljudi vec odgovorili, ja cu se osvrnuti samo na dve boldovane recenice koje govore o tvojim ljudskim kvalitetima.....SARADJUJES SA NEKIM KOGA SMATRAS LAZOVOM I MANIPULATOROM.

Link to comment
Share on other sites

opet za sve ostale clanove foruma, uz vec pomenutog Slobu jos nekoliko meni nepoznatih ljudi pravi vrlo slicnu nogicu i nemamo problem jedni sa drugima (ko je prvi ko drugi, nebitno, problem je kad das crteze i usluzno ti neko pravi a taj izbaci svoj proizvod isti takav....ali i za to me zabole, bio je treci u nizu strugar bice i cetvrti)....

mislim da niko nije hvalio svoj proizvod, davao oglas ovde, pljuvao druge koji slicno nesto rade....dok se nije pojavio preposteni i dobronamerni (da vam odere kozu s ledja cenom od 25 evra po komadu uz avansnu uplatu i cekanje isporuke) father.

 

svi smo mi to napravili za sebe i tu su se pojavili drugari  i onda drugari od drugara i svako je napravio i prodao koliko je mogao a da ne smara, davi i vredja forum.

 

takvo ponasanje u vezi necega sto pravis i prodajes, iskljucivo na zahtev i interesovanje samih zainteresovanih, smatram pristojnoscu i vaspitanjem koje nije manjkalo dok se nije pojavio proizvodjac kablova, zastupnik,ekskluzivni jeger distributer sa lazima o konkurenciji, cinjenicama reko mi covek, i naduvanom cenom....

 

drugi su pomenuli hronologiju i u pravu su, ove nogice Surokvl i ja pravimo 6-7 godina, pre 5 godina je Sima otvorio temu o tome, na kojoj sam ja napisao 2-3 posta na 10 strana teme......pa sami uporedite dva razlicita nastupa.

 

sto neko rece kad je to uveliko pravljeno koristio je silikon protiv cukljeva, a 6-7 godina kasnije agresivno, lazno i preskupo .....ekskluzivno otkriva rupu na saksiji, bolju i kvalitetniju od svih konkurentskih rupa.......i na kraju lekcije o moralu i etikete "zlim ljudima" :screwy 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Није чак ни рупу открио, једино на тим Јегер ногицама баш она фали. :order

Иначе, ту рупу, сам искористио да ногице зашрафим на кућиште за балансирани трафо који сам правио и користим за сопствени систем. Сматрам их корисним колико и саме лагере у датом кућишту.

Ево већ 6 година користим те мени “изворне” ногице и нисам им ману нашао. 

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, ab said:

Иначе, ту рупу, сам искористио да ногице зашрафим на кућиште за балансирани трафо који сам правио и користим за сопствени систем. Сматрам их корисним колико и саме лагере у датом кућишту.

Taj navoj M4 treba da postoji, ja sam to iskoristio da zamenim nogice na DAC i lampaškom buffer-u i stavim antirezonantne umesto gumenih. Ne volim stanovitu nestabilnost koja postoji kad se samo poture  pod uređaj, šraf je šraf. Jedino gde nisam primetio razliku je izlazno pojačalo, teško je i masivno, na njega mi nešto i ne utiče. Najviše se dobija na spravama koje imaju lampe, tu lako prolaze mehaničke vibracije, za ostalo manji je uticaj. Gramofon nemam tako da možda neko dobije i tu neko poboljšanje.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Delija said:

Ako vas kosta u proizvodnji 5€ komad, neku iole polu-ozbiljnu firmu ne kosta ni 1€.

Мало теже то, осим ако не добију рабат од бар 80% на цену алуминијума.

Трошак за рад се можда може скалирати.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Delija said:

Ako vas kosta u proizvodnji 5€ komad, neku iole polu-ozbiljnu firmu ne kosta ni 1€. Pa sto onda fabricki ne ugradjuju te ultra-mega-giga Illudium Q-36 eksplozivne svemirske modulatore?

Iz istog razloga kao što ne ugrađuju mnoge druge bitne i kvalitetne  a relativno jeftine komponente, da bi uštedeli i da bi onda na sugestiju plaćenih recenzija to kupovali naknadno

Link to comment
Share on other sites

Cisto rezonski - razmisljam "naglas"...

Ako to stvarno daje toliki doprinos kvalitetu zvuka, zasto im se ne isplati da za proizvod koji se prodaje za 5k evra, pa i vise (nek njih kosta 500 evra u proizvodnji) uloze jos 20 evra i podignu cenu za tih 20 evra?

Kablovi su recimo neka sasvim druga prica jer se ne isporucuju uz proizvod.

Link to comment
Share on other sites

Ma oni u zvučnike od 5k evara stavljaju elektrolite i jadne kalemove na feritu, kakve crne AR podloške. U tvojim Dynaudio su verovatno Bennic, vrhunski blok i elektrolitski kondenzatori. Ja koliko vidim ulaže se puno i izgled, finiš i reklamu. Većina ljudi tako kupuje, za stvarni kvalitet zvuka ne mare puno, ili ne znaju, ili ih i ne zanima.

PS

To što se mi ovde zaluđujemo "sporednim stvarima", to je mali procenat ukupnog audio marketa. Ja sa tim dodacima i kablovima ne preterujem, ima puno gorih koliko vidim. :D

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Zexx said:

Neki proizvođači obraćaju pažnju i na takve sitnice, evo recimo kako izgleda antirezonantna nogica na Auralic strimerima:

Foot.jpg

Auralic су прича за себе. Очекивано ми је да обраћају пажњу и на ногице имајући у виду како раде и кутије за уређаје...

...али факт је да већина произвођача штеде.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...