Jump to content


Antirezonantne podloske


Sonichammer

Recommended Posts

Uh...

Mislim da mi se polako kristalise ideja za jos jednu anketu: 'Da li ste za to da se ogranici velicina posta/replike na (recimo) 200 slova?'

Jer stvarno smara citanje posta tipa 'ko (ni)je sta rekao'. Sa zadovoljstvom cu procitati KokoBil-ovu SAGU o nekoj grupi/albumu i slicno, ali post/replika ubija posle trece recenice...bukvalno.

Bez zamerki, molim. ;)

Pozz

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uh...

Mislim da mi se polako kristalise ideja za jos jednu anketu: 'Da li ste za to da se ogranici velicina posta/replike na (recimo) 200 slova?'

Jer stvarno smara citanje posta tipa 'ko (ni)je sta rekao'. Sa zadovoljstvom cu procitati KokoBil-ovu SAGU o nekoj grupi/albumu i slicno, ali post/replika ubija posle trece recenice...bukvalno.

Bez zamerki, molim. ;)

Pozz

 

 

 

 

 

pa ti citaj do 200-tog slova,a dalje ignorisi  <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
9 sati ranije, miletrosak said:

Dal je neko imao priliku da koristi HERBIE'S AUDIO LAB TENDERFOOT.

Postoji verzija za lakse i za teze uredjaje.

Zanima me kakva su sonicna iskustva a posebno vezano za upotrebu sa teskim integralnim pojacalima.

Hvala.

 

Kupio sam veoma povoljno  kalotne i pljosnate podloske  izradjene od materijala surbothane ...razlicitih dimenzija i nosivosti. To mu dodje kao neki jako elastican i mekan silikon 

Probacu da ih ubacim ispod pojacala, ispod DAC-a i ispod cele police pa ce da vidimo ... po USA forumima ih hvale ali i kude. Posto ne verujem nista dok ne probam, a cena je smesna, resih da probam pa cu vam javiti.

Po navodima proizvodjaca surbothane kao materijal, ako se dobro dimenzionise nosivost, moze da absorbuje oko 95% vibracija .

Ako se pokazu dobro, za sledeci godisnji donosim jos 6 kom pa cu da probam i ispod zvucnika .

Pozzz

Link to comment
Share on other sites

Ovo je genijalno. Deluje kao mešavina silikona i žive gume.

Ja ispod Oppo-a koristim ne audiofilske silikonske podloške koje su zapravo namenjene u medicinske svrhe, olakšavanju hoda kod ljudi koji imaju problem sa čukljevima. TITANIA SEPARATOR ZA PRSTE

Sticajem okolnosti, našlo mi se pri ruci pa probao. Zvučno su najveći napredak doneli u slojevitosti sredine i umirenju oštrine u visini. Nešto malo bistrijim midbasom se i donji bas iznijansirao na bolje. Dobija se i na prostornosti i na širini scene.

Zanimljivo je da su mi pokvarile zvuk kada sam probao ispod gramofona. Utanjuju mu zvuk i oseća se gubitak na basu??

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, miletrosak said:

Sorbotan je davno prevazidjena stvar za ovu namenu.

Tenderfoot je izliven od karbona pa punjen sa vise vrsta silikona i namenjen je kao potpora uredjajima od 1-100kg.

Čekaj, nisi probao ni jedne ni druge, nekoliko postova ranije si pitao da li je neko probao ove Tenderfoot podloške, ali si na neki volšeban način za manje od 24 sata apsolvirao materiju i zaključio da su podloške od sorbotana prevaziđene? O bože...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Sorbotan sam probao pre vise od 10godina.TACKA.Definitivno nisu za ovu namenu za koju sam postavio pitanje.

 O boze ostavi za neko drugo mesto.O Tenderfoot podloskama sam procitao par testova,jedan i u hrvatskoj stampi-hifi media

gde su se pohvalno izrazili o istim.Zato sam i pitao dal neko kod nas ima iskustvo sa njima.Hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Oppo je nešto teži, ali opet ima blagu elastiku u prijanjanju pod nogicama, kada se postavi na njih. Zaboravih da dodam da mi je i laptop na tim silikonskim "podloškama".

Kod gramofona je baš bila čujna razlika u odnosu na njegove noge gumenog zvonastog tipa. Sada se više kucanje po polici na kojoj stoji ne prenosi na telo gramofona i dalje na ručku.

Link to comment
Share on other sites

Muzički akustični instrumenti proizvode zvuk na sasvim drugačiji način od elektronskih komponenti pa je i paralela poprilično besmislena.

Eventualno zvučnici, se tu nešto približavaju akustičnim instrumentima, ali zvučnike nisam postavljao na silikonske podloške niti to preporučujem.

Gitarski i mikrofonski kablovi imaju silikonske izolacije, koju takođe izrazito preporučujem, pa možda se tu nađe neka paralela, ako je ikome uopšte potrebna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...