Jump to content


Antirezonantne podloske


Sonichammer

Recommended Posts

7 minuta ranije, Father said:

Muzički akustični instrumenti proizvode zvuk na sasvim drugačiji način od elektronskih komponenti pa je i paralela poprilično besmislena.

 

Naravno da je besmislena!

 

Da radi search na forumu, pokazao bih ti koliko puta je ta besmislena sintagma upotrebljena kao argument na ovom forumu.

Link to comment
Share on other sites

Ima i ona ...  "Bolje išta nego ništa" Ali i to je je takođe besmisleno i ne svrsishodno u ovom pokušaju da se odgovori kolegi na konkretno pitanje.

Ove stopice koštaju 2x280din=560din dve kutije po dve stopice, da se proba, pa ako ne rade, uvek mogu između prstiju da ublaže bol. :P

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, vdzele said:

Stavio bi neke mekane gumene podloške ispod stopica uređaja. Bilo nekad na KP.

Jel neko testirao ovakve podloške protiv raznih metalnih / drvenih kupa ?

 

54 minuta ranije, Father said:

Ima i ona ...  "Bolje išta nego ništa" Ali i to je je takođe besmisleno i ne svrsishodno u ovom pokušaju da se odgovori kolegi na konkretno pitanje.

Ove stopice koštaju 2x280din=560din dve kutije po dve stopice, da se proba, pa ako ne rade, uvek mogu između prstiju da ublaže bol. :P

Reci mi na koji način mu pomažeš, kada on u izvornom postu ne kaže u koju svrhu su mu potrebne podloške?

Čak, vdzele kaže "stavio bih..." što znači da je već odlučio da zameni osigurač.

Dobronamerno sam mu odgovorio da ne stavlja ništa.

Mogao sam da mu kažem i "stavi bilo šta", što njemu takođe ne bi pomoglo (zato što ni sam ne zna čemu bi te podloške služile).

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, ras said:

Dobronamerno sam mu odgovorio da ne stavlja ništa.

Mogao sam da mu kažem i "stavi bilo šta", što njemu takođe ne bi pomoglo (zato što ni sam ne zna čemu bi te podloške služile).

Ahaaa!   Ti ga ustvari štitiš o sebe samog.

Vrlo plemenit gest od tebe. Povlačim se ja onda da čovek ne zabludne, pa da me grize savest posle.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da iskrivljuješ značenje onoga što sam napisao.

 

Razgovor započinje ovako, ponavljam: "Stavio bih neke mekane gumene podloške ispod stopica uređaja?""

 

Čovek hoće da kupi mekane, gumene podloške. Zbog čega si mu odmah predložio silikonske? Koga ti štitiš?

Link to comment
Share on other sites

@vdzele Zasto ne probas ovo?

http://www.soundcare.no

Meni su zvucno bolje legle u odnosu na druga "meksa" resenja tipa silikon, federi..

Daju dobar fokus i cistiju zvucnu sliku, utegnutiji bas.. nisu jeftine, ali i ne kostaju suvo zlato.

Ja ih imam ispod monoblokova (prva slika) i zvucnika (druga slika).

P.S. Sto je polica losija, utoliko razne podloske vise dolaze do izrazaja jer izoluju uredjaj od spoljnih uticaja.

soundcare_superspikes_1.jpg.b5bcb0e685fb708ad5ed887f28bc882f.jpg
0000218_soundcare-superspike-standard-m6_550.jpg.75ffae4fc56a3f67f8cb7c47da20bd46.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gle stvarno! Na prethodnoj strani imam dva posta koja sadrže link i preporuku za ove iste Titania silikonske separtore. U razmaku od par meseci. :blink:

E vala jesam dosadio i Bogu i narodu. Onaj narandžasti kabl da i ne pominjem.

Povlačim sugestiju, neka nešto novo nađe svoj put pod dragocene uređaje.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Филип said:

@vdzele Zasto ne probas ovo?

http://www.soundcare.no

Meni su zvucno bolje legle u odnosu na druga "meksa" resenja tipa silikon, federi..

Daju dobar fokus i cistiju zvucnu sliku, utegnutiji bas.. nisu jeftine, ali i ne kostaju suvo zlato.

Ja ih imam ispod monoblokova (prva slika) i zvucnika (druga slika).

P.S. Sto je polica losija, utoliko razne podloske vise dolaze do izrazaja jer izoluju uredjaj od spoljnih uticaja.

Soundcare na prvoj fotki mi se svakako pokazao kao puno, puno bolje rešenje od bilo čega baziranog na gumi. Imam ga u sistemu, rekao bih da je jedno bezbedno, prilično kvalitetno i krajnje elegantno rešenje, pogotovo ispod masivnijih sprava.

Svašta gumastog porekla probao, uvek truba na duže staze. Ispražnjen, matiran zvuk, koji može delovati na prevaru čistije ako u sistemu ima problema.

Što je polica bolja svaki element u sistemu dolazi više do izražaja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
1 hour ago, jagermaister said:

Ima li šta novo da se proba od podloški za razumnu cijenu ... ;)

20190929-123331.jpg
2013 ford taurus sho awd 0 60

Mislim da sam placao oko 10e kom i stvarno prave razliku . Nixie je probao i potvrdio da je cisti boljitak. 

Ja stavljam 3 ispod svake komponente cak i kompjutera. Svaki deo police ima siljke i jako je teska. To isto pravi kolega sa foruma iz zemuna a za cenu bi morao da vidis sa njim.

Link to comment
Share on other sites

Zvučnici su veoma upitan teren. Tu nema pravila. Negde budu rezultati bolji nego za ceo sistem, a negde se pokažu loši. Treba probati uvek za zvučnike. Nisam ćuo za uređaje da su nekom smetale.

Pa mislim da tu tvoje komšije prave takve, cimni ih. Surokvl, patasona,...neko od njih zna ko gde. Ako ništa javi se meni da probaš moje.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vdzele said:

Zvučnici su veoma upitan teren. Tu nema pravila. Negde budu rezultati bolji nego za ceo sistem, a negde se pokažu loši. Treba probati uvek za zvučnike. Nisam ćuo za uređaje da su nekom smetale.

Pa mislim da tu tvoje komšije prave takve, cimni ih. Surokvl, patasona,...neko od njih zna ko gde. Ako ništa javi se meni da probaš moje.

Znam obojcu jesu komsije cimnucu ih 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...