Jump to content


Antirezonantne podloske


Sonichammer

Recommended Posts

Moji uređaji imaju nogice sa rupom odozdo za šraf, pa legnu na kuglice kao dupe na nošu.

Oni koji nemaju, izmislio sam podmetače kako da se ne kotrljaju po njima. 

Doduše, lakše je kupiti gotov proizvod. Ima ih od jeftinih pa sve do i ne baš jeftinih obzirom na broj komada koji su potrebni.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sad nije baš za ovu temu, ali kad smo već kod podloški...

Fenomenalna stvar u mom slučaju se desila kad me mrzilo da pomjeram tepih pa sam stalke od zvučnika stavio na tepih. Naravno da su stalci sa šiljcima i da su na njima, stalcima, zvučne kutije...

Znači, ta kombinacija šiljaka na tepihu je nenadhebiva. :heat

Svašta, jašta, ali to bolje radi od bilo čega drugog što je isprobano od podloški, a probano je mnooogo toga, i oblika i materijala.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Toza said:

Pa nije sve od aluminijuma. Ono najbitnije je "steel". Kuglice brate.

Poenta čitave te priče su upravo kuglice i njihova visoka površinska tvrdoća. Martenzitna struktura ili "kako se kalio čelik"... :lol:

Inače, da, još sam na kuglicama i turbovoj polici.

Sve piše , imaju dvije varijante ... će vidimo :)

Link to comment
Share on other sites

Nixie i ja smo kod njega testirali one manje (u prečniku) valkaste stopice sa jednim redom kuglagera, koje proizvodi neko u Zemunu.

Pokazali su se značajno bolji kada se postave na donju ploču uređaja u tri tačke, nego ispod sve četiri nogice. Izgleda da se mnogo bolji efekat dobija kada se težina uređaja donjom pločom oslanja na samo 3 komada.

Ja sam do tada imao iskustva samo koristeći šiljke sa kuglagerom drugog proizvođača (čika Slobe), kod starog Merkatora i njih imam na 7 pozicija u sistemu. Kako mi moj izvor kupovine kaže, valjak sa jednim kuglagerom je malo bolji od šiljka sa jednim kuglagerom, ali je zato valjak, stopica sa dva reda kuglagera (koje on takođe proizvodi) daleko bolja od obe prethodne opcije. Takođe je i skuplja, ali sam zaboravio cenu, jer sam do tada već kompletirao šiljke na svim pozicijama, pa nisam uzimao te nove ni na probu.

Nisam poredio ove valjke iz Zemuna sa šiljcima nešto većeg prečnika koje ja posedujem, ali verujem da je sve to manje više vrlo blisko u zvučnom smislu.

Link to comment
Share on other sites

Video sam na jednom mestu odlicne silikonske tockiće sa kugličnim lezajevima predviđene za namestaj,mislim da je pisalo do 100kg.Ja sam napravio postolje za 2x4 Kalax ,mislim da je tu 600-700 ploca.Voza se polica sa plocama kao na skejtu-samo klizi.Planiram da sa njima napravim postolja za zvucnike radi lakseg svakodnevnog pomeranja.Mozda bi jos nekom sa teskim zvucnicima bili od koristi.Uslikacu pa poslati

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, anubisgrau said:

557ec6d7-1ff4-4e7a-b1df-6e85b0765237-tro

jel mogu ti kuglageri da se postave tako da rade kao tockici pa da zvucnici mogu da se vozaju po stanu, kao na onim trokolicama koje smo vozili kao klinci?

 

 

od trokolica do muzičke noše mali korak!!!:D

kao prvo treba srediti ono što se stavlja na nogice/nošu/kuglice. Posle toga može svako da kiti jelku po svom ukusu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...