Jump to content


Dobra kupovina sa ali-ja


jager

Recommended Posts

  • Replies 520
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Od mog Dremela nema ništa.

 

30000RPM-480W-Electric-Drill-Mini-Engrav

 

tri meseca je dosta čekanja. Opet otvorih dispute i vratiše mi pare. Mada prodavac kuka i moli da budem strpljiv.

Al će mi bude neprijatno ako ipak paket stigne. (neki mi rekoše da im je 4-4,5 meseca putovala pošiljka.)

Jedna pošiljka nestala. Po običaju pošiljka koja nije sa traking brojem oblika R**********CN (preko kineske pošte poslato) se ne vidi na PTT sajtu. Što poštari obilato koriste . Više od pola takvih pošiljaka mi je nestalo.:evil:

Problem je što u Pošti znaju za to a ništa ne preduzimaju

Link to comment
Share on other sites

Just now, siroma said:

Ma to su špediteri koji prenose pošiljku. Litvanska, Holandska, Turska pošta

Moguće je, u principu me nije zanimalo šta to znači. Zapamtio sam Aliexprres London, jer se ponovilo par puta. Možda se odnosi samo na plaćanje, pojma nemam kako im to sve fercera.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Vlajo said:

Mislim da većina stvari dolazi iz magacina iz istočne Evrope, možda grešim ?

99% posto robe za nas, stiže baš iz Kine.

Za velika tržišta, EU i Rusiju, imaju stock-ove negde u EU i u Rusiji, ali to se koristi samo za proizvode koji se identični traže u velikim količinama. I isporučuje se samo na tržišta kojima je magacin namenjen.

AlliExpress je zapravo, u najvećem procentu, prodaja direktno iz izlaznog magacina samog proizvođača, što i omogućava ovako povoljne cene. Pravljenje među magacina se isplati samo za velike količine jednog istog proizvoda. A Ali je sve samo ne prodaja malog broja različitih proizvoda.

Litvanija i Turska su najčešći među poštari. I meni dosta stigne sa njihovim pečatom, ali polazna adresa je uvek do sada bila Kina. Bilo ih je par sa Singapurom i Hong Kongom.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, siroma said:

Od mog Dremela nema ništa.

  Hide contents

30000RPM-480W-Electric-Drill-Mini-Engrav

 

tri meseca je dosta čekanja. Opet otvorih dispute i vratiše mi pare. Mada prodavac kuka i moli da budem strpljiv.

Al će mi bude neprijatno ako ipak paket stigne. (neki mi rekoše da im je 4-4,5 meseca putovala pošiljka.)

Jedna pošiljka nestala. Po običaju pošiljka koja nije sa traking brojem oblika R**********CN (preko kineske pošte poslato) se ne vidi na PTT sajtu. Što poštari obilato koriste . Više od pola takvih pošiljaka mi je nestalo.:evil:

Problem je što u Pošti znaju za to a ništa ne preduzimaju

E? Ovo nije stiglo? A šta kaže tracking? Đe je zapelo?

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, NShappy said:

E? Ovo nije stiglo? A šta kaže tracking? Đe je zapelo?

Sve je išlo kilavo sa ovim Dremelom. Prvo mi dali jedan traking broj koji je na sajtu za praćenje prikazan kao "canceled by seller"

Kad sam se bunio posle nedelju dana mi dali novi traking broj. I po njemu je pošiljka putovala iz  WenžuSitija prvo u Peking pa u Šangaj pa opet vraćena u WengžuSiti. I tamo je od Nove Godine(naše).

 

Danas se iznerviram i odem pa kupim

Multifunktionswerkzeug-Top-CRAFT-TMW-160

2019-12-31 15:27

Wenzhou City, leaving Wenzhou International Mail, next stop , "Post Wenzhou City Mail Processing Center"

2019-12-31 09:05

Wenzhou City, Import Customs Release

2019-12-31 08:58

Wenzhou City, sent to import customs

2019-12-29 21:47

Wenzhou City, arriving at Wenzhou International Mail

2019-12-29 05:49

Shanghai, leaving the Shanghai Central Bureau Mail Processing Center, the next stop , Wenzhou International Mail (via transfer)

2019-12-28 02:55

Shanghai, arriving at the Shanghai Station Mail Processing Sub-Center (via transfer)

2019-12-27 07:46

Beijing, leaving Huangcun Station, the next stop , Shanghai Station Mail Processing Sub-Center (via transfer)

2019-12-17 15:55

Beijing, arriving at the Post Beijing Station Transshipment Bureau (via transfer)

2019-12-16 11:55

Wenzhou City, leaving the Post Wenzhou City Mail Processing Center, the next stop ,"Post Beijing Station Transit Bureau"

2019-12-15 22:37

Wenzhou City, arriving at the Post Wenzhou Mail Processing Center

2019-12-15 13:26

Wenzhou City, leaving the Wenzhou International Small Package Collection Center, the next stop , Wenzhou International

2019-12-15 10:49

Wenzhou City, "Wenzhou International Small Package Collection Center" has received, agent: Zhu Getze

2019-12-02 16:28

Logistics order created

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je produvan čep koji je nastao zbog Korona virusa. Desetak sitnica koje sam poručio pre desetak dana i koje su čekale da se otpreme, se polako, jedna po jedna šalju.

Neću da pričam šta je da ne baksuziram kao sa Dremelom. Samo je napomenem da se radi o elektronskim sklopovima i da je cena nerealno niska. Ovde ni delove za njih ne bih mogao da nabavim ni za pet puta veće pare. Ubijaju dujerski duh u Srbalja.

BTW,  Dremel mi skinuli i sa 17track-a. Nestao. Prilično sam siguran da me Kinezi uvrnuli za beskamatni kredit tri meseca. Nisu ni mislili da šalju.

Link to comment
Share on other sites



Prilično sam siguran da me Kinezi uvrnuli za beskamatni kredit tri meseca. Nisu ni mislili da šalju.


Ne pušta Ali pare prodavcima sve dok ne stigne paket uspešno... Tako da prodavac nije video ni dolar od tvoje uplate, niti ima dobar razlog da te zavlači.

Ustvari ima, gomila ljudi ne ume da pokrene dispute ili zaboravi na rok...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...