Jump to content


Dobra kupovina sa ali-ja


jager

Recommended Posts

  • Replies 520
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, brijac said:

Zbog ovakvih stvari ne kupovati nista sto nema komentara/nije generalno proverena radnja :) 

Oni se cine provereni ^^ 

Naravno, malo sam se šalio. Kod predmetnih kondenzatora može biti u pitanju vek trajanja, naročito na povišenoj temperaturi, a nema podatka ni za AC RMS current, što je jako bitno za primenu u pojačalima i uopšteno  raznim ispravljačima. Na njemu piše 105C, ali da li im verovati, a pitanje je i koliki je životni vek na toj temperaturi. Takođe ako su stajali godinama u nekom magacinu, to isto može biti razlog niske cene, shelf life elektrolita je oko 2god. A loši kondenzatori u napajanju = bedan zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Ti konektori imaju jedan mali problem....bar sam ja imao kad sam ih kupio.

Naime, kad se spakuje kabl i zašrafi spoljni deo, konektor ne može da uđe u ženski RCA na uređaju....da prostite, uzak je. Međutim, bez spoljnog zaštitnog dela ili kada se baš labavo zašrafi, može. Probao na svim uređajima koje posedujem, a imaju RCA i svuda identičan problem.

Tako da ih nisam ni probao, pa ne mogu da kažem da li su okay ili ne, s obzirom da su 1000% fake.

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, vladat1 said:

neko je hvalio ove konektore

 

https://www.aliexpress.com/item/32410481943.html

Ja sam bas te pazario (iz te radnje). Poprilicno debela pozlata, za te pare me je zacudilo. Mesing je legura. Nisam imao problem ko Ringe, imao sam drugi, i to je do mojeg pojacala. Naime sa zastitnom maskom ne moze da prodje skroz, jer mi konektori na pojacalu nisu izbaceni, vec su kroz otvor lima i taj lim ne dozvoljava da prodju. Kod drugara na Nordmende pojacaju su topic, srafe se normalno, stegnu vrlo dobro. Za te pare boljeg cinca nema. Red velicina oni iz kanibala su po 10e komad, ista stvar. 

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, ivanp said:

I nešto mi se javlja da su 99% konektora od legure mesinga. Bakarni su meki.

Vecina konektora koje ces naci su neka legura bakra, vecinski mesing. Oni kvalitetniji su tellurium bakar, a ima ih i par koji rade skroz od bakra sa ojacanjem u vidu stita od nemagnetnog celika. 


@jagermaister Kod mene u sistemu nemaju taj efekat, mozda mi sistem nije dovoljno osetljiv da prikaze takvu promenu. Meni sa narandzom dok ih nisam cryo malo grcio zvuk celokupni (mada moze biti da je bilo nedovoljno 60h da se usviraju), onda sam ih bucnuo u tecni azot na pola sata i pustio jos jedno 60h da se usviravaju i sad mi opusteniji tj. nije vise toliko zgrcen zvuk, stavise skockao je malo srednje tonove koje narandza na zvucnicima izbacuje napred. E sad to moze biti i do 3.5mm bananice posto je Y interconnect. Jesi uzeo od istog prodavca? 

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, brijac said:

Vecina konektora koje ces naci su neka legura bakra, vecinski mesing. Oni kvalitetniji su tellurium bakar, a ima ih i par koji rade skroz od bakra sa ojacanjem u vidu stita od nemagnetnog celika. 


@jagermaister Kod mene u sistemu nemaju taj efekat, mozda mi sistem nije dovoljno osetljiv da prikaze takvu promenu. Meni sa narandzom dok ih nisam cryo malo grcio zvuk celokupni (mada moze biti da je bilo nedovoljno 60h da se usviraju), onda sam ih bucnuo u tecni azot na pola sata i pustio jos jedno 60h da se usviravaju i sad mi opusteniji tj. nije vise toliko zgrcen zvuk, stavise skockao je malo srednje tonove koje narandza na zvucnicima izbacuje napred. E sad to moze biti i do 3.5mm bananice posto je Y interconnect. Jesi uzeo od istog prodavca? 

Rekoh , davno je to bilo .. negdje je i bila prepiska vezano za te konektore gdje je isto iskustvo imao i kolega Impuls . Sumnjam da je isti prodavac , ima tome već x godina :) .

Link to comment
Share on other sites

On 21.10.2019. at 15:00, RingeRaja said:

Ti konektori imaju jedan mali problem....bar sam ja imao kad sam ih kupio.

Naime, kad se spakuje kabl i zašrafi spoljni deo, konektor ne može da uđe u ženski RCA na uređaju....da prostite, uzak je. Međutim, bez spoljnog zaštitnog dela ili kada se baš labavo zašrafi, može. Probao na svim uređajima koje posedujem, a imaju RCA i svuda identičan problem.

Tako da ih nisam ni probao, pa ne mogu da kažem da li su okay ili ne, s obzirom da su 1000% fake.

Mislis kad zasrafis crni deo ne moze konektor na spravi da se ugura. Malo mi glupo da te pitam/kazem, ali to treba da se stegne tek kad se konektor ubode u spravu, pa da onda stegne omotac radi boljeg kontakta. Nadam se da se razumemo..

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, RingeRaja said:

Jedini konektor koji sam do sada probao, a da mora tako.

A probao sam i original WBT, i WireWorld, i CMC,....i nijedan nisam morao da šrafim tek kad ga ubodem u RCA na uređaju.

Ima vise modela koji tako funkcionisu..spoljasnji deo ,plast je konus  i njegovim stezanjem "minus" deo se skuplja. Udene se labav, i onda stegne tako da vise nema ni vadjenja..ni ispadanja..a kontakt je bolji..pri cupanju..naravno odstafi se plast..i tak onda moze napolje..i mene taj princip ne odusevljava..imam 2 kabla sa tim patentom i kad teba sa njima da se manipise nisam bas sretan.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, black coffe said:

Ma ima ih , ja sam "intelektualac" shebo činč na predpojačalu dok nisam skužio :oops::mad:

+1!!

I ja sam, e žebi ga!:wacko:
E sad ja sam to zvao "samostezućim" konektorima. Dal sam to negde čuo, pročito? Ne znam! Imam dva kompleta. Jedan kineski Nakamichi i neke kupljene kod nas. Sve sam to izbacio iz upotrebe.

Dakle da ponovim moraju se u odvrnutom stanju bocnuti u uređaj i stegnuti odnosno zavrnuti posle.

Link to comment
Share on other sites

Hm! Ne znam za te no-name SSD-ove. Imam u fijoci nekoliko pokojnih es es deova, čak i brandiranih.

Doduše, svo su iz vremena prvog silaženja SSD-a u mase. Možda su se sada malo ustalili u kvalitetu.
Poslednjih nekoliko uzetih brand SSD-a, već duže vreme rade kako treba.

Za najvažniji računar gde mi je sav posao, uzeo sa Samsung tamo neki broj, pa PRO (tada su mi dali 10 godina garancije).

U svakom slučaju, tim najjeftinijim no-name SSD-ovima ne bih prepustio ni jednu bitnu mašinu. Trebaće da prođe neko vreme da steknu reputaciju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...